Отговори
# 840
  • Мнения: 179
Здравейте на всички и особено на теб Алфичка.Мацки я да ви питам дошло ви е на 22 ден но от предишната МЦ ли ги броите?Значи на мен последната МЦ ми беше на 18.01.На 30.01 беше конизацията Днес ми е 26 ден от последната МЦ. и все още ми го няма.Трябва ли да се притеснявам от това?Мислите ли че има проблем?И още един въпрос към вас тези дни имам някакво течение.Сега в края на седмицата ще се обаждам за резултатите и ще го поразпитам доктора едно хубаво.То не стига че се притеснявам за хистологията и резултатите ми сега почвам да се замислям и за това че ми го няма цикъла все още  а и това течение да не би да не е на добре  newsm78?
Желая от сърце на всички здраве и само добри резултати  Peace

# 841
  • Мнения: 3 695
брой от конизацията - при мен така беше и не се притеснявай ще дойде Peace

# 842
  • Мнения: 23 441
Mен след конизациото не ми дойде,наложи се да приемам прогестерон.Имах някакво чпо-силно кървене около 22-23 ден от операцията ,беше по-рано от цикъла и аз го приех за такова.Но на следващия месец нито на датата на това кървене ми дойде,нито на датата на цикъла.Пропусна ми близо 45 дни,горе-долу.Според мен беше от стрес и пренапрежение.

# 843
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Моята конизация беше на 12.12 2007 не съм имала проблеми ,дойде си ми точно на датата на която трябваше да ми дойде, като изключим, че сега първо ми почва с кафеникаво зацапване два дни и после същинския цикъл. На теб през колко дни нормално ти идва  26 ли , защото моя е през 30 - 31 мина ми цикъла на 21.12 и после си дойде на 21.01.08

# 844
  • Пловдив
  • Мнения: 560
пия противозачатъчни от много години заради поликистозни яйчници.В момента пия Цилест(тъй като от Диане получавах много силно главоболие)за 6 месец,но три дни преди да свърша опаковката ми дойде(тече ми 7-8 дни  ).Такова чудо дами дойде докато пия лекарствата не ми се бе случвало.Чух се с лекаря по телефона и каза че не е невъзможно.Предния месец вечерта когато трябваше да изпия последното хапче леко ми се зацапа,но спря и си ми дойде нормално.В понеделник бях на лекар каза че имам раничка на шийката.Всехме цитонамазка(днес чакам резилтата и съм адски притеснене) и каза другия месец от 2 до 7 ден след мензиса да ида да ми я изгори.Гледа ми секрет от влагалището каза че е абсолютно чисто да не се притеснявам според него цитонамазката щяла да бъде добра.Въпросът ми е при намазка 1-2 група и чисто влагалише да настоявам ли за калпоскоп или биопсия или направо да ида да ми я изгори.Иначе поликистозата не е изчистена напълно но е по добре.И калпоскопията  се прави непосредствено преди горенето или дни преди това

# 845
  • Пловдив
  • Мнения: 110
вилиана ако намазката ти е 1-2 група няма защо да се притесняваш по принцип първа група е добре, втора за раждали жени също. Ако обаче искаш да си спокойна и твоя доктор има колоскоп по добре да те види това няма да навреди и аз съм имала раничка преди години, но тогава я лекувахме с лекарства до горене не се стигна. Колоскопа може да покаже дали има някакви изменения в клетките (т. е. дисплазия).

# 846
  • Мнения: 23 441
Гледа ми секрет от влагалището каза че е абсолютно чисто да не се притеснявам според него цитонамазката щяла да бъде добра.Въпросът ми е при намазка 1-2 група и чисто влагалише да настоявам ли за калпоскоп или биопсия или направо да ида да ми я изгори.Иначе поликистозата не е изчистена напълно но е по добре.И калпоскопията  се прави непосредствено преди горенето или дни преди това
Това с гледането на секрета е малко съмнително,не ти ли изпрати проба за микробиологично изследване?Така процедираха лекарите преди 13-14г.,когато аз започнах да посещавам гинеколог.Така,с гледане под микроскоп,май само гъбички могат да видят.За раничката винаги колпоскоп,защото цитонамазката дава сведения,че има нередност,но не дава диагноза.Колпоскопа ще покаже какво е състоянието на раничката,а аз бих искала и биопсия,за да е сигурно каква е причината.Но аз изхождам от моята история,затова.

# 847
  • София
  • Мнения: 492
Гледа ми секрет от влагалището каза че е абсолютно чисто да не се притеснявам според него цитонамазката щяла да бъде добра.Въпросът ми е при намазка 1-2 група и чисто влагалише да настоявам ли за калпоскоп или биопсия или направо да ида да ми я изгори.Иначе поликистозата не е изчистена напълно но е по добре.И калпоскопията  се прави непосредствено преди горенето или дни преди това
Това с гледането на секрета е малко съмнително,не ти ли изпрати проба за микробиологично изследване?Така процедираха лекарите преди 13-14г.,когато аз започнах да посещавам гинеколог.Така,с гледане под микроскоп,май само гъбички могат да видят.За раничката винаги колпоскоп,защото цитонамазката дава сведения,че има нередност,но не дава диагноза.Колпоскопа ще покаже какво е състоянието на раничката,а аз бих искала и биопсия,за да е сигурно каква е причината.Но аз изхождам от моята история,затова.
И аз съм на това мнение... Peace

# 848
  • Пловдив
  • Мнения: 560
Сега се връщам от лекаря и си всех цитонамазката:Адекватен за изследване цитологичен матерериал,в който се намира лека леко изразана възпалителна реакция цервикално и ререпаративни клетки без отклонения.1-2 гр.ПАП.Питах лекаря си дли са нужни някакви други изследвания преди да обгорим раничката.Каз че не е нужно цитонамазката била много по-точна от колпоскопа и нямало нужда да ме гледа,така и не го питах дали има в кабинета.Ако не бях чела тази тема щях да мисля че всияко е идеално,но сега малко ме гложди.Знаете ли къде в пловдив има калпоскоп.Аз ходя при Минев дали при него има.Да търся ли второ мнение не знам объркана съм

# 849
  • Мнения: 179
Моята конизация беше на 12.12 2007 не съм имала проблеми ,дойде си ми точно на датата на която трябваше да ми дойде, като изключим, че сега първо ми почва с кафеникаво зацапване два дни и после същинския цикъл. На теб през колко дни нормално ти идва  26 ли , защото моя е през 30 - 31 мина ми цикъла на 21.12 и после си дойде на 21.01.08
Ами аз декември 2007 бях на кюртаж.Януари ми дойде на 30 ден и сега незнам вече стават 27 дни и го чакам.Правих кюртаж защото последните месеци от годината започна да закъснява или да идва когато си иска дори и на 18-19 ден със зацапване розово 2-3 дни и тогава нормално кървене за МЦ.Получавах и зацапвания след цикъла общо взето гадост.До тогава си знаех 4 дни преди датата на която е бил се появява МЦ-то.А последните 5-6 месеца направо се беше побъркал цикъла ми и затова незнам сега как да реша кога е нормално и кога не.
Колпоскопа ще покаже какво е състоянието на раничката,а аз бих искала и биопсия,за да е сигурно каква е причината.Но аз изхождам от моята история,затова.
И аз така всеки месец ме гледаше докторката с колпоскоп-няма нищо притеснително по нейни думи а то какво излезе хистологията ми от кюртажа ЦИН 2-3 след това цитонамазката ПАП 3А-Б  SickТова ако не е притеснително...Направо си бях откачила SickОт притеснение 1 ден не можех да сложа троха в устата си и капка вода без да върна поръчката Mr. Green
Направиха конизацията и сега си чакам резултата и пак се притеснявам.Не знам какво да те посъветвам и на мен са ми казвали че ПАП 2 е нормална.
Момичета аз ако имам някога ПАП 1 егати купона ще спретна  chef
На всички Ви желая само този резултат да имаме.

# 850
Конизацото ми го направи доц. Златков в Майчин дом - София, а гинеколожката ми е във Варна д-р Дюлгерова, както и патоанатома ми който ми гледа цитонамазките и пробното абразио. Сега отново ще правя цито и той ще го разгледа, мина месец от конизациото ми, което беше на 15.01.2008. Благодаря за подкрепата, ще ви държа в течение!

# 851
  • Мнения: 179
Иве успех ти желая и дано всичко е добре

# 852
  • София
  • Мнения: 2 521
Светле, за течението те съветвам при първия преглед или когато е възможно да ти пусне микробиология.
При мен също се появи - много обилно, на първия преглед на 30-я ден от конизацията лекаря се стресна колко е обилно, изследването показа ешерихия коли, аз мисля че вътреболнично са ми я подарили, т.к. преди операцията нямах.

А иначе цикъла го броях от първия ден на предходната менструация.

# 853
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182

Честит празник мили момичета

# 854
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Сега се връщам от лекаря и си всех цитонамазката:Адекватен за изследване цитологичен матерериал,в който се намира лека леко изразана възпалителна реакция цервикално и ререпаративни клетки без отклонения.1-2 гр.ПАП.Питах лекаря си дли са нужни някакви други изследвания преди да обгорим раничката.Каз че не е нужно цитонамазката била много по-точна от колпоскопа и нямало нужда да ме гледа,така и не го питах дали има в кабинета.Ако не бях чела тази тема щях да мисля че всияко е идеално,но сега малко ме гложди.Знаете ли къде в пловдив има калпоскоп.Аз ходя при Минев дали при него има.Да търся ли второ мнение не знам объркана съм
вилиана мен ме оперираха в онкологията на ВМИ там имат колоскоп и са специалисти в тази област само ,че трябва да си го платиш , мисля около 20 лв. беше ,но може и да се лъжа.
Мисля , че и в окръжна също имат колоскоп те имат страница в интернет можеш да провериш. С тази цитонамазка не трябва да се притесняваш , но решението си е твое.

Общи условия

Активация на акаунт