Седмиците бързо си минават, за НОЕМВРИЙКИТЕ тревогите назад остават

  • 9 146
  • 240
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 62
да ви се похваля.в събота получих предложение да се омъжа.принципно не сме го планирали,но предложението беше ужасно романтично и не можех да откажа.думите ще се омъжиш ли за мен са най-хубавите които са ми казвали.сватбата ще е края на май.но по отношение на организацията не знаем какво трябва да правим.ще се радвам да ми дадете някои и друг съвет.

# 31
  • Мнения: 1 100
но по отношение на организацията не знаем какво трябва да правим.ще се радвам да ми дадете някои и друг съвет.
Кажи какво бихте искали? Ако е малка вечеря само с родителите и кумовете, няма какво толкова да се организира, но ако ще е голямо тържество, става голяма олелия. Нашата сватба беше на 18.02 миналата година, а в средата на януари още нямахме избран ресторант Shocked После се сетихме колко дреболии сме пропуснали, но нищо, беше голям купон.
Роклята си я поръчах в "Контеса"- Варна месеци преди това.
По отношение на документите не съм много наясно как е в БГ. Подава се някакво заявление в общината, чакаш, дават ти дата за ритуалната зала. Правят се и медицински изследвания, вкл. психотест Grinning Странното е, че в Унгария не искат медицински изследвания, така че нямам идея дали мъжът ми е нормален Grinning Grinning

# 32
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен майчета!
Първо Дес радвам се че оставаш тук, нищо че друг е
публикувал новата тема, за Нас си оставаш ТИ водач на темата  Wink
По повод това как се решихме да имаме второ дете...
ами на 14 февр. с мъж ми излезнахме двамата да празнуваме
хем Св.Валентин, хем годишнина от сватбата ни /женени сме на 14,02/
и като излезнахме и сладко сладко си бъбрихме и двамата стигнахме до
извода че вече ни е време за второ дете! Толкова се зарадвахме, че не
за първи път мислите ни се препокриват...и така...На 18 и 20.02 работихме по въпроса...
и съм сигурна че една от двете е датата на зачеване yes
После...в началото на март си направих 2 теста...и двата бяха с мн бледа
втора черта, изчаках още една седмица и на 8-ми март теста беше
100% категоричен, както и моето усещане разбира се!...
Странно ми е, че при тази бременност усещам доста неприятни моменти -
гадене и главоболие, а първата ми бременност беше мн лека, не усетих че съм бременна...
Малката ни принцеса почнах да я настройвам колко е хубаво да си имаме бебе
вкъщи...тя като чу да има братче или сестриче - изрева НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 Laughing детска ревност, но има време и мисля че ще свикне и ще е мн мн щастлива кака!

marusj по повод сватбата не се шашкай! Ще имаш време за всичко!
Когато ние се женихме, ние си подготвихме изцяло сватбата...то всичко
зависи от финансовите Ви възможности, но и с малко и с много сватбата си е
незабравимо приключение! Като за начало почвайте с най-трудното - дата за ритуала,
после ресторант...и само спокойно! имате време  Wink КЪСМЕТ и мн радост Ви желая!  bouquet
На всички майчета желая мн хубава и щастлива седмица!  smile3525

# 33
  • Мнения: 295
Ама няма какво да се чудите на многото тестове. Аз си направих 7-8. Много ми се искаше да не ми се налага, но първият беше с толкова бледа втора черта, че все едно си я фантазирах... От дългото очакване не ми бяха останали много нерви за още, особено след като за пръв път през целия ми живот виждах някаква втора чертичка. Пък и тестовете бяха само 1 левче и ми беше много по- евтино и нерво-спестяващо да си направя още един тест, отколкото да чакам. Вторият също беше с много бледа втора черта. Чак на 7мия ми се видя достатъчно ясна (и честно казано вече ми беше писнало да се тествам, ама нали си ги бях купила...). И тъкмо тогава гинекологът каза, че тестовете били отрицателни, защото чертите не били еднакви  #Crazy Направих още два теста- със съвсем еднакви черти! И смених гинеколога  Peace
Дано на никого да не му се налага да откача така  Peace Hug

# 34
  • Мнения: 3 205
Здравейте, ноемврийки!
Минавам набързичко да се запиша и аз - вече съм мама на един априлски беб, опа, вече не е беб, а голям мъж - утре става на годинка. Разбрах, че съм бременна днес  Flutter Напълно непланирано и неочаквано, но след първоначалния шок вече съм в еуфория. Най-хубавият подарък за първия "ден-ден" на детето ти е да разбереш, че си бременна с братчето/сестричето му  Laughing  Терминът ми е на 30-ти ноември, но най-вероятно ще имам второ секцио, така че малкото човече ще се появи по-раничко.

Ние по принцип бяхме мислили за второ дете, но най-рано след 3-4 месеца. Така че изненадата и за двама ни с таткото беше пълна  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 126
Привет на всички Grinning
юл4е,радвам се да те приветствам сред нас Hug Виждам, че и твоето бебче се е родило чрез секцио и сега следва второ.При мен нещата стоят по същият начин.Дъщеря ми е родена през януари 2006,когато се видях с моята док тя ме шокира с разни приказки,че било рано,че трябва да изчакам поне 2години след секциотот за следващото бебе и такива неща.Много се разстроих,защото не го очаквах.Това съм го споделяла с момичетата в темата и искам да чуя и твоето виждане по въпроса след като сме на един и същ хал.При нас също стана много неочаквано и непланирано и момента никак не е подходящ впредвид, че догодина ми предстои дипломиране което отложих вече веднъж и просто някак немога още истински да се зарадвам.Но дълбоко в себе си усещам как се радвам и си правя разни планове и си мисля за бебенцето разни неща Wink.Оххх абе общо взето хормоните бушуват яко и ми едно обърканоооооооооооооо ooooh!

# 36
Момичета, току що прочетох нещо в проблемното и малко се притесних - че ако не ти се гадело значи нещо в бремеността не е наред... ConfusedА на на мен изобщо не ми се гади!В 5 седмица и 5 дни съм...повръщах само веднъж, но според мен май беше от храната....Не ми прилошава, нищо!Дали това е лош знак?? Confused Sad

# 37
  • Мнения: 2 126
Блеки,изобщо не се притеснявай мила.Както казва моята док "в никакъв случай не е задължително да ти прилошава,да ти се гади и да повръщаш,има жени на които нищо им няма".Това бяха думите и при последното ми посещение.Радвай се че ти е добре и всичко ще бъде наред Peace

# 38
  • Мнения: 810
Блeки, ти какво правиш в проблемното  Mr. Green Не чети такива работи, ще се побъркаш. Аз категорично съм против четене на "какво може да се случи". Ако има нещо да се случва, ще се случи, няма смисъл да се тормозим излишно.

Няколко мои приятелки освен лека умора не са имали никакви други симптоми. Симптома не е гаранция, че нещо не е наред.

Освен някои хранитлени продукти нищо друго не трябва да сменяме. Ние сме бременни, не болни. Една приятелка тича всяка сутрин, сега е бременна и лекърката и казала, ако се чувства добре да продължава и тя си тича. Никакви симптоми няма, чувства се перфектно. А на мен ми се гади по цял ден. Предпочитам да съм като нея, защото аз съм като парцал.

Сега се сещам, че имаше дискусия и за шофирането. Шофирането е толкова опасно за бременни, колкото и за небременни Simple Smile Ако спра да шофирам, тук където живея, трябва да ми спре нормалното ежедневие. И на самолети летим и всичко...просто е по-недуобно, защото ми се гади. Но както мама каза, "майка лесно не се става".

# 39
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Добро утро, момичета! Приемате ли нови членове на ноемврийските мамчета? Чаках да си чуем сърчицето и затова не се записах по-раничко. Да се представя: казвам се Стела от Бургас, на 27 год. все още, първа бременност с термин на 15.11.
Надявам се всички тук да изживеем много прекрасни моменти в очакване на нашите слънчица.
Желая ви хубав ден с много усмивки!

