Натриев Глутамат, Маргарин, Подсладители и други вредни съставки в храните - 2

  • 22 668
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Като стана въпрос за хляба, кой хляб е най добре да се вземе? Ние ядем само черен и наполседък ядем един немски.

# 16
  • Мнения: 2 242
ей че скръндзи, едно магданозче не ви се откъсна от сърцето  Mr. Green къде е Цоцоланка

емулгатор; аромати; 
  hahaha ЗНАЕХ СИ - черпи поне едно бонбонче позналите верният отговор  Whistling

емулгаторите са от E400 до Е495
ароматизатори Е620 до Е640

Като стана въпрос за хляба, кой хляб е най добре да се вземе?
ей това така и не успях да разбера .... и накрая си купих машинка за хляб  bowuu

# 17
  • Мнения: 4 150
Неzнам дали си правите сами хляба или винаги купувате...Ето предложение
http://www.marions-kochbuch.de/rezept/1135.htm
http://de.wikipedia.org/wiki/Roggen  На немски има и витамини и други сьставки на рьжения хляб.На други еzици не е преведено пьлно.
http://de.sevenload.com/bilder/WOxXgwH/Roggenbrot

# 18
  • Мнения: 11 818
Не стават Hogarenas!! Naughty Преди малко слизах до магазина и поисках една опаковка да прочета - достатъчно ми бешe да погледна таблицата - Trans Fat 1, 5 g.

Погледнах и сухарите в магазинчето и си отговорих сама на въпроса от предната тема, имаше само Elite - пшенично брашно, растителни мазнини, мая, сол, захар.  newsm78
А на Бонус се опитах да пиша, но ме препраща към някаква анкета. При тях пише просто "мазнини".

Навих свекърва ми да купи машина за хляб преди време, а аз се чудих, защото рядко ядем хляб. Но вече си промених мнението и в най-скоро време ще си вземем и за нас, а и най-вече заради малката ни дъщеря. Домашният хляб е прекрасен, събирам отдавна рецепти, благодаря ти Christian!

# 19
  • Мнения: 2 631
записче Peace

# 20
  • Мнения: 2 761
И аз благодаря за рецептите.Christian,а не е ли по-добре в хляба да не се слага мая?За сега купувам БИО-брот,в един от които даже няма hefe.Но ина4е и аз планирам да си купя ма6ина.

# 21
  • Мнения: 4 150
Не е толкова страШна маята мисля..но има и беz мая.Някои хора не я ядат.

# 22
  • Мнения: 531
Запис.

Мими, да вземат Фама да ти плащат вече комисион,че то голяма реклама!Или поне заплатата на Гечи да вдигнат. Laughing

Не знаете синът ми колко Хогареняс изяде!Нищо, че и аз имам разпечатка с е-тата.А на Фама от киселото мляко по 2 кофички на ден изяждам Mr. Green

Някой се интересуваше в предната тема от флуорната профилактика-в книгата на д-р Гълъбов за конспирацията с/у здравето на човека има специална тема, ако желаете,ще се разровя и ще публикувам.А иначе на бебето ми изписаха профилактично флуор,но избрах да му го спестя.Аз съм от пиещите водорасли Crazy

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Сега чета на английски: hidrogenated vegetable oil  Confused
Маргарин един вид - долу Хогареняс  Confused
Казах ви  Grinning

Да, Кристиан, някои от нас си пекат хляба сами. Но е хубаво да знаем за алтернативи, нали - не всеки ден имаме възможност Crossing Arms
Аз от Бонус съм доволна на вкус много Rolling Eyes но Кристиан е прав - не мухлясва много бързо Confused Не знам дали това, че го оставям отворен, не му влияе - иначе в найлон опаковани по-бързо мухлясват. Даже съм купувала вече мухлясал Бонус Confused Хм. Някой да има повече информация?

# 24
  • Мнения: 11 607
ама някой няма ли да раздаде пак по един сандвич  Flutter  

Цоцоланка раздава по 1,39лв.  Има ли желаещи?????

Цоцоланка бе в Метро и там срещу въпросната сума можеш да си купиш 4 пакетчета натриев глутамат.....
Та някой да систематизира - какво масло и какви бисквити да си купя.....

# 25
  • Мнения: 2 761
Аз мая ям,оба4е не ферментира ли после в стомаха?
Ина4е сухата трябва да се оглежда за добавки...

Инрересно за Бонуса...Влязох му на сайта-пи6е без добавки.Това от скоро ли е?6тото лятото го гледах с Е-та.Не6то като Е 280 ми се върти в главата...

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз вече купувам обикновен бял заводски хляб, защото след онези разкрития за добавките в хляба се отчаях, че няма никакъв контрол и морал и спрях да взимам черен .... а ръчния не ми се получава...или брашното не е добро ...или в мен е вината, но странното е, че в началото правех страхотно вкусен хляб .... а напоследък става толкова гаден, че никой не го яде ...хляб в найлон не взимам  Sick

# 27
  • Мнения: 2 761
Ами те нали писаха,4е бра6ното на белия го избелвали с белина....

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
..това за черния е за евтини ментаци - на тях и на вкуса им личи. За Бонус-а не го вярвам Rolling Eyes Макар че не се знае знае ли се...

# 29
  • Мнения: 2 818
Ами те нали писаха,4е бра6ното на белия го избелвали с белина....

Е, стига де, то и в соса на Мимас писаха, че има едни мъжки течности....

П.П. Запис

Общи условия

Активация на акаунт