Светът се пренарежда, идва ли нов световен ред

  • 96 250
  • 2 032
  •   3
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 688
Не виждате ли противоречието в тезите си.Европа трябва да се оправя сама,но ние НЕ искаме тя да се оправя сама.

# 2 026
  • София
  • Мнения: 9 619
Сега ако го попиташ да ти обясни във военната доминация къде американците са зависими от съюзниците....
В разузнаването ли, в логистиката и най-смехотворното - съюзническите армии...Кои съюзнически армии, 80х. на GB.
В базите - в момента демонстрират, че каквото искат ще го вземат. При това тях ги интересува вече западното полукълбо, Европа ще трябва да се оправя сама, ясно ни го заявиха.

Много удобен инструмент е ИИ, но трябва да се отчита, че и него са го научили да дава инфо дозирано и политкоректно.

Обясни ми. Но няма как да плясна тук целия чаршаф. Аз само резюмето давам. Дискутирахме и Русия, Китай, валута, финансова система, технологии, военно отношение и т.н.

# 2 027
  • Мнения: 10 303
Предполагам, че повечето от вас или не са били родени по време на Лукановата и Жан- Виденова та зима, или са били деца и не са разбрали тежестта на тези времена, затова сега се държат като малки деца, тропат с краче и отказват да приемат, че идва трудно време. Не че ме радва, но се подготвям за предстоящото.

# 2 028
  • София
  • Мнения: 9 619
Някои сме били родени и ги живяхме.
Но песимизмът и мизантропията в стил Марвин ми идват твърде много. В този дух се надявам, че еврото няма да се обезцени така както лева, който така яростно бранят в момента някои.

# 2 029
  • Мнения: 5 418
Не виждате ли противоречието в тезите си.Европа трябва да се оправя сама,но ние НЕ искаме тя да се оправя сама.

Не, обясняваме, че за започне Европа, Канада и който и да е от западния свят да се справят относително сами, трябва да минат години и много трудни времена за хората в Европа.Няма да стане от днес за утре както лесно и красиво е обяснено в речта на канадеца, а и САЩ ще спъват такава еманципация с всички възможни средства.
Трябва елит готов да поеме отговорността и неминуемите политически последствия и население в болшинството си убедено, че трябва да плати такава цена.
За момента нямаме нито едно от двете, за да сме оптимисти.
По вероятно е да отлагат с надежда, че нещо ще се промени в политиката на САЩ и да влачим във времето, което така или иначе Европа няма.

Артемис, хиперинфлацията беше мярка хем някои хора да не връщат пари и да изгорят спестяванията населението, хем толкова да ни сдрусат,  та да сме съгласни на всичко.
Полша мина без хиперинфлация през шоковата терапия, така че не е задължително.
 Но това не отменя, че е бедно и трудно.
Още повече, че тогава имаше пари в света и веднага започна да се инвестира. Както правеше един мой приятел паралел между 97 и 2009 - 97 имаше пари колкото искаш след зимата с хиперинфлацията, 2009 парите изчезнаха физически и всички дължаха на всички. На документи има изработено и печалби, физически парите ги нямаше и вътрешнофирменото задлъжнялост достигна кошмарни нива. А работниците и служителите не си получаваха парите с месеци.

Та, паралела е с радикално преструктуриране на политиката и икономиката, малко е вероятно еврото да се обезцени до някакви невиждани нива. То и ЕЦБ ще е отговорна за това, но смятам, че чак такъв апокалипсис няма да е за самото евро.

Последна редакция: пн, 26 яну 2026, 18:43 от flambe

# 2 030
  • Мнения: 1 691
О, много интересно. Почти дословно повтаряне на думите на Иво Христов. Фламбе, поне го сложи тук, та всички да го изгледат.
Сега Иво Христов ли трябва да слушаме?

# 2 031
  • Мнения: 688
Професорът и Тома Томов още си жалеят по руската телевизия в петък.

# 2 032
  • София
  • Мнения: 9 619
О, много интересно. Почти дословно повтаряне на думите на Иво Христов. Фламбе, поне го сложи тук, та всички да го изгледат.
Сега Иво Христов ли трябва да слушаме?

Ако ви допада Марвин от "Пътеводител на галактическия стопаджия", може да го гледате. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт