Ние сме Май - ки полудели, за слънцата ни на път поели

  • 10 482
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 533
Добро утро!Кажете ми някакъв бабешки лек за сваляне на кръвно(130|90).Не че е толкова вис.но си мисля,че не е добре?!?!

# 271
  • Мнения: 1 461
Добро утро пожелавам ви весела и слънчева седмица sun
Нямам търпение и аз да вляза в деветия и да изляза от този 8 месец.
Аз пера на 60 градуса много рядко на 70,
Ползвам и един препарат за петна, но тои сега в лачалото няма да ви трябва.
Увеличих си дозата на магнерича , че болките ниско доло се увеличиха, или пък като стана изведнъж.

# 272
  • Мнения: 1 461
Ина една лъжичка ябълков оцет

# 273
  • Мнения: 136
Добро утро на всички:) аз имах доста успешен уикенд, налепихме тапети на слончета, маймуни, фламингота и облачета в детската стая, излистих дограмата, че беше оплескана цялата с гипс и гадости, и стана една хубава стаичка:D В Четвъртък монтират ламината с цвят на бамбук и сме готови:)
Та след преумората (аз мазах тапетите и ги нагласях по стената) снощи си докарах 8, една след друга контракции, безболезнени. Пих един магнерот и полегнах и минаха слава богу...
Имам 2 въпроса:
1. ако ти изкарат направление за раждане за определена болница, може ли да идеш да родиш после по здравна каса другаде (т.е пише ли името на болницата в това направление)
2. относно спалното бельо: размерите стандартно са 100/150 на пликове и чаршафи, огромна работа..а  кошарката е доста по-малка.
Може ли да се ушие един долен чаршаф например от бархет, че е по-меко от хасето, а отгоре да се завива направо с одеалце
3. за лепенките за пъпче знам, че се ползват след като падне пъпчето чак.
ами това засега, хубав ден на всички:)



# 274
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Здравейте и от мен! HugНямам много време да пиша,затова бързам да ви пожелая лека седмичка,изпълнена с много слънце и усмивки!  bouquet

# 275
  • Мнения: 146
Здравейте  Simple Smile
Миленка, направлението което дават не пише за коя болница е, важи за всички, може в последния момент да решиш къде да отидеш. Относно спалното бельо - в началото с еползва само чаршавче и разни пеленки, одеалца за завиване, от тези спални коплекти няма смисъл голям, доста време ще мине докато почнат да се ползват. Аз дори си мисля да ми ушият няколко долни чаршавчета като начало.
Момичета, не трябва да ви е страх от раждането, като се ошашкате какво ще стане, ще навредите на себе си и няма да може да се отпуснете добре, а колкото сте по спокойни, толкова по лесно ще се отпуснете и ще родите.
Аз не мисля да ползвам лепенки за пъпчето, на моето детенце преди му бях сложила една и едва я свалих после. Пудра също не съм ползвала, а само кремче бочко за дупето, когато се е налагало.
Преди съм кърмела по час горе долу, а сега ще видя както дойде. И в двата видя кърмене виждам и положителни и отрицателни страни така, че....
Само незнам с тези температури в стаята как ще стане, че ако е по малко от 21 градуса едва ли ще тръгна да пускам печки..., но времето ще покаже  Simple Smile

# 276
  • Мнения: 1 225
Здравейте момичета!
Честит имен ден на всички цветя - да сте живи и здрави!
Аз първия път си хранех детето когато поиска - не съм спазвала часове - дори и през нощта го кърмех.
Дано и сега имам късмет да кърмя.
Аз следобяд съм при Марков - за 3Д и много се вълнувам...

п.п. и аз не съм ползвала пудра - само Бочко за дупето.

# 277
  • Мнения: 136
http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/13/7.JPG

Поздравявам всички с тази сладка снимчица на априлски отличник:)

# 278
  • Мнения: 832
mileeenka - снимките са страхотни. дано и при нас всичко мине добре и да гледаме снимки с умиление  Simple Smile

# 279
  • Мнения: 3 089
и аз съм депресарка днес. петра тръгна на ясла и ми е едно чоглаво...
миленка - аз ползвах само долни чаршафчета, при това шити /бебешката ми люлка е с размери 50/90/; отгоре завивах с портбебето /или бебепорт - така и не запомних кое как се казва/ - онова, дето ще изпишеш детето с него.
за направлението - изумяваш ме с инфото, че има написано има на болница. в направлението за хоспитализация не би трябвало да има такова нещо. то си е бикновено направление, всъщност.
комплекти чаршафчета с плик за одеало си уших, но така и не ги ползвам. използвам само долното чаршафче. за сметка на това ползвам комплетите спално бельо с олекотена завивка. но не и в началото, че не са много естествени материите.

# 280
  • Мнения: 136
majce, мерси за отговорите и на edna mama също. Ами аз днес трябва да си взема направлението и не съм го виждала досега, но доктора ме пита изрично къде ще раждам, аз му казах Шейново, но май нещо взех да се разубеждавам, та се чудех.
Не знам какво е това нещо, обаче още не съм почнала да се шашкам за раждането, сигурно чак като заболи ще се замисля подобаващо:) а мойто пате пък още отсега ме е замислил...

# 281
  • Мнения: 1 269
mileeenka  newsm10браво за готината снимка,точно от такива имаме нужда сега,че с тоя страх от наближаващото......

# 282
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте Simple Smile
изписахме си темата пак. Аз пак нямам време, така че...моля, някой да пусне нова  Embarassed
Да ви се оплача - у нас е хаос и прахоляк, мъжа ми е с грип, така че ремонта наникъде не върви  Cry Все пак днес съм го задействала да търси майстори за това, дето смятахме сами да правим - сваляне на стари мазилки, че е много мърлява работа.
В събота разглеждах Хиполенд-а до Люлинското Метро. Леглото,дето сме харесали на картинка и на живо ми хареса  Simple Smile Ваничка си харесах - на поставка, обикновена, с хавлиена подложка.
Никой не споменава дали смята да си купува кенгуру? Аз мисля да си взема, но все пак реших да се консултирам с вас - от каква възраст може бебо да се слага в него? Шезлонг задължително ще вземем, сгъваема кошара, евентуално по-натам.
За сега мисля да кърмя ня поискване.
Усмихнат понеделник на всички, а тези дето вече не ходят на работа, да знаят, че благородно им завиждам  Wink

# 283
  • Мнения: 3 089
в обикновенбо кенгуру бебето може да се слага СЛЕД навършени 3 месеца, при това за кратко - за х 10-15 минути - колкото да отскочиш до магазина. има специални кенгура, които имат подложка за главичката и с тях бебето може да се носи в легнало положение от самото си раждане. нашето е чико, модел гоу +, но имало и на бертони за х 30-тина лева. в легнало положение се кара до 4-я месец, след това бебето се обръща изправено с лице към майката (до 6-7-ми месец), а след това може да гледа към пътя. ето за какво говоря: http://bgphoto.net/photos/10745/o632711294049062500.jpg

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 12:50 от majceto

# 284
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Majceto, много ти благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт