Докато всичко навън разцъфтява, нов живот в мен се появява. ~бебеправене 621~

  • 34 309
  • 767
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 407
АА, как ще ме ориентира чхг-то и прогестерона, дали е извънматочна или неразвиваща се вътрематочна бременност? Апликацията ми показва, че съм 6+3 вече, не е ли по-добре да ходя на преглед да го търсят на ехографа? Вече би трябвало да се види с по-голяма сигурност, къде е, или поне ако не се вижда нищо в матката, ще е ясно, накъде отиват нещата. Или не е баш така, както си ги мисля нещата?

# 361
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 000
Е ако прогестерона е нисък ще ти дойде.
Аз мислех че си пуднала вече.
Пък чхг да се види и то как е .

# 362
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 11 243
Картината е комплексна. Ако прогестеронът е нисък и чхг също, може да чакаш да се изчистиш сама.  Ако не са, по-добре да не отлагаш до четвъртък за УЗ.

# 363
  • Мнения: 2 192
Е как извънматочна, нали бяха видяли вече вътрематочна бременност в Токуда?

# 364
  • Мнения: 407
Разбрах ви, момичета и пак се притесних.
Аа, освободиха един час за 12ч при Гагова утре и го резервирах набързо. В такъв случай, дали да ходя още днес за кръвни? Май ще изчакам до утре.

Не знам и Файерче, уж видяха нещо, ама нали имало и псевдосакове понякога, та наистина не знам, да съм спокойна ли, да се притеснявам ли. Май като не е сакче с жълтъчно мехурче, нямало никога гаранция.

# 365
  • На изток от Ада
  • Мнения: 12 000
Аз бих пуснала днес тирамису

# 366
  • Мнения: 1 724
Визуално псевдосакът и другия се различават за лекар с добра техника и око. Първото изглежда по-скоро като течност в кухината, другото си е черно оформено мехурче. Сега при много много ранно сканиране не знам дали би се отчело толкова добре, но със сигурност на някакъв по-развит етап ги различават. Като живях 2 седмици на стола в спешното в Надежда ми го обясниха.

# 367
  • Мнения: 2 638
И аз бих пуснала веднага кръвен и прогестерон, в токуда май излиза за час.

# 368
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 11 243
Днес е хубаво да се пусне, преди прегледа.

# 369
  • Мнения: 1 974
Момичета, нахлувам с въпрос за FSH (фол. фаза - 2.5 - 10.2 IU/L)
октомври 2024 - 17 IU/L
януари 2025 - 9 IU/L (пусках и АМХ 0.7)
юли 2025 - 18 IU/L


На 40 години съм (правим опити), изследванията са пускани в една и съща лаборатория на 3ти ден.
Знам, че на моите години не мога да очаквам перфектни стойности, но защо има такава голяма разлика?
Задържани ли да има?

# 370
  • Мнения: 2 192
Не съм специалист, но мисля, че при задържани фоликули естрогенът е висок в началото на цикъла, което изкуствено потиска FSH. Тоест хипотетично може би януари да е бил месец със задържан фоликул, понеже другите стойности са подобни. Нека някой ме коригира, ако бъркам.

# 371
  • Мнения: 407
Момичета, пуснах и ето ги резултатите:
чхг 3218
прогестерон 44.99 nmol

Последното чхг на 27 юни беше 1445. И сега какво, отиват ли към цикъл нещата? Прогестеронът в началото беше 120, спаднал си е. Може би и чхг пада вече. Да ходя ли утре спешно на ехограф или да си изчакам четвъртък?

# 372
  • Мнения: 1 974
Не съм специалист, но мисля, че при задържани фоликули естрогенът е висок в началото на цикъла, което изкуствено потиска FSH. Тоест хипотетично може би януари да е бил месец със задържан фоликул, понеже другите стойности са подобни. Нека някой ме коригира, ако бъркам.
Firebird, октомври имах задържан.
Пусках толкова често хормони, защото 2 пъти вече ми се случи да ми идва на 19-ти ден. Другите уж са в норма.

# 373
  • Мнения: 1 724
Момичета, нахлувам с въпрос за FSH (фол. фаза - 2.5 - 10.2 IU/L)
октомври 2024 - 17 IU/L
януари 2025 - 9 IU/L (пусках и АМХ 0.7)
юли 2025 - 18 IU/L


На 40 години съм (правим опити), изследванията са пускани в една и съща лаборатория на 3ти ден.
Знам, че на моите години не мога да очаквам перфектни стойности, но защо има такава голяма разлика?
Задържани ли да има?
Нещата са месец за месец - зависи каква активност има в яйчниците в началото на месеца - ако има бързащ доминантен, повечко антрални или задържан, има повече естроген, което влияе на FSH.
И обратно - ако има малко антрални, тоест яйчниците дремят, тялото почва да мята повече FSH да се размърдат.
Все неща, които говорят за нисък резерв, вървят си ръка за ръка тия различия.
Давам пример със себе си - преди инвитрото - 8-9 АФ, FSH под 10, след инвитрото - 2-3 антрални, FSH - 15 и нагоре.

# 374
  • Мнения: 1 974
Много мерси!

Общи условия

Активация на акаунт