American седянка # 7

  • 12 286
  • 330
  •   1
Отговори
# 75
Tandoori,
ne e li teatur? Goliam viatur vee tam, no napravih strahotni snimki. 
Malkite gradove naokolo / kato Troy/ mi se vidiaha malko spooky. No biah shtasliva, che imashe tolkova mnogo sniag v Petersburg.
Interesni neshta ima v tozi raion: The Clark, Shakers village,sugarhouses, dori pravoslaven manastir s prekrasen cheese cake.

# 76
  • Мнения: 7 091
Tandoori,
ne e li teatur? Goliam viatur vee tam, no napravih strahotni snimki. 
Malkite gradove naokolo / kato Troy/ mi se vidiaha malko spooky. No biah shtasliva, che imashe tolkova mnogo sniag v Petersburg.
Interesni neshta ima v tozi raion: The Clark, Shakers village,sugarhouses, dori pravoslaven manastir s prekrasen cheese cake.


Аз не се изразих точно Simple Smile Казвам му музея, защото музея е точно насреща Simple Smile ПО принцип там са яйцето ( което си е center for performing arts) и още куп сгради- музеи и т.н обединени в едно.
Troy не е с много добра репутация по принцип, иначе нагоре към Саратога, Клифтън парк, или Сканектади, Нискаюна са хубавите градчета Simple Smile Ако се регистрираш може да разменим инфо на бележки Simple Smile Peace

# 77
  • Мнения: 2 257
Ellie, тази McCormick в какъв магазин да я търся? Интересува ме в обикновен grocery store като отида, ще намеря ли?
Благодаря на всички за поясненията, ще видим какво ще правя с тези бои.

sipirumi, ще се справите с всичко, ще видиш!

# 78
  • Мнения: 734
Тандори, давай рецептата за бозата;)

# 79
# 80
  • Мнения: 486
Ellie, тази McCormick в какъв магазин да я търся? Интересува ме в обикновен grocery store като отида, ще намеря ли?

При нас се продава в обикновен grocery store, намира се при подправките.

# 81
Tandoori,
E.do drugite mesta niama da moga da stigna. Oglezdah se za teb Simple Smile
Za suzalenie, ne iskam da se registriram vtori put.
Pozdravi

# 82
  • Мнения: 734
Тандори благодаря. Като я заквася ще докладвам;)

# 83
  • Мнения: 2 386
Само да докладвам:
Току-що чух,че в неделя от 10.30ч по БиТиВи,в предаването 'Реално' ще има интервю с американския консул относно безвизовото пътуване до САЩ.Дано съм била полезна.

# 84
  • Мнения: 1 393
Момичета, привет и от мен!  Hug
Аз се включвам много за кратко, че съм една недоспала, току що завърнала се от най- кошмарното самолетно пътуване което поне аз мога да си представя, мама, която беше готова да хваща влак (дондуркане 36 часа!), само и само да се добере до вкъщи и най- вече до дъщеря си.
С две думи: в сряда главното летище на Чикаго, където аз бях в този момент, буквално "замръзна" за повече от 24 ч- нищо не излиташе и нищо не кацаше, та представете си хиляди хора от неизлитащите самолети, и аз в това число, как се борят да намерят места по полети с дни напред, които са вече препълнени и всъщност просто няма, чакане на километрични многочасови опашки без резултат, за да разбереш, че "най- ранния следващ полет е след три дни"  Shocked. За първи път видях хора свободно да си пият алкохол по коридорите и чакалните на голямо американско летище без никой да им прави проблем, също така от друга страна научих, че на летището работят извънредно много българи- то не беше бг реч, не бяха мартенички. Wink
 Та така, завърнах се най- накрая у дома след смяна на 4-ри различни полета през половин Америка и след прекарване на 2 дни по летища и чакални. А върхА на сладоледа беше, че след като си пристигнах на нашето летище, влакчето, в което бях, заседна във въздуха м/у две сгради, та идваха да ни вадят.  Laughing  Въобще, казвам ми, това засега е самолетното пътуване на живота ми.  Rolling Eyes
Ще се включа по- късно пак, гледам тук са едни козунаци, едни великденски яйца (браво, браво!), само с две думи да кажа на G&J, че "нашенска" червена боя по китовете няма, аз ще ти дам идея да си купиш боя за храна- от там най- доброто червено аз съм намирала, иначе- тц.

Поздрави и лек ден на всички!  Hug

# 85
  • Мнения: 2 386
Ето още една чудесна новина (днес съм добрата фея) : http://www.dnes.bg/article.php?cat=2&id=34314 
Дано... Grinning

# 86
  • Мнения: 558
MrsG, Ужааас!!! За чикагското летище много колоритно си описала ситуацията, а за наш'то с влакчето- направо изби рибата!!!! Такива новини май не дават по деветката.  Thinking

Tandoory, душа, колкото пъти влезна "у седянката" все огладнявам напоследък и тия козунаци, за които пишете ги сънувам вече... Та мисълта ми е... понеже и аз имам машина за хляб ("Toast Master" с метална перка от Сам'с клуб за нищо пари $60).. ох отплесвам се... Питам те тебе, като най печена по машините, сори да не обидя някой, ама чета през пръсти, Данни като спи....

Колко мерителни чашки или милилитри е 1кг брашно?
Предпрограма или само месене- това докато изпищи първия път машината ли е?

Досега съм пекла само хляб вътре та не съм и научила всички екстри... веднъж пробвах някакъв празничен хляб с мляко и захар, дето стана клисав и гаден  Mr. Green

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 15:23 от sofkobofko

# 87
  • Мнения: 7 091
Tandoori,
E.do drugite mesta niama da moga da stigna. Oglezdah se za teb Simple Smile
Za suzalenie, ne iskam da se registriram vtori put.
Pozdravi

Ей, жалко. Аз съм към Сканектади обаче, в Олбани само с децата слизаме по разни забавления и т.н Simple Smile Ако решиш да се рег. пак или да идваш насам драсни една бележка.  Peace

# 88
  • Мнения: 7 091
Tandoory, душа, колкото пъти влезна "у седянката" все огладнявам напоследък и тия козунаци, за които пишете ги сънувам вече... Та мисълта ми е... понеже и аз имам машина за хляб ("Toast Master" с метална перка от Сам'с клуб за нищо пари $60).. ох отплесвам се... Питам те тебе, като най печена по машините, сори да не обидя някой, ама чета през пръсти, Данни като спи....

Колко мерителни чашки или милилитри е 1кг брашно?
Предпрограма или само месене- това докато изпищи първия път машината ли е?

Досега съм пекла само хляб вътре та не съм и научила всички екстри... веднъж пробвах някакъв празничен хляб с мляко и захар, дето стана клисав и гаден  Mr. Green

MrsG направо ме хвърли в оркестъра с това ти самолетно приключение! ooooh! Гушкайте се с малката сега и не го мисли Simple Smile

Sofkobofko, за брашното, аз съм писала, че е 7 1/2 cups:-)  не си видяла Simple Smile Иначе аз и с 6 съм го правила  Simple Smile, но препочитам да ползвам кухненски кантар, те са евтини 4-5$ пък много полезни. И да не забравиш да пресееш брашното!

За програмата- виж в инструкцията на машината си, там месенето на тесто трябва да ти е разделено на действия и да пише кое по колко минути е. Не знам твоя модел точно след кое действие пищи, за да ти кажа.
Ако на твоята например пише ( примерно го давам):
месене-20 мин
1 втасване- 5 мин
месене 25 мин
2 втасване 40 мин
Трябва да го пуснеш 3 пъти на първата програма месене ( която е 20 мин). Ако звъни след това- още по-добре. Въпроса е да не тръгне да ти втасва преди да се е измесило добре! Peace

# 89
  • Мнения: 558
Тандури, съжалявам, че съм такъв заплес и не съм видяла за 7те и половина чаши, подкрепена от експертното ти мнение, ще си прегледам за всеки случай инструкциите, ще взема сито и кантар, че днес ми се очертава пазар, така или иначе... И ЩЕ СЕ ПРОБВАМ, като ако нищо не стане няма да се хваля, ама ако станееее   chef ще разберете  Laughing
*************************************
Редактирам тук за да не флуудвам излишно, ама това с цедката и аз си го помислих... Много искам преди Великден да направя генерална репетиция с половин доза и за утре си отменям всички планове по този повод.
КОЗУНАК  Crazy КОЗУНАК  Crazy КОЗУНАААААК!!!!!!!  Whistling

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 17:52 от sofkobofko

Общи условия

Активация на акаунт