За цистита да питам

  • 3 502
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 910
А за това, което ми изписаха - Ofloxin, някой може ли да ми каже нещо?

# 16
  • Мнения: 3 537
Най-важното е да се пазиш да не настиваш, поне когато е студено не ходи много с гол кръст и корем....при мен става тогава и винаги внимавам.За да има кръв значи цистита ти е в по засилена форма, аз така знам, до сега винаги съм пила Ципрофлоксацин+ вит.В комплекс и след второто хапче вече има ефект.След като ти изчезнат симптомите трябва да продължиш да пиеш хапчетата още 2-3 дена поне.
Пазене му е майката, аз вече си знам, гледам да ходя повече разголена лятото,иначе, не много, че цистита е много гадно нещо.

# 17
  • Мнения: 6 910
И за Уростим-а бих искала да попитам. На рецептата ми пише 3 пъти по една таблетка, а в упътването прочетох, че се взема само по 1 таблетка сутрин на гладно. Как да ги пия?

# 18
  • Мнения: 819
Здравей!Докато кърмех и не можех да вземам лекарства точно 3 пъти карах цистит и беше кошмар!
По принцип знам,че се кара курс с Ципрофлоксацин и Но шпа,ама аз не можех да го пия...

# 19
  • Мнения: 311
И за Уростим-а бих искала да попитам. На рецептата ми пише 3 пъти по една таблетка, а в упътването прочетох, че се взема само по 1 таблетка сутрин на гладно. Как да ги пия?
Здравей,
Уростим е ваксина-пие се всяка сутрин на гладно,така 30 дена,после 20 почиваш,10 пиеш и по тази схема докато изпиеш още една опаковка от 30 хапченца.Просто цистита е много упорито заболяване и изисква много упорито лечение #Cussing out
Дано съм ти била полезна  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 205
Малко съм скептична за мечото грозде, поне при мен не действа но така ну се носи славата че пийте го, но по много!

Мечото грозде е отровно в големи количества. За да действа, се пие продължително време.
Моята схема беше 3 пъти дневно х 100мл в продължение на 1 месец, след това няколко месеца почивка и пак същата схема. То не лекува вече възникнал цистит. Не се пие успоредно с антибиотика, а няколко дни след него. Идеята е, че бактериите в пикочния мехур са много упорити. Мечото грозде не може да ги унищожи, когато са в големи количества (по време на възпалението), но се справя с тях, когато са по-малко. Като всяка билка, е необходимо време, за да започне да действа - затова се пие дълго време, но не прекалено, защото е отровно. А с повторния курс се доунищожават бактериите, които евентуално са останали.

Бухтичке, надявам се, че вече си по-добре Simple Smile 

# 21
  • Мнения: 6 910
Ами по-добре съм вече. Вчера ми се искаше да отида при друг уролог, за да ми вземат урина поне, но не намерих такъв работещ в събота и се чудя дали да ходя в понеделник или вторник.

# 22
  • Мнения: 656
Бухтичке - аз съм с нещо подобно от декември-януари. Досега просто винаги е започвало със много силни болки и кръв по тоалетната хартия и все бързах да започна някакъв антибиотик и не можех да пусна стерилна урина. Чак до последния път - успях, дори това стана в 4ч през нощта - просто не можех да устискам повече. Вече имам изолирани бактерии и пия съответния антиботик, защо се оказа че е резистентна към най-често използваните за случая.
За да се изолира бактерията не трябва да пиеш антибиотик, защото той може само да я подтиска и урината да излезе "чиста". Ако в момента не пиеш антибиотик - пий много вода - поне 2 литра на ден, като гледай да е през целия ден - ако изпиеш 2 литра само сутринта, то следобяд пак наблягай на течностите - болките са по-слаби, защото водата "чисти" част от бактериите. Можеш да си правиш бани със смрадлика и лайка - сваряваш билката в по-голямо количество вода, сипваш го леген и се киснеш 2пъти дневно, втория път е добре да е точно преди лягане. Препоръчвам ти всичко това, докато посетиш уролог, колкото да закърпиш положението. Мечото грозде също е добро, но е противопоказано при бъречна недостатъчност (предполагам че нямаш такава), но гледай да не предозираш.

# 23
  • Мнения: 511
точно преди месец като ме хвана та пускане няма.в урината ми имаше застрашително количество кръв и се наложи аугментин.иначе си е зор.дано не ме хваща пак.

# 24
  • Мнения: 2 757
Nelidix мисля че се казваше. Само това ме оправи на времето, имах същите симптоми като теб. Беше голям кошмар и продължи 10 дена докато открих това лекарство

# 25
  • Мнения: 3 205
Ами по-добре съм вече. Вчера ми се искаше да отида при друг уролог, за да ми вземат урина поне, но не намерих такъв работещ в събота и се чудя дали да ходя в понеделник или вторник.

Вече си на антибиотик, така че няма смисъл. 3 дни след антибиотика си пусни проба- стерилна урина, взима се средна струя веднага след като се събудиш сутринта, преди да си яла и пила каквото и да е. Добре е ако има бактерии, да се направи антибиограма, за да се установи към какъв антибиотик са чувствителни. Иначе само ще пиеш лекарства, а няма да се лекуваш. Непременно си направи проба на урина, за да си сигурна, че си оздравяла.

# 26
  • Мнения: 6 910
Вече си на антибиотик, така че няма смисъл. 3 дни след антибиотика си пусни проба- стерилна урина, взима се средна струя веднага след като се събудиш сутринта, преди да си яла и пила каквото и да е. Добре е ако има бактерии, да се направи антибиограма, за да се установи към какъв антибиотик са чувствителни. Иначе само ще пиеш лекарства, а няма да се лекуваш. Непременно си направи проба на урина, за да си сигурна, че си оздравяла.
Няма смисъл наистина като пия вече лекарствата. Ще отида непременно за изследване след като свърша да го пия, много се наплаших да не ми се появи пак и да не стане хроничен.
И много ти благодаря за всичката информация  bouquet

# 27
  • Мнения: 820
Последните 2 месеца и аз имах цистит, според изследването дължащ се на голямо количество E. Colli. Пих и двата пъти антибиотици + голямо количество течности. Непременно си пусни една микробиология на урина след като приключиш с лечението.

# 28
  • Мнения: 2 005
Аз също много често страдам от цистит Rolling EyesСъветвам те веднага да си купиш от близката аптека едни билкови табл. Цистон,които са точно за това и да ги приемаш по-дълго време newsm78Мен само това ме спасява от ужасното усещане.Започни да ги пиеш 3х2табл.,след като ти поодмине ги намали на 3х1табл.,но продължи да ги пиеш NaughtyАз ги пих и през цялата бременност и ги спирам само лятото и на есен отново ги почвам.Много съм доволна.Успех и дано ти помогнат  bouquet

# 29
  • Мнения: 656
Няма смисъл наистина като пия вече лекарствата. Ще отида непременно за изследване след като свърша да го пия, много се наплаших да не ми се появи пак и да не стане хроничен.
И много ти благодаря за всичката информация  bouquet

Аз в момента се лекувам от Е.Коли, и докторката ми каза да пусна стерилна урина 10 дена след края на антибиотика. Предишните пъти въпреки антибиотиците без направени изследвания към какво е чувствителна бактерията нищо не направих. Изчакай да минат не 3, а 10 дена.
Може да се появи пак ако бактериите, които имаш са нечувствителни към антибиотика, който пиеш. Затова е изследването после. И никой не може да каже просто ей така кой антибиотик ще умори твоите.

Общи условия

Активация на акаунт