От плода на нашата любов АПРИЛ ще дойде с нов живот!

  • 15 763
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • В реалността
  • Мнения: 214
Добро утро и

ЧЕСТИТО НА НОВООБЕБИЛИТЕ СЕ  Hug Hug Hug

Вече никакъв сън не ме гони - киселини, бебчето е МНОООООООООГООО палаво / и аз не вярвам да се кротне до края/, нервите продължават да ме тресат и очите ми са много подути...Всякакви екстри
Мен досега само веднъж са ме преглеждали в началото на магарето и май трябва да си искам сега като отида - нали се получавали повече разкъсвания от течението. И от 2-3 дни често имам болки /менструални/ които преминават към кръста, но корема не ми е твърд и най-вероятно е от нервите заради "прекрасните заинтересовани" роднини.
Снощи мъжа ми ходи да се разправя с майка си за името на детето / ДА ПОДЧЕРТАЯ ЧЕ ТОЙ Е ИЗЦЯЛО НА МОЯ СТРАНА  и според него ще ограничим до минимум контактите си с тях/ и както предполагах ако не се кръсти на тях трябва да се изнасяме от апартамента / защото те го купиха /
Е, признавам се за победена - ако не беше детето, да мислим как и къде ще го гледаме нямаше да мисля много-много, но ако знаехме преди 3 год. че ще стане така сами щяхме да си каупим жилище пък макар и да се бяхме лишили от всичко останало

Надявам се при всички нещата да минават нормално и повече поводи са усмивки[/color]

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 08:50 от jane_sk

# 256
  • Мнения: 50
За изваряването, ние използваме бързонагряваща кана - ври 5 мин водата в нея и готово  Wink

Добро утро и от мен,

слънчев ден и ного бебои днес.  Laughing

Ая и аз съм си взела ткава кана и мисля в нея да изварявам водата но да те попитм каква вода изваряваш - чешмяна или трапезна (изворна), а минерална аз мисля че на сина ми започнах от 3 или 4ти месец минерална да му давам но ги сменях определени от педиатъра видове.
А бебоците пият ли вода? Имам предвид само след кърмене ли им даваш или и през останалото време?

Поздрави и дано тръгнат бебчетата на мамите които са стугнали темин вече.

 Peace

# 257
  • Мнения: 7 473
                           Здравейте,момичета!!!!!
                           ИМАМЕ СИ БЕБЕ.ДНЕС В 9.15 Ч ДЪЩЕРЯ МИ РОДИ МОМЧЕНЦЕ - 3750 ГР 50 СМ
                            Роди в Шейново при доктор Ненов,непланирано секцио.
                            На всички родили мами - да са им живи и здрави бебоците и много да ги радват,а на тези ,които чакат щастлива среща с малките съкровища.  bouquet  bouquet  bouquet
                            PS.За протокола Дъщеря ми се казва Лили и е родена на 8 юни 1977 г,а термина ни беше 26.04.Имаме си кака на 4 години - Мария.

# 258
  • София
  • Мнения: 6 292
Добро утро!

Didia, честито внуче! Момъка е със супер размери, въпреки ранното си появяване! Да ви радва много!

jane_sk , това е супер гадно! Не знам как може да има такива хора! Та това си е чиста прба изнудване! Извинявай, но много се афектирах като ти прочотох постинга. И как може да се се държат така точно сега, когато ти имаш нужда от спокойствие и от това зависи здравето на внучето им! Май не ти успокоих много. Единственото хубаво е, че съпругът ти е на твоя страна и се разбирате.

Тази нощ и аз не спах добре. Събудих се към 5 часа и не можах да заспя повече. Бях на преглед рано сутринта в МД, имам 1.5 см разкритие и шийката е почнала да се изглажда. Според доктора не се знае кога ще родя точно - може и утре, може и към термин. А може и да е вликденче  Mr. Green Бебо е към 3700, но доктора обесни, че видеозоните дават +/- 400 гр. отклонение. Бебо е добре иначе, смъкнал се е вече, имам доста околоплодни води и плацентата е поузряла. Според него тапата ще ми падне до ден-два, заради прегледа.

