Мама вече е нетърпелива АПРИЛско бебе да повива!

  • 12 599
  • 315
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 221
Честита двойна радост на Аничка и честита дъщеричка на Саня-да са ви живи и здрави хубавиците и само радост да ви носят.Бързо възстановяване на мамите и скоро да са си у дома.

Честита ни и нова тема и само хубави новини да четем в нея.
Това за секса,че предизвиква раждане ,е напълно вярно.Като лежах в болницата преди да родя сина ми,бях в стая с едно момиче,което имаше позната лекарка.Момичето преносваше и при едно то посещенията на лекарката ,тя направо си и каза да не се тревожи,че преносва и за да не и предизвикват те с лекарства ,предложи да я изпише и като се прибере да прави секс с мъжа си.Още същата вечер момичето се върна в болницата и роди нормално -без предизвикване.
Но аз съм на мнение,че това си е природа и не бива да се намесваме-нито преносваме,нито нещо ни тормози кой знае колко,така че нека си чакаме реда търпеливо и не дърпаме дявола за опашката.
Хриси,не мога да ти помогна за обиколниците,защото не съм прала такова нещо.
Хайде лек и спокоен ден и очакваме следващото бебче! Hug

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 15:59 от larsen

# 61
  • Мнения: 268
Ягодка, сега погледнах и видях, че са ми писали 18.0 см, не бях обърнала внимание преди  newsm78. Е, явно и ние ще клоним към секцио, макар че още имам надежда. Звъннах на док, при когото ще раждам, и той ми каза да не се притеснявам до прегледа следващата седмица- тогава ще вземем окончателното решение. А дали няма вариант да се разшири още пустият му таз?! Все пак имам месец до термина?  Praynig
За триковете за предизвикване на раждане - от приятелки знам: разходки и пролетно почистване. Но не съм сигурна, че трябва да ги прилагаме, все пак най-добре бебетата да се родят, когато са готови  Thinking. Макар че аз самата вече горя от нетърпение и предполагам, че в момента, в който вляза в 9-я, ще почна да правя какви ли не шмекерии само и само да родя по-бързо  Laughing

# 62
  • Мнения: 221
alina_nana ,тесен таз не означава непременно секцио,спокойно.Първото ми раждане беше при тесен таз-равномерно стеснен от всички страни.Вярно,продължи по-дълго ,около 14 часа,докато бебето слезе в таза и се провре през него ,но пък нямах нито един шев,даже и охлузване нямах.Синът ми се роди дребничък-2.750кг.Ако вече бебето ти върви едричко и преценят лекарите,че няма да излезе през таза,тогава вече ще предприемат секцио,но ти не мисли предварително,може и нормално да си родиш.Успех.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Оооо добре правите, че давате идеи за предизвикване на раждането Simple Smile
На нас все пак ни остава една седмица до термин, а и се бях настроила психически вече...
Иначе варианта със секса вече се пробва (след толкова време въздържание). Определено не мога да кажа, че доставя удоволствие, а си постоянно на тръни дали всичко е наред. И е странно когато някой те бута и отвътре  Blush Важното е, че таткото няма нищо против Simple Smile Четох някъде, че при секса се предизвиква отделянето на окситоцин и замества поставянето на таблетки или системи. Но за сега не върши много работа Simple Smile Чистенето май води до повече стягания, но пък не мога кой знае колко да се натоварвам. Ще пробвам с ананас и канела, че аз пък с магданоза не се разбирам много Simple Smile
 За обиколниците... защо не пробвате с допълнитела центрофуга, ама един поедин като се пускат май ще е по добре. Не съм пробвала, защото няма да ползвам такава джаджа, ама явно си е зор.

# 64
  • Мнения: 367
сега се връщам от преглед от лекарката при която ще раждам.

бебето е добре отговаря за 17.04, но няма да изчака до тогава, защото от сряда получавам по 2-3 болезнени контракции и имам 1 см разкритие. лекарката каза, че тоа е добре, защото ще получа разкритието бавно и после по-лесно ще родя. шииката ми е изгладена  и няма никакви негативни последици от операцията което много ме зарадва така, че вероятността да си родя нормално вече е много голяма. прогнозите са, че до 2 седмици ще съ гушкам бебето Simple Smile

# 65
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Момичета,  bouquet
За ананаса, и аз бях чувала,че помагал,но няколко мами,които родиха предходни месеци бяха споделили,че ананаса предизвиква само контракции.......но така и не родили благодарение на него.Та,ако е така,по-добре да не Ви боли напразно
Благодаря за съветите за обиколниците Hug

# 66
  • Мнения: 1 925
Аз се надявам бебка да се обърне, че от сутринта само това мисля  ooooh! Ккато ме изплаши док, че при това положение почти винаги има доста шевове и разкъсвания. Ама че калапазанка..ooooh!
За обиколниците - аз ще почвам с прането другата седмица и съм решила в пералнята и после на сушилката в стаята, всичко изсъхва за няма и 24 часа...
Peace

# 67
  • Мнения: 350
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ С БЕБЕНЦА!ЖИВИ И ЗДРАВИ ДА ВИ СА И МНОГО РАДОСТ В ЖИВОТА!
Качела съм 23кг, направо съм.... хипопотам, а ми викат не ти личи да си качила толкова Shocked , едва дишам вече!
Neci, и аз пръхтя като хипопотам, макар че съм качила не 20, а 9кг. Ама то си тежи  Rolling Eyes. И много се ядосвам и аз като ми кажат "Какво пъшкаш, не си качила чак толкова?!"  #Cussing out
Момичета, от два си каня да ви питам: когато ми писаха обменната карта за болницата, в нея записаха, че съм имала общо равномерно стеснен таз. Питах акушерката това какво означава, а тя ми се тросна, че в болницата си знаели! Има ли някоя от вас със същата "диагноза"?  Аз много искам да си родя нормално, а сега почна да ме човърка дали "стеснен таз" не е равно на секцио  newsm78?


да , аз имам записано същото в картона. Първоначално последната цифра от общо 4-ри беше 18 см, но в 36г.с.се оказа разширен до 20 см. Това ми се струва, че е някаква форма на таза,не зависи толкова дали се е разширил

# 68
  • Мнения: 91
Не знам защо, но си мисля, че с тези мои болки в кръста /от два дена само куцам и лежа/, отеклите крака и общото ми неразположение може би предвещават скорошно раждане, въпреки че в сряда док ми каза, че само сантиметър и половина ми е разкритието. Една моя позната роди две седмици преди термина, като сутринта беше отишла на тонове и я бяха успокоили, че още има време. Да де, имаше време само до вечерта. Вече се чувствам много тежка и се ядосвам, че нищо не мога да пипна по къщата, а толкова неща има за оправяне. Thinking Дано на вас ви е по-лекичко.  Praynig

# 69
  • Мнения: 354
За таза Как ви го мерят на мен при първото посещение ми го измериха с едни щипки странично и гръбно коремно и това само , а от вътре за таза и плоско стеснена срамна кост, което пък си имах като диагноза преди да забременея док не пожела и да ме изслуша даже newsm78.
Та , мериха ли ви отвътре таза май пелвеометрия се казва?
Аз утре мисля да се поразвредня и да чистя и подреждам, макар че и на мен ми е ама много трудно и тромаво

