За балконските съндъчета

  • 52 727
  • 372
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 668
Бу, нямам представа, защото ги полях и заминах на вилата за ~ 10 дни. Като се върнах вече бяха цъфнали. Значи за седмица, примерно.

# 316
  • Мнения: 11 607
Взехте ме за мезе с тез петунии.

Лично аз - не съм те взела за мезе....Дори се сещам за теб винаги като мина покрай тераса с много цветя...Както е следният СЛУЧАЙ... и се питах - дали и твоята тераса е в този вид?

# 317
  • Мнения: 2 591
Баба ми доста години все не можеше да спаси от измръзване мушкатата. Едва тази година пробва да ги държи между прозорците, пресадени в кофички от кисело мляко. За всеобща почуда всички оживяха, но за подрязване явно не е знаела, та сега са едни тъъънки и дълги, пък и цъфтяши.

по съвет на жената в кварталния цветарски магазин аз ги прибрах в студена стая и ги поливах веднъж в месеца по малко примерно  Rolling Eyes (не беше трудно  Joy), а средата на февруари ги подрязах между четвъртата и петата пъпка и ги преместих в по-топла стая и започнах поливане! в момента са много избуяли и вече дават индикации да цъфтят  Blush след малко ще сложа снимки

# 318
# 319
  • Мнения: 668
Много са хубави!

Аз моите не смея да ги снимам, щото като ги видях днес и направо се ошашавих - горките, забравила съм да ги полея Embarassed и са много зле...
Я да ви питам - понеже всичките цветя са в друга стая, в която не влизам особено често, та по тази причина все забравям да ги поливам - моля, дайте идеи как да се подсещам?

# 320
  • Мнения: 1 671
...

Да си кажа, че освен тях и домашни любимци - не отглеждам нищо друго!
Щото при мен не вирее.
...


Това е една гнусна гадна долна лъжа Laughing Тя Вердад си е скромна, ама цветята й са за чудо и приказ.
Вили, лудият Тодор, дет ми го даде, се хвана на двора. Дано го опазя от топките на двамата ми футболисти.

А за мушкатото - може дори да не го приспивате. Ако имате подходящ прозорец с много светлина и слънце, дори и през зимата си цъфтят като луди. Трябва обаче да се подкастрят от време на време, щото стават високи и рехави.

# 321
  • Мнения: 11 607
моля, дайте идеи как да се подсещам?

бележка на хладилника с магнит, напомняне на мобилния телефон....

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 6 961
МОже да ми смеете, но днес, докато местех разсадът от семена за ягоди ме ужили по пръстите.
Сега се чудя какво точно е поникнало - ягоди или коприва!  Embarassed
Коренчетата са доста и еднакви (към 20), за да е някое случайно семенце.
Има ли ягоди с жилещи власинки по стъблата?  newsm78

Някой захващал ли е циганче от семе?
Реже ли се? Станаха едни тънки и високи стъбълца, а на върха им гъсти листа.  Thinking

# 323
  • Мнения: 668
Мамо Цоцоланке, нещо такова ще трябва да е, мерси! Малко между другото - прави ми впечатление, че за което и да е нещо, за което съм се оплакала по форумите - някак се оправя сякаш от само себе си newsm78 Та да не се очудвате, ако чат-пат мрънкам за някоя глупост Wink

Karen, дай снимка, ако можеш. Копривата е много по-различна от ягодките.

# 324
  • Мнения: 1 494
Аз съм отглеждала циганчета от семе. Много лесно стана и сами си оформят короната, не съм ги рязала. Може да са били на гъсто.

# 325
  • Мнения: 2 591
honey13 , опитай се да си създадеш навик в определен период от деня да ги поливаш или поне да им обръщаш внимание и така сама ще се сетиш да ги полееш! мушкатата доколкото знам искат всекидневно поливане ако са на слънце  Rolling Eyes

Моли Уизли , и аз това го знам и имам една леля която има целогодишно цъфнали мушката на прозорците, но знам, че се изтощават и ако не се подновят не цъфтят много  Rolling Eyes

# 326
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Карен и аз съм сяла циганчета от семена, но станаха много високи и с дебели пръчки. Накрая цъфнаха, но не бяха красиви.

# 327
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


петунията расте неудържимо.Постоянно е с 10 цвята.Само дето не са реални на снимката.Лилава е.

# 328
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


на тази топлина всичко расте скоростно

# 329
  • Мнения: 668
schneee, точно там  е работата - абсолютно изключвам за всяко нещо, което не ми е пред очите Embarassed Не искам да ти казвам колко бележки и бележчици с напомняния имам на бюрото... А да не споменавам, че тръгна ли на пазар забравям бележката, на която съм написала какво трябва да купя smile3538 Но явно ще трябва да се стегна!

tarlio, това нали е алба? Много ми харесва newsm10 Обаче ми прави впечатление, че по цветарниците тази година (поне около нас) изобщо няма от тези красоти...

Общи условия

Активация на акаунт