Ох, много ми се спи сега, май ще полегна. Хубав ден и коя е следващата?  Sunglasses

# 259
  • Мнения: 268
Честито ново внуче на Didia!!! Честото и на родителите и на каката!

Не мога да повярвам, че още една мама с моя термин роди #Crazy! Но аз ще трябва да стискам до завръщането на док! Дано после пък бебечо не се заинати да не излиза, че тогава...
и както предполагах ако не се кръсти на тях трябва да се изнасяме от апартамента / защото те го купиха /
Е, това ме разби #2gunfire! Сериозно ли смятат да изгонят новороденото си внуче на улицата зариди такова нещо?!

# 260
  • БГ
  • Мнения: 735
честито  newsm30на мама Лили  и баба Didia !
smile3525 smile3525 smile3525  да е живо и здраво бебчето и много да ви радва!
                                                        bouquet  bouquet  bouquet
аз съм ок днес,сле малко киселини снощи,бебето засега е затихнало,да видим по-късно ,нямам никакви признаци за престоящо раждане,то имам време още де, записах си час за четвъртък,да видим какво ще кажат лекарите.
jane_sk  Hug не се ядосвай точно сега заради характера на роднините, хубаво е че мъжа ти те подкрепя, аз на моите свекита от самото начало съм  им поставила дистанция и нищо не искам от тях като помощ, да не се чувствам после задължена било за имена или друго.всеки да си се справя самостоятелно,не занимавам никого със себе си,не желая и мен да ме занимават ,и така се чувствам ок.успех ти желая в справяне със ситуацията Peace
хубав ден на всички от мен   bouquet

# 261
  • Попово
  • Мнения: 687
ЕСТИТО НА МАМА ЛИЛИ И ВНУЧЕ НА ДИДИА  Hug Бързо възстановяване на мамите и много здраве на бебчетата    bouquet

# 262
  • Мнения: 228
Честито внуче, Didia!

С такава прекрасна баба не се съмнявам, че детството му ще бъде прекрасно!

 Как постигнахте такива невероятни мерки толкова време преди термин? Моят е само 2 дни след този на дъщеря ти и също чакам второ... Дали да се надявам? А защо се наложи секцио (ако имаш възможност, разкажи ни...).

Aya, Pepa_k, какви марки са каните и дали вътре са с нагревателна спирала или плоча? Защото ние имаме кана куча марка със спирала, но бях чела във форума, че е желателно да е с нагревателна плоча и май ще се купува нова...

Jane_sk, ситуацията е супер нелепа. Дори по - нелепа от моята... Слава богу, чер живеем в собствено жилище, иначе можеше и моята съдба да е същата. Тези хора са се побъркали! Аз бих ги разнесла на цялата рода до девето коляно, всички съседи (техни), приятели и познати.... и да видим тогава дали биха посмяли (поне от кумова срама!)  #2gunfire Много се радвам, че имаш пълната подкрепа на съпруга си и всъщност, това е най - важното! Мислете позитивно и се обичайте! Та ти си най - щастливата жена на света !!!!!! Hug

Аз съм много болна; гнойната ми ангина не отшумява въпреки антибиотика, който пия.... А съм обещала на синчето разходка в Морската градина...

# 263
  • Мнения: 228
Забравих да поздравя Pepena с добре дошла!!!
И тъкмо щях да споделя, че ми се губи Христина_к и виждам, че тя е он-лайн! Притесних се, Хриси!

# 264
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро! Hug

Честито на баба Дидия:)Жив и здрав да й е внука и дай Боже всекиму такова бебе и то 22-23 дни преди темрин! Hug  bouquet
Ние все още сме 2 в 1!! Hug
Дано да сме така още някой и друг ден:)
Pepena,нали и аз съм с високо кръвно,та ме интересува,в какво се състояха проблемите ти по време на раждането,свързани с кръвното?Как ги превъзмогнаха?
Отивам на сокче:)))
Ще пиша скоро пак:)

# 265
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте от мен и честито на новите мамчета!  bouquet  bouquet  bouquetДа са им живи и здрави слънчицата и много радост да им носят!  bouquetИскам да се похваля,че вече имам дата за секцио и много моля Melodya да я добави на първата страничка-12.04.
Ще вляза в болницата на 11,за изследвания...Не остана,ей... Whistling

# 266
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Дидия, честито ти внуче !!!



Джейн, и мен ме хванаха бесните... #2gunfire но пък е важното, че мъжа ти е пич на място и си държи на теб и бебето. Ще видиш, че нещата ще си тръгнат както трябва  Peace