# 70
  • Мнения: 1 114
На мене в ЖК не са ми мерили нито веднъж таза. В обменната карта която ми дадоха пише, че е 25. Също така пише и ред други работи, които никога не са ми правени..... Добре, че ходя и на още едно място, че ако разчиташ на лекарката в поликлиниката....., освен да ми мери с метър корема, да ме гледа на ехограф, на който най-вероятно и майка ми е ходила, друго не върши.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 37
P-r-o-l-e-t, аз до преди 3 седмици имах същите абсолютно болежки, бодежи, схващания, придърпвания, контракции по цяла нощ и притеснения да не родя по-рано. Ама откакто влезах в 9-тия с двата крака - нищо... Сега пък се надявам нещо да ме заболи - я кръст, я корем. Преди стоях като препарирана, напоследък не се спирам, от два дена вкъщи чиста, пера, гладя - пак нищо... Аааа, за краката - и моите се подуха преди 3-4 седмици и оттогава изобщо не са спадали.
Обиколниците - днес ги изпрах в пералнята на програмата за памук, 30 градуса, 600 оборота + допълнително изплакване - нищо им няма. От обяд до преди малко бяха на терасата и почти са изсъхнали, но ги внесох, че някои къщи в махалата се топлят на дърва  и въглища  и ще се опушат.

# 72
  • Мнения: 1 925
За бодежите - от вчера зачестиха, направо все едно нещо отдолу ме ръчка с шило и си е болезнено... направо подскачам понякога, не мога да разбера защо, а се отпелснах и не питах док.  ooooh!

# 73
  • София
  • Мнения: 9 141
Аз също имах всякакви контракции във всякакви количества. И болезнени по едно време. Но вече спрях да обръщам внимание. Мислех, че едва ли не като вляза в 9-ти и бебето ще изскочи Simple Smile Ама като гледам мъжете как се стискат и не излизат, а само дамите се престрашават.... накрая да не съм от преносващите кукувици  Blush
Днес ходих при педиатърката, която явно е претрупана с работа милата и вика, ами кога ще раждаш- ако е следващата една седмица, ще ми е зор... Викам на 18-ти ми е терминът. И тя се съгласи да ни вземе. Стори ми се симпатяга. Аз я избрах по препоръки от форума, но оставя определено добро впечатление за сега. Поне и това свърших, че от кога се каня.......
Иначе като се видях малко с пари- след захранването от НОИ- днес се намитках сутринта да напазарувам едно убаво  #Silly Купих си още ампулки на Лиерак- въпреки, че след 2 седмици и нещо не забелязвам някакъв ефект май. Купих и серума на Чико- Мама Дона пак за появили се стрии- докато съм се видяла с пари, че то явно ще трябва и след раждането да се мажа. Като свърша ампулите, почвам серума. Дано свършат някаква работа.
Утре ще взема и плот за повиване. Дали тежи много, че ще ходя сама- да знам дали да се хабя или направо да пращам мъжо.
Вече едва ставам от леглото и пъшкам като някоя 100 годишна бабичка  doh Добре, че няма кой да ме гледа, че... ужас.

# 74
  • София
  • Мнения: 847
Здравейте и от мен! Честито на новите мами, добре дошла на Ая у дома с малките момченца. Моите фаворити за имена също са Борис и Виктор, но май се спираме на първото.

Вчера бях при моя лекар, каза ми че имам два (да не кажел три) см. разкритие и почти изгладена шийка. Прогнозите му са, че до няколко дни ще се ражда, и че изобщо няма да го докарам до април. Първо малко се шашнах, защото сме доникъде с покупките, но днес огледах наличностите и съм по-спокойна. Утре отиваме за одеалце и гащеризонче за изписването.

За дрехите за изписване аз мисля: чорапки, боди с дълъг ръкав и отгоре цяло гащеризонче с петички. Гащеризончето мисля да не е плюшено, а памучно. Купила съм и една много хубава пелена с две лица от Фокс Бейби както и шапчица със същия десен, но ще вземем и ново одеалце, че то направо застудя. От каката имам куп дрехи и одеалца и т.н., но за изписването държа всичко да му е новичко. Ще си взема в болницата и биберон-залъгалка и помпата за кърма. Личен багаж не съм си стегнала, тази вечер ще се погрижа.

Целувки от мен и стискам палци на всички ни!

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 17:54 от queenmabb

Общи условия

Активация на акаунт