СЕПТЕМВРИ още е далече, а бебо смело рита вече!

  • 11 681
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
аааа Анири ко ма напрай ти бе..... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. GreenОстая го тоз щъркел-каквото дойде накрая-то до края нищо не е сигурно......

Аз искам да ви питам вас-НЯКОЙ ЩЕ МЕСИ ЛИ КОЗУНАЦИ.
Аз никога не съм месила козунаци но знам как от баба-и таз година съм решила ще меся и ще точа яко.....И съм решила да ям домашен козунак...па да видим какъв ще го направя.

Момичета оня ден си оставихме фотото на ремонт като мислех че ще го поправят-лошата новина е че не го поправиха и вече нямам цифров апарат.....и толкова ме е яд че направо искам нов да си купим-А мъжо неще.... ooooh! ooooh!незнам как ще изляза с него наглава Ама ако останат парички по някакъв начин ще го прикоткам аз Blush Heart Eyes Heart Eyes
Ами момичета оставям ви-отивам да си чакам мамито...... Hug Hug Hug Hug

liudmila73 -твойто мъж Светльо ли се казва Mr. Green Mr. Green Mr. GreenВсичко разконспериорах аз Mr. Green Blush Blush

# 16
  • Мнения: 27
Ani-bani, ами, аз мислех да меся козунаци.... ама ако меся, то това трябва да стане в четвъртък... пък то идва много отрано така... и не знам дали си струва.... те до неделя вече няма да са толкова пресни.... А другия вариант е да меся в събота следобед, като се върнем.... ма то и това не си е работа, че като си спомня миналата година как ги пекох до 3 през нощта и ме побиват тръпки... пък ми се яде домашен... smile3518 Абе, ще го измислим някак!
А ти да се набърбориш хубаво с майка ти! Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 197
Айде и аз да се запиша, че ми става криво, че все не мога да се включа - докато изчета всичко и вече няма за кога да пиша, изстрелвам се за вкъщи.
Темичката май наистина е най-красивата досега - перфектна е   bouquet

Иначе ... какво да и кажа - онзи ден така май ми падна кръвното, че направо щях да припадна в офиса и ошашках всички колеги, ама аз съм си за бой де  smile3538 ,щото ми казаха да пия Малтофер, а аз пийнах малко и спрях. Ама много са гадни  Sick И в работата "малко" smile3515 ме побъркват де...и накрая ще изпуша съвсем!!!
И ... уф, ми не мога да спра да пуша  Banghead, най-тъпото е, че ми се пуши!!! А съм ги спирала и за няма нищо...И биричка си пийвам  Blush Ми...не ми се карайте много само  smile3525
Иначе много се притеснявам, защото съм качила около 6 кг до момента и коремчето ми е огромно вече. Като едно  smile3535 съм направо.  Laughing

Имах и друга да казвам, ама ...забравих  Blush
Много ви целувам  newsm51

# 18
  • София
  • Мнения: 6 259
Темата е наистина страхотна!  bouquet

Силвия, първият път усетих Емко края на 17та седмица - чувството беше нещо като къркорене на червата, абе усетих как нещо мъничко се преобърна, все едно кълбо направи. Laughing Сега усетих бебо още в началото на 11 седмица като гъделичкане от крила на пеперуда (една позната преди време така ми го описваше и този път точно така го усетих) и поне по веднъж на ден ме гъделичка.

Ние сме сега освен на вълна Великден, но и рожденни дни - Емко скоро става на 2 г. и моя милост скоро ще порасне с 1 г. Grinning За Великден ще папаме агнешко, козунаци няма да правя, но ще измайсторя и някоя тортичка. Абе откакто съм бременна и като видя нещо така ми се дояжда, ама ми се яде, особено откакто не ми се гади. Ей сега гледах торти за РД на малкия и веднага ми се дояде. Crazy

Хубава събота и неделя от мен!  bouquet

# 19
  • Мнения: 547
Анири,специални поздравления за темата!Хем е красива,хем линковете са групирани и подредени.Майстор си на оформлението.  bouquet

Вчера бях на преглед и лекарката ме пита къде ще раждам.Мислех че е рано да избирам къде ще се появи бебко,но после прочетох някъде,че трябва да се запиша в болницата която съм избрала около 20 г.с.Вие знаете ли нещо за това?

# 20
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Кво записване ги бие пък тея-то това да не е да записваш козунаци за великден  поръчка да даваш. Crazy Crazy
Тез не са у час..Ам чи ти може да си се записала ама ако си у друг град  или по път нейде-кво ща дирят да раждаш при тях ликво????Тва за първи път го чувам

Днеска една мама от Бургас май Лекси ли беше щеше да Оди при Давидков....
Мацка чакаме отчет да знаеш......не ни изпускай Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 1 896
Aniri,
Верно много свежарска темичка. И аз като я гледам, се запалвам на великденска тема.
ani-bani, меся козунаци всяка година и тая няма да пропусна, че догодина с две хлапета знам ли дали ще имам тази възможност.
Това че трябвало да се записваш в болница и на мен не ми звучи много убедително нещо. Миналия път кат раждах, не се записвах хич, но бях в частна клиника де.
По принцип имаш право да отидеш с пълно разкритие да им се мернеш за пръв път, ако щеш, никой няма право да връща родилка, доколкото ми е известно. Доста жени раждат без уговорка с лекар, екип, болница и т.н.

# 22
  • Мнения: 83
здравейте мами  Hug да се запиша и аз в новата темичка  Wink
Анири, направо страхотна си я направила, браво  Simple Smile и такава празнична и великденска, направо супер е  smile3521 и само как си подредила сайтовете, сега ще се захвана да ги изчета и разгледам вече всичките  Wink
аз днес ходих да си търся рокля, че нали след няколко седмици ще бъда кума, направо се ужасих колко голям е станал тумбака без да забележа  Mr. Green и вместо рокля накрая си купих пола с блуза - да има накъде да расте пупата   261uu , че роклята след някоя и друга седмица може и да не ми става вече  Mr. Green
палечке, как си мила, надявам се вече си добре  Hug
а за биричката исках и аз да кажа  Wink пийвам си от време на време по някоя глътка, че цяла не мога да изпия - няма място в тумбака и трябва бързо да бягам до 00  Joy

# 23
  • Мнения: 99
Здравейте мамита!
Страхотна  темичка, браво Анири. Така хубава си я направила, а как само си разделила сайтовете, страхотна си.
Мамчета който ще ходи на другата лекция на 9 месеца, да свирка и аз ще дойда.
Толкова много сте изписали, та докато прочета 5 страници... и забравих ...Simple Smile
Бени4 честити рожби на приятелите ти. Да са живи и здрави и много да ги радват. И аз снощи празнувах появата на един момък, и днес ми е едно недоспало...а тези дни чакам още 3 бебока да се родят Simple Smile
Толкова ми е криво и уморено тези дни, че няма с какво да се похваля. А как съм изнервена и покрай сватбата... ще се побъркам направо...но и това ще мине.
А за козунаците да ви кажа, от няколко дни все това ми се яде,ама все няма този, който аз искам и си трая. Но другата седмица като пуснат много видове по магазините ще си отям, защото аз не мога да меся и при мен всичко за всеки празник е приготвено от магазина.
Хайде приятни почивни дни ви желая!

# 24
  • Мнения: 498
Козунак не бях пробвала да меся до предната седмица. Все ми се струваше, че това е върховното кулинарно постижение. "Отключването" така да се каже дойде, когато мъжът ми купил едно козуначе и го поднесе за десерт след вечеря. Е, не ми се ядеше тогава, а на сутринта като станах той нашия си го закусил, защото решил че няма други мераклии да хапват. Ех като го замислих този козунак..... Пък едно, че ме мързи да ходя да купя, друго че в нашата провинцийка и да намеря някъде не се знае от кога ще да е. Та, меракладисах се аз струпах нужните продукти и замесих. Да Ви кажа от желанието да се справя ли или щото ми се ядеше взе, че се получи. Малко печенето не му догодих, но много ми напомняше на ония някогашни бабини домашни козунаци и мнооого ми се услади.

Малко ми е съвестно да Ви го разправям даже, но пък ще хапнете и Вие като Ви се дояде, ей го Великден скоро. Другото е да си близнете дланта...

# 25
Благодаря на всички за отговорите, ама вече наистина нямам търпение да усетя бебо. Относно козунаците меся всяка година и мога смело да кажа че се справям много добре. Тази година обаче сигурно няма да меся, защото вкъщи ме гледат като рохко яйце, сакън да не се уморя та сигурно мама ще ми направи. Ама аз пък съм доволна нали знаете по хубаво ядене от това на майката няма.  Та още от сега си представям как ще се наям като прасе и сигурно след празника ще съм качила поне още 2 кила.

# 26
  • Мнения: 1 896
Силве, то месенето е полезно бе!
Верно в по-напреднал етап - понеже се навеждаш напред, помага да се разположи правилно бебето - с тила напред и с лице назад към гърба на мама.
А на мен една сестра на дядо ми навремето ми разправяше как раждала вкъщи - много ме вдъхнови тая жена. Вика: ми то раждам аз, боли ме, ама станах, огъня стъкнах, запалих го, омесих хляб, изчистих и по едно време много кат ме заболя извиках свекърва ми, па се облегнах ей тука с ръце (права) и то бебето излезе тя да го хване и готово. Това първото й раждане.
Еми искам и аз така да родя да ви кажа, а не да ме връзват за леглото с някви колани като при секциото и докторът да върши цялата работа. Тва за вдъхновение ви го разказвам.
А козунаците и на мен ми стават добре - аз съм капризна и от магазина все не мога да ги харесам, а и им слагам със сигурност по-добри продукти от техните.

# 27
  • София
  • Мнения: 771
Я да се запиша и аз в прекрасната темичка. Като заговорихте за козунаци и на мен ми се ще да се пробвам. Тези дни ще имам достатъчно време, а и няма кой да ми се бърка в кухнята, но не знам на коя рецепта да се спра. Ще преровя готварския, но ако и вие имате някоя доказана рецепта, няма лошо да споделите.

basilisk, аз съм точно обратното на теб, сега искам да родя секцио и дори да ми се опъне доктора, аз ще настоявам до край. Не че секциото е песен, но пък от нормалното си навлякох такива гадости, че не искам да си спомням. Освен това си имам проблеми с хемороиди, които 100 % ще се появят при ново раждане нормално. Тоя ад пак няма да го преживея.

Лек ден на всички и дано времето не е толкова дъждовно както в прогнозата.

# 28
basilisk то месенето не знам дали е полезно, но на мен ми е приятно. Аз много обичам да готвя и според не едно мнение съм голяма кулинарка, но най много обичам да правя сладкиши макар че не ям от тях, а угоявам мъжлето. Но тази година просто майка ми и лудия ми мъж няма да ми позволят дори да вдигна тавата, камо ли да меся. Не мож ги убеди че нищо ми няма. Моя ходи след мен като квачка след пиленца и само повтаря да си почивам, а пък майка ми клати одобрително глава и само повтаря да ям. Абе една лудница е вкъщи ама ще ги трая, знам че ми мислят само доброто.

# 29
  • Мнения: 734
Здравейте мами!
Анири, поздравления за прекрасното оформление и голяма чест е да съм кръстница на толкова хубава тема;)
Гледам за козунаци пишете, аз козунак замесих когато бях бременна с първото дете. Тогава бях в 7ми месец. Направихме козунака за Великден, за 1 ден свърши и оттогава като започнаха да ми се ядат козунаци по 2-3 пъти на седмица месех;) Със стафиди, с ядки, с повече мляко, с по -малко мляко, по - сладки, с мед вместо със захар, завити на плитки, какви ли не си ги измислях. Майка ми и мъжа ми гледаха ей така Shocked Laughing
Добре че сега съм само в 4ти месец и зверския глад още не ме е налегнал.

Базилиск, и аз винаги съм си мечтала за такова раждане. Пра баба ми е разказвала често за нейните родилни болки, покрай къщната работа не останало време да извика бабата, която помагала на родилките, влязла в избата сама, че било по хладно, по пътя грабнала ножицата и за 1 час родила. Тази ножица с която е отрязала пъпната връв на дядо ми, още я пазим.

Наскоро гледах много интересно предаване по един от БГ каналите - "Документите" Това е исторически филм за това от къде са дошли пра дедите ни, за разделението на Българиите, хановете и техните потомци. Интересното е че при разкопките и намерените кости и черепи на пра българи се доказва доброто здравословно състояние на хората живели по онова време. Разказват и за вярата в божества и природни сили преди покръстването. Според историците дори и толкова векове назад, хората са имали силна вяра в добрите сили, не са били вманиачени, но са вярвали че с позитивно мислене запазват здравето си и благоденствието си. Също казват че в сравнение с другите племена, прабългарските се размножавали с пъти по-бързо от останалите и многодетството било характерно за тогавашните семейства.

След 2 нощи си идва дъщеря ми!!! Не мога да спя от вълнение. В момента съпруга ми е при нея и казва че не спира да говори и да се обяснява с хората;) И някой като не й изпълни изискването само ходи и повтаря ядосано "ще кажа на мама".

Общи условия

Активация на акаунт