Сега се връщам от Селена. Кръшкова наистина е много добра. Въпреки, че нещо беше станало объркване с часовете и имаше няколко човека за 8,30... отношението и беше перфектно.
Подробно ни разгледа на ехографа. Плацентата е последна степен, но пък водите са ни префектни. И щом беба толкова активно си шавала, занчи не се мъчи и всичко и е наред. Обаче главичката ни е високо още. После ме метна на магарето (уфф това с проверката на шийката наистина не е от приятните работи) Оказа се, че шийката е още стегната и не се е скъсила (как му беше термина - нещо със "с..."). Та, ако поне малко беше се мръднала щеше още днес да ми предизвикат раждането, ама... цъ
Прати ме и на запис на тоновете - най после видах и аз какво е това. Но контракция не се засече, а тоновете на бебка са добри...
Ще си чакаме до 10 дни преносване. Явно баш на Велик ден ще се падне (ако до тогава госпожица не реши нещо друго).
И така... моля, давам път да ме пререждат мамите с по-късен термин  hahaha
После може да водим статистика за най-дълго преносване - сигурно ще водя редиците  Joy

# 267
  • София
  • Мнения: 2 487
ЧЕСТИТО ВНУЧЕ ДИДИА!
Да расте все така голямо, силно и заобиколено от грижливи и обичащи го хора!  Hug

jane_sk, направо ме разби с последното за гоненето от апартамента!  Shocked
Не мога да повярвам, че има такива хора! Що за родители?! Родители?!! Ако настояват да се изнасяте заради такова нещо, тези хора не заслужават да се наричат 'родители'.  Naughty
Извинявайте, аз понякога съм малко крайна /особено заради емоционалното ми състояние напоследък/, но това е наистина направо безобразие.
jane_sk, дръжте се с таткото един за друг и помни, че той е човекът, с който си избрала да бъдеш. Той, не роднините му. Той /ще/ е баща на децата ти, с него ще живееш дълго след като вече ги няма родителите. Стискам палци да им дойде акъла или да се окаже, че просто правят фасони.  Praynig

За съжаление, Sve_dim, едва ли в случая ще помогне 'разнасянето' на случката по роднини и познати. По-скоро останалите ще са на страната на бабата и дядото.
И като спомена 'Морската градина'... леле, как ми се ходииииииии.

Жалко и за училището днес. Много ми липсва. Особено рисуването. После ученичките да качите снимки, нали!  Hug

Viktoria_27, до 11-ти е-хе, ами аз влизам на 05-ти Crazy Още не мога да повярвам. А Гигилче на 05-ти ще си гушка бебчо. Верно не остана. Още ми е странно как ще ида там 'сама' и ще се върнем двенки!  Heart Eyes

За мърдането на бебо. Не е спирала изобщо. Даже напротив. Имам чувстото, че напоследък по-често от преди. Просто е по-плавно, плъзгащо се някак.

Бенита, ще водим статистики, да. Grinning Мелодия се канеше да прави някакви класации като при мартенките. Не се тревожи, щом бебчо е вътре, значи му е добре. Аз пък сега съм на вълна доколко е удачно ние да решаваме кога да го извадим. Та притеснения винаги ще има по всякакъв повод. Но нали и това е част от майчинството.  Peace

# 268
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Илит,и на мен ми е странно това и някак си не мога да се настроя още...Все едно ми предстои чак след няколко месеца,а няма да е след 9 дни... Rolling Eyes И засега съм учудващо спокойна,може би защото не съм го изпитала и не знам какво ме очаква Mr. Green Дано всичко бъде наред! Heart Eyes
А теб на същия ден ли те искат или още на предния?

# 269
  • София
  • Мнения: 2 487
Viktoria_27, на 05-ти влизам и на 06.04. в 9.00 го вадим. Поне планът е такъв. Трябва да ми направят куп изследвания. Но се надявам да приключат с тях до обяд и после да съм 'градска' с половинката.
Много ми е... странно. Гледам бебчетата на съфорумките и още не мога да повярвам, че и на мен ще се случи. Много го мисля, а човек трябва просто да се остави нещата да се случват.

И всичко ще е наред, ще видиш! Hug

Общи условия

Активация на акаунт