# 40
  • Мнения: 421
Блеки  спокойно Simple Smile няма нужда да ти се гади.А пък и ....на мен започна да ми става лошо началото на 7-ма седмица някъде.А пък с майка ми съм си говорила - на нея никога не и е станало лошо,нито и се е спяло,не се е хранила повече,само гърдите я боляли...така,че относно симптомите - не се тревожи,при всеки е индивидуално.

Дес,юл4е
   и още дръги мами... много ви се радвам,да знаете.Толкова е хубаво,когато дори с цената на жертви една майка толкова много желае бебето си Simple Smile Само така!

Сега да ви разкажа при мен как стана...
Значи с мойто мило сме заедно от април миналата година.Началото на връзката ни бе много екстремна и шеметна,но за това няма да говоря...Разликата ни е 10г. и той няма няма и ми заговори за бебе.Преди това е имал 10-годишна връзка,но за деца не е и искал да чуе.Та на Коледа официално пожела да пробваме за бебе. И така,решихме да не се пазим,но и да не следим ОВУ и разни други...ей така-когато стане.И хоп...13февруари взело,че станало Simple Smile Много бях щастлива когато видях чертичките.Той малко се уплаши отначало...но сега е един от най-щастливите бъдещи татковци,които съм виждала.За брак не сме говорили много много.Аз съм малко против пописите (всеки си има съображенията),но пък не искам да сме с различни фамилии.Та ако не успея да си сменя фамилията без брак,ще се наложи да се женим :О)   

# 41
  • Мнения: 3 205
Дес, моят срок беше 6 месеца. Докторът ме посъветва да чакам 1 година за всеки случай, но каза, че принципно след 6 месеца още може. Моето секцио е правено в торакс - пловдив и е малко по-различен шева, отколкото го правят в другите болници. Например можех да се къпя още на следващия ден след секциото, нямах никакви болки при раздвижването и за около 2 седмици забравих въобще, че имам операция, малкия съм го кърмила без проблем седнала още от първо кърмене.

Блеки, ако това ще те успокои - с първата бременност съм повърнала 5-6 пъти и то след средата на 3-я месец. Сега се чувствам пак съвсем небременна. Всъщност аз до снощи и не вярвах, че съм бременна. Да си бременна не е като да си болна, спокойно. Даже се радвай, леката бременност дава възможност да вършиш много повече неща и да се чувстваш много по-пълноценна.

А моето бебе ми е осмомартенски подарък  Mr. Green За който разбрах с леко закъснение. То не е съвсем непланирано, просто мааалко избърза  Laughing

# 42
Благодаря ви, момичета!Толкова ме успокоихте!! Hug Hug
И, пумпал, наистина, вземам си поука- никакво отваряне на проблемното! Embarassed

# 43
  • Мнения: 54
Здравейте,мами!Да ви разкажа при нас как се случиха нещата.Когато родих малката се зарекох,че не желая дори да чувам за второ дете.Раждането беше много тежко и ми трябваше доста време да се възстановя.И така ,от няколко години малката и татко и постоянно ми говореха как искат да си имаме бебче ,но аз не и не.Напоследък станаха толкова настоятелни,че около Коледа започнах да се замислям.Нямахме търпение да наближи датата на МЦ,за да си направя тест,и когато февруари видяхме двете чертички беше страхотно JoyСега се чувствам най-щастливата жена на света!!!!!!!!!  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, с удоволствие се записвам в списъка на ноемврийските мами Simple Smile
Аз съм на 28 г., живея в  София, това ми е първа бременност и терминът ми е на 22 ноември
Днес бях на доктор и познайте...Grinning чух сърчицето на бебо, много съм щастлива newsm44,
Момичета Вие пиете ли витамини и какви, може би трябва да си взема някакви специално за бременни.
Приятен ден за сега от мен   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт