С коремите вървим напред, МАЙ-ски мами сладки като мед!

  • 10 602
  • 295
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 9
Yanche, аз си купих този на "Чико": http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=899 (не е много голям, но става за 3 шишета всякакъв вид). Трябваше да избирам в магазина между него и този на "Авент": http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2899 , но продавачката ме посъветва да не купувам "Авент"-ския ако няма да се ориентирам само към тази марка. Така че реших да не рискувам, тъй като ми донесоха шишенца от Германия от друга марка, които определено са по-високи и по-тесни. Глупави подробности, спор няма... Абе, важното е да вършат работа и да спестяват всякакви преварявания на котлона.  Simple Smile

xai, явно съм се заблудила, за което се извинявам.  Embarassed Освен да ти пожелая скоро да приключваш с тази работа и да те виждаме по лекциите, друго не мога да кажа като извинение.

# 91
  • Мнения: 120
Привет мами и ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!

Пожелавам всички да гушкаме едни сладки и здрави майски бебета!

За болките - за сега нямам подобни на описаните, но пък в гърба и отпред на ниво под циците Blush вечер болката е мнл силна, едвам си намирам място. И аз слагам възглавница между краката и една да ми подпира гърба. Не ми се говори какво става като реша да се завъртя  Tired

И аз като Kimba 77 и asiasia сам в Надеждар но не се надявам да открия добър педиатър в района  Sad   Мойто джипи ме кара да чакам над 4 часа з аедин пиклив преглед, няма мед сестра, няма часове - ужас направо! Добре, че имам допълнителна осигуровка от работодателя, иначе не ми си мисли. Но за бебчо не важи и трябва да търсим  newsm78 а това е много, много трудно!

Помпа за кърма на мен ми дадоха на Chicco и се надявам да е читава и да се справя с нея. Не е  електрическар та ще е здраво помпане - живот и здраве  Grinning

Приятна срещечка довечера!   bouquet  Съжалявам че не мога да се присъединя към вас и ще чакам снимки  Peace

# 92
  • София
  • Мнения: 1 402
Побеснях  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
така ми вдигна кръвното една ............................. не знам как да я нарека .........от любимите категории ...живее от 100 години в БГ но все още говори с руски акцент .............. аман от бабушки незадоволени  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 93
  • Мнения: 832
за помпите - с дъщеря ми ползвах на НУК и съм много доволна... не, че съм избирала тогава бях много неориентирана и в болницата като родих имах огромно напрежение в гърдите и мъжа тича буквално до първата аптека в района и това е имало...свърши ми чудесна работа и мисля пак да я ползвам
виж за стерилизатор още умувам, но категорично ще ползвам шишета на авент.
ГаляС- споко бе човек... гледай себе си и бебо най-вече, че и него ядосваш  Naughty

# 94
  • Мнения: 143
Здравейте и от мен и Честита първа пролет!
За помпите за кърма - и на мен ми предлагаше една позната да ми даде нейната като ме убеждаваше, че много малко я е ползвала, но аз съм решила да си купя само за мен и също съм се ориентирала към Авент, не че имам някакви наблюдения върху продуктите от тази марка, но просто вече купих две такива шишета.
Иначе болки имам само в кръста, но са много гадни, защото чувството не е както когато боли мускул, който знаеш че можеш да раздвижиш, а си ме болят самите кости и направо няма отърване каквото и да правя.
Забелязвам и друго кофти нещо - няколко пъти се разхождах на слънце без шапка и онзи ден като се събудих носа ми беше на някакви петна, които и досега не са се махнали. Предполагам, че кожата ми реагира така заради хормоните, защото преди да забременея не съм имала никакви проблеми с кожата си в каквото и да е отношение.
Днес в Бургас пролетта направо се изложи - вали цял ден и никъде не може да се мръдне и е толкова депресантско, че няма на къде повече. Дано утре да се оправи, че ще ми развали плановете за уикенда.
А замалко да забравя - тук за болницата ми искат някакви еднократни чаршафи - някой да има идея какво е това? Ако някоя от бургаските мами вече си е взела такива моля да ме насочи от къде да купя и аз.

# 95
  • Мнения: 362
   ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!!!МНОГО ВЕДРО НАСТРОЕНИЕ И ПОВОДИ ЗА УСМИВКИ  
    За болките и аз да се пооплача-тази сутрин се събудих със схванати пръсци,болката беше ужасна.Дори по пътя за работа сякаш като вървях куцах,и изобщо вече трудно издържам стоенето денем права пред учениците.А вчера така ме ядосаха едни,че се разкрещях и бебето започна така да рита Praynig,сега съжелявам,но...Добрата новина е че ми остава само другата седмица и им казвам чао  Laughing
  Да се държим майска дружина още малко.Айде от мен приятна среща.

# 96
  • Мнения: 1 531
бунита, стига се извинява бееее - изцяло аз съм виновна за объркването на имената и те заблудих, без да искам -  и за теб и за истинксите (които и предния път обърках и сега Blush)xai & temp bouquet
абе и аз имам от вчера някъде едни такиа болки точно отдолу и са все едно на пикочния мехур или баш сещайте се къде - определено виждам връзка с движенийцата на бебенцето ми, ама да не би пък да са котнракции??? какво всъщност са конктракции, какво се усеща, освен втвърдяване на корема,което май може и да се появи без контракции???

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 16:40 от ninochka

# 97
  • София
  • Мнения: 1 402
ГаляС- споко бе човек... гледай себе си и бебо най-вече, че и него ядосваш  Naughty

Направо ми прилоша от яд и нерви .... а и бебето така се разрита ...чак болезнено

# 98
  • Мнения: 961
Я колко много Май-чета сме се събрали от Надежда  Hug
Трябва да си спретнем една квартална среща  Laughing
xai, точно за 24ДКЦ търся информация. Ако искаш може да продължим на лични, за да не товарим темата.

За болките: аз съм си с болки в д...то почти от началото на бременността, но в последните няколко седмици е вече прекалено. Будя се нощно време схваната и не мога да се обърна. Две сутрини подред ставам и със схванати прасци, ама......... Най ми помагат масажите на кръста и гърба, даже понякога, когато ми се е втвърдил и коремът и той се отпуска.

Хей Май-чета, много хубава среща ви пожелавам да имате   Peace довечера

# 99
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 568
 smile3534 smile3507
za byrgaskia spisak za rpdilno
1-ednokratnite 4ar6afi 6te gi tarsim po sanitarnite magazini-taka pone mi kazaxa-tova e kato goliama prevrazka koiato se slaga na legloto ako izkarvo6 da ne smeniat dolnia 4ar6af
2-iskat 3 komplekta peleni i mi kazaxa da tarsia po bebe6kite magazini
3-neznam kakvi dre6ki da vzema za rodilnoto
4-triabva li da my vzema odealce  newsm78 s kakvo 6te go zavivat

Molia niakoi ako ima programa za aktivirane na kirilica da mi prati 4e se opitvam da si opravia ezika ama nestava Praynig.

Za bolkite- :sick:napravo sam yjas taka me boli mejdy krakata ooooh!.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Как сте момичета? Бебоците ви слушат ли ви?

# 101
  • Мнения: 1 531
а,искам да питам нещо много важно-къде има курс по спешна медицинска помощ за бебенца и дечица??? в смисъл да не се шашкам, ако нещо стане, и как да реагирам бързо и сигурно???
струва ми се критично важно да сме запознати с това
  Peace

# 102
  • Мнения: 120
ninochka не съм попадала на инфо за такъв специализиран курс. Предполагам в общообразователните зкурсове, тип "грижи за новороденото" дават някакво инфо, но едва ли има спец курс.

Предполагам, една от причините и най-важната е, че при спешност търсиш специалист - доктор имам предвид и затова вяма спец. курс. Но аз също съм любопитна и въпрекит това бих искала да зная как човек може да помогне и спаси положението в опрадалан момент. Добра идея е за знаем поне какво да НЕ правим с мъниците и какво да имаме под ръка в аптечката.

Аз лично ще купя Панадол бебе и вит. С за бебе, както и спирт за пъпчето. Поне да са под ръка и да не тичаме по аптеки пир нужда

# 103


няма да дойда на срещата момичета - още ми е запушен носа и няма да рискувам да прихванете гадна хрема от мен!  Cry

ниночка - и аз не съм чувала за подобен курс. Бъди сигурна в едно - майката най-добре си усеща бебето и нейната преценка и реакция е най-вярна, шашнати са татковците обикновено и те могат да те подлудят - отчайващо е, но ако има нещо притеснително има и време за преценка и реакция - доверяваш се на един педиатър и това е. Има време и за панадола и другите неща - няма изведнъж да ти потрябват, ще разбереш кога и как да ги ползваш Simple Smile споко  Peace

# 104
  • Мнения: 1 531
еее,жалко за хремата  Sad

аз тръгвам  Peace

само да допълня, се включвам,че имам предвид СПЕШНИ случаи: задавяне например, пу-пу
Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт