"ДЕКЕМВРИйски мами и деца радват се на пролетта"

  • 13 086
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 572
.....вече сме много по-добре, спряхме антибиотика и единия инхалер (Berovent) , останахме на Floxotide сутрин и вечер до събота.
Оффф, още няколко дни, всеки път като му сложа маската сърцето ми става на 2873462378 парченца.
А той нашия непукист, вместо да плаче, ближе апарата  Blush
Слава Богу!   Hug

Алекс разкатава фамилията на активната гимнастика, дърпа, блъска, рита.....
Абе и аз ще купувам сега активна гимнастика, харесала съм една на чико, по-голяма, не знам обаче не им ли омръзват след около месец тези неща, не свиква ли с гледката, цветовете!? Не мога да складирам сто хиляди разнообразни килимчета и гимнастики у нас - няма къде... #Crazy

Също като Пешката от хоризонтално положение сам се напъва и се изправя до 30 градуса.
Това е добре, означава, че детето развива мускулите си и се подготвя за изправения и седналия стоеж. Само не поставяй детето да сяда, а леко го полагай на възглавничка. И бебка прави така, от около един месец.

Вече не гука, само крещи  Laughing
Същата работа! И аз мислех, в началото, че реве, а то - маймунджулъци! Просто ме вика да ми се хили!   bowuu

# 241
  • Мнения: 1 483
Ето ни Hug
Докладвам-станали сме 6500 и 62см.Май не сме качили много,има как още Crossing Arms SadНо тоя малкия нещо не иска да яде ти дни,направо ме побърква,от снощи в20.30 е ял днес сутринта в 7ч и то само 100мл.Вече се чудя какво да правя,с триста зора яде,а е на 4 часа.Педито ни каза да давам по малко плодово пюре между храненията следобед.Аз вчера още му дадох малко ябълково(домашно обаче),та той после едвам си допи млякото.Иначе пюрето му влизаше много добре.Та май ще е само на мляко засега Crossing Arms Crossing Arms кат е такъв калпазанин.

# 242
  • Мнения: 96
DESIdm благодаря.Незнам как да сложа такива прекрасни картинки като вашите,затова ще ви почерпя с каквото мога.  party023 beer2 Wine Glass
м/у другото и ние само крещим колкото да отида при него и после ми се хили и гука Twisted Evil.Освен,че се мъчи да се дига почти успява да се завърти от гръп по корем.То хубаво ама си затиска с тялото ръчичката ,не се сеща да я премести и мене много мее страх. ooooh!Затова докато мъцне и ходя да га гледам какво прави,ама тайно без да ме види Scatter

# 243
  • София
  • Мнения: 6 810
И Дани вчера се завъртя от гръб по корем, но само веднъж.

# 244
  • Мнения: 669
ние мързелуваме още правим опити да се обърнем но някои трябва да ни побутне голямото дупе че ни тежи иначе и ние като го хвана за ръцете се изправя от хоризонтално до почти седнало положение.

# 245
  • Мнения: 376
Еййй ше се депресирам де.......та аз въобще не мога да я дигна до седнало положение, защото почва да и се пързаля дупето. А и се завърта само  на дясно наполовина, не по корем.

# 246
  • Мнения: 320
да честитя именния ден на всички които носят имената  Албена, Боян, Бойко, Бояна  да са живи и здрави!

Ай, стига, бе! Аз даже на знаех, че имам имен ден!!!! Албена съм.
Ами много благодаря за поздрава!  bouquet
Да ви почерпя тук от форума, че ме мързи да търся.
  party023  cook  ura
за  бебешоците Misc Baby Bottle

Днес ни биха Пентаксим Стискайте палци!
Педката само попита - Даваш ли сокчта? Аз казах не и тя каза - добре! Повече не пита.

А за давенето и ние сме така. Суче само няколко минути. Сега малко се поуспокоиха нещата, иначе и аз с напрежение сядах да кърмя.

# 247
  • Мнения: 1 483
За именячката Албена (moonlady)            

# 248
  • Мнения: 101
Привет момичета   bouquet
Мойта Буба днес има имен ден  Grinning  Та почерпете се по случая

Оф  ooooh!, Бояна нещо все по-рядко ака и то едно зелено, миризливо, не знам до колко е притеснително това, но ще взема да питам педито.
И ние се обръщаме вече от корем по гръб и гукането премина в крясъци от възторг  Grinning
А като пишете за оризовите каши се сетих, че на баткото от 4-ия месец му давах Фризокрем ориз - страхотна вкусотийка, умираше си да си го хапва, а ние с татито все се надявахме нещо да остави и на нас  Blush. Дали може да се приеме за някакъв аналог на оризовата каша  newsm78

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 13:17 от mutsanka

# 249
  • Мнения: 36
Здравейте, мами!

Честит имен ден на именяците! Бъдете здрави и щастливи!
В плодоносния период около края на годината имаше някакво затишие и темите не се изписваха с такава бясна скорост. Направо нямам сили да ви смогна. Докато преполовя едната вие вече сте отворили следваща.
Ние вчера бяхме на консултация станали сме 6150 кг, 58,5 см. Кърмата ми се възобнови в някаква степен, така че с разрешението на докторката спираме АМ и оставаме отново на кърма, пък да видим ще се справим ли Rolling Eyes
И на нас ни биха втората доза Pentaxim. Странични реакции към момента няма Wink
И ние имаме активна гимнастика и много й се кефим, така че горещо ви я препоръчвам.
Siniger4e знам че изборът от такива играчки е голям и това го прави труден. Нашата е доста простичка: една стойка, на която с подвижни халкички са закачени различни дрънкалки. Така когато на бебо му омръзне просто сменяш дрънкалките с други от наличните в къщи играчки.
Чао за сега и  Laughing

# 250
  • Мнения: 361
  bouquetЧестит имен и рожден ден на всички празнуващи-много здраве и усмивки за всички.  bouquet

Да почна и аз с отчета:косата много ми пада и аз чистя повече заради нея,а не от мръсотия.

Изцяло сме на кърма и нали съм си опорита овца за друго и дума не може да става и само затова се карам с мойте родители.Мисля ако всичко е наред да захранвам и аз към 6-я мес.Храня на поискване,но почти имаме режим на 3-3,5 ч.

Нашия татко и той преживя някакъв ужасен период,но се радвам че отмина.При нас проблема беше-без работа и пари,и срещите с другите "ергени".

Тъкмо се бях изплашила,че вече не гукаме,когато започнахме с нови сили,  "адюф" ни е любимата дума за всичко когато сме доволни и щастливи.Вече се научихме и как прави моторчето-т.е брррррррр smile3534

А акането при нас е на периоди,когато сама си иска може дори да се омажем навякъде,а когато не иска,действаме с мушкатото.

Вместо бирена мая,пия натурална бира.Ако не по една чаша,то и по една бут.от 500мл. си пийвам.

Хайде чао,че стана много дълго.Повече усмивки и късмет.




# 251
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Айде и аз набързо да се запиша, че дзверо се събуди. Ами освен, че ми излязоха 3 херпеса на устните в трите ъгъла /как пропуснахме четвъртия???/ температура повече не вдигнах и дано да е така. Ама сега не мога да целувам Петьофито, щото да не го заразя и него, то за мен е ясно вдигна ли Т и хоп херпеси.   Sad

Ива-бебе на гинеколог не съм ходила още, та за това апелирах към мамите, които също не са ходилида се задействат.

И аз пийвам биричка, напоследък всяка вечер. Shocked

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ПРАЗНУВАЩИТЕ: Moonlady, Бойко на mam21, Бояна на mutsanka

Айде изчезвам, че се разкрещяхме - мама я няма  Laughing

# 252
  • Мнения: 654
Здравейте и от нас и честит имен ден на всички Hug!
Ние растем, ще сложа снимки в декемврийчета на 3 месеца..
Още сме само на kърма, но се борим неистово, защото не ще и не ще да цока от лява и й давам  от шише, а за да има какво да й дам от шишето, стоя до 24 часа, за да цедя, защото момата всичко си изцоква. Програмата се повтаря и сутринта от 7 до 8.30.
Оплаках се и ми олекна... Hug
Абе, вие сте доста големички- моята мома на 3 месеца беше 4 и половина кг...Май ще трябва да я дохранвам като гледам Thinking
Целувки

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 15:13 от zizzu

# 253
  • Мнения: 62
Нашата е доста простичка: една стойка, на която с подвижни халкички са закачени различни дрънкалки. Така когато на бебо му омръзне просто сменяш дрънкалките с други от наличните в къщи играчки.

И нашата е такава и много съм доволна newsm10! Имаме и активна гимнастика с килимче, но не и интересна чак толкова!
Иначе и ние правиме "коремни преси", обаче се обръщаме рядко от корем по гръб и също само на дясно! Iva-bebe, ами тя и мойта госпожица като се опитвам да я повдигна за ръчичките не сяда и и се пързаля дупето, все едно, че иска да се изправи направо на крачетата и да се поразходи малко Joy
Честит имен ден на всички празнуващи днес  bouquet

# 254
  • Мнения: 1 212
Ето ни Hug
Докладвам-станали сме 6500 и 62см.Май не сме качили много,има как още Crossing Arms SadНо тоя малкия нещо не иска да яде ти дни,направо ме побърква......
Mацка, какво те притесняват тези мерки ? ....  newsm78
Нашите са такива / с + 200 гр отгоре/ , а аз се тормозя, че отглеждам дундьо и се чудя как да го накарам да яде по-малко ??!!
Колко сте наддали от последното мерене, всъшност ?
И коя ли от двете ни има основания за тревога  newsm78 Wink

Общи условия

Активация на акаунт