А аз токущо съобщих на майка си, че мъжа с който живея ..........

  • 3 325
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Няма нужда да чупи стени с глава. Понякога е добре човек малко да изчака за да свичкат другите с някоя идея, особено ако тези други са по-възрастни хора.
А има и още една гледна точка - тоя мъж може да сяда на едно легло с теб до краяя на дните си, ама може и след 2 години да не го помниш кой е бил. Всичко става - веднъж вече се е развел, откъде си сигурна че нямя да се случи пак (дано не се случва, но е възможно)?
А майка ти и баща ти и баща ти са ти МАЙКА и БАЩА до края на живота си.
Това че жената е изчакала за да им съобщи някой неща които може да приемат добре изобщо не значи че смята мъжа за втора категория. Тя ако смяташа така изобщо нямаше да седи при него.
Точно така.
Моето мнение е същото smile3521

# 16
това ,4е мама те е подкрепила ,е много хубаво !   стискам палци и ба6та ти да го приеме добре !  успех! newsm51 newsm51 newsm51

# 17
  • Мнения: 448
Радвам се, че майка ти те е подкрепила. Надявам се баща ти също. Успех  Peace А и в случая не виждам нищо лошо  Wink
Успех и от мен!  bouquet 

# 18
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Разбирам притесненията ти относно този проблем,  много се радвам че мама те е подкрепила -събери кураж и кажи и на баща си пък както иска да го приеме , ще се почувстваш много по добре.

# 19
"Не zнам кой прав, кой крив, но на мястото на тоzи мъж аz не бих останала с теб... За мен това е покаzно колко много го цениш ТИ. А родителите ти ще умрат един ден, но тоzи, който ще сяга в едно легло с теб до края на дните ти никога няма да zабрави, че си го смятала zа човек втора ръка.

Върви и кажи на баща си, няма да умре от таzи новина..."

Бива ли чак толкова грубо изказване?! Това момиче има семейни ценности и морал, и нея я е грижа за родителите й... Разбира се, че един ден няма да са живи, ние всички сме смъртни все пак... Дай тогава да плюе на тях и да не я е грижа за собствената й плът и кръв??? Възмутена съм от крайното ти и неуместно изказване!!! За мен хора, които не уважават собствените си родители, не са способни да създадат здраво семейство...

На автора на темата искам да пожелая много кураж в предстоящия разговор с баща й Laughing
Дано те разбере!!!

# 20
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Аз ли съм тъпа и не схващам какъв е проблемът, че въпросният младеж е бил женен и има дете?  newsm78
Може би защото аз, когато го съобщих, нямаше сърцераздирателни сцени. Даже по това време разводът му още не беше приключил. Не казвам, че подскачаха от възторг, но пък го приеха спокойно. Разликата беше, че светнах родителите си преди да заживеем заедно. Голямо чудо: преди мен е бил семеен.
Съжалявам, ако звуча остро, но наистина не виждам трагедия в цялата ситуация.

# 21
  • Мнения: 814
Радвам се, че майка ти те е разбрала и е приела предишния брак и дете на мъжа до теб. Оттук си правя извода, че можеш да разчиташ на нейната подкрепа, ако баща ти реагира по - остро на този факт. Но ако вече го е опознал поне малко, реакцията му не би следвало да те плаши чак толкова.
А  родителите прощават, защото обичат децата си.
За това говори с баща си, рано или късно трябва да го направиш и по - добре не чакай повече.
Успех, мила и стискам палци притесненията ти да са напразно!

# 22
  • Мнения: 4 516
Аз ли съм тъпа и не схващам какъв е проблемът, че въпросният младеж е бил женен и има дете?  newsm78
Може би защото аз, когато го съобщих, нямаше сърцераздирателни сцени. Даже по това време разводът му още не беше приключил. Не казвам, че подскачаха от възторг, но пък го приеха спокойно.
Е, сега... Зависи от хората де. Ако бабите ми например разберат, че имам подобна връзка, че и дете има чак, честно ти казвам ще се поболеят! Дано родителите на авторката да не са толкова консервативни.
И не схващам къде в поста й пише, че ще ходи да иска разрешение, че така й скочихте?! newsm78 Какво лошо има да споделяш с родителите си и да искаш те да се чувстват щастливи от твоя живот? Това показва само едно - че държат един на друг и се притесняват за чувствата си. Така е нормално в едно семейство.
Успех с баща ти, мила, не отлагай разговора! Peace

# 23
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Ами родителите ми не са първа младост. Grinning Даже хич. Вероятно са на възрастта на твоите баби.
И това не се случи преди 20 години, а преди няма и 5.
Искам да кажа само, че не е от възрастта, а от възприемането на нещата.
Както и да е.
наталия79, успех с разговора с баща ти. Обикновено ние - дъщерите - сме "на татко бижуто", както казва един познат, и за това го приемат толкова сериозно. И точно по същата причина ще мине по-леко, отколкото се притесняваш.  newsm10

Последна редакция: вт, 03 апр 2007, 22:55 от Shonny

# 24
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Добре си направила че не си отлагала по-дълго. Имам прияателка която така и не събра смеслост да каже на майка си че мъжът с когото живее вече 6-7 години и имат дете е разведен и има друго дете... А сега вече след толкова години - нито да каже, нито да не каже ... кофти работа  newsm78

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
На мен по принцип трябва да ми наложат вето да не пиша в подобни теми, защото съм доста крайна. Как и защо не сподели с майка си по-рано? Какво като е бил женен и има дете. Тя добре е приела новината, евала на жената, но такива неща не остават скрити и колкото по-късно, толкова по-негативно се приема признанието. То си е вид лъжа. При сприхавите хора е на почит максимата "право куме в очи", така че моята идея е сама да отидеш и да разговаряш с него(все пак обмисли ситуацията, ти си го познаваш), но започни по-отдалече.
Пожелавам ти безпроблемно поднасяне на истината. newsm10

# 26
  • Мнения: 6 167
Не zнам кой прав, кой крив, но на мястото на тоzи мъж аz не бих останала с теб... За мен това е покаzно колко много го цениш ТИ. А родителите ти ще умрат един ден, но тоzи, който ще сяга в едно легло с теб до края на дните ти никога няма да zабрави, че си го смятала zа човек втора ръка.

Върви и кажи на баща си, няма да умре от таzи новина...

изобщо не съм съгласна с това нещо! Stop
не виждам нищо лошо в това 1/ едно момиче да търси одобрението на родителите си за човека, с който ще стои на едно легло цял живот и 2/ да се съобразява как ще каже нещо, което в крайна сметка е деликатно и едва ли всички родители са супер-подкрепящи в ситуация, като тази.
наречете ме старомодна, но за мен одобрението на родителите ми ( и неговите) беше от голямо значение преди да се оженим. и мисля, че до голяма степен липсата на всякакви проблеми м/у нас се дължи И на това.
отношенията със семействата ни са ни важни.
пък ако от майка си и баща си съвет и подкрепа не искам - е... си и семейството сме.


# 27
  • Мнения: 1 564
предполагам,че тя не е търсила тяхното одобрение,иначе не би била толкова време с него.просто се е притеснявала за тяхната реакция и развитието на отношенията м/у тях и ''младото семейтво''.
щом майкати е казала да почакаш още малко,почакай.не е ли по-добре самата тя да го обработи малко,преди ти да съобщиш новината  Thinking по-добре отколкото да му дойде като гръм от ясно небе
Peace

# 28
  • Мнения: 1 314
Искам да ти кажа, че съм била в същата ситуация, че дори и по-сложна, освен че мъжът ми е бил женен и има голямо дете, е и доста по-възрастен, ама доста.Незнам какво е отношението на другите майки във форума към такива връзки, но са доста чести.Та ние с мъжът ми бяхме гаджета и криехме цели 9 години, след което решихме че или трябва да кажем или се разделяме, много беше трудно да поднеса новината, родителите ми я приеха много трагично и ни заставиха да се разделим.Е, не го направихме, решихме да ги поставим пред свършен факт и забременях, много кофти момент в живота ми когато им казахме, след това имаше труден период на сълзи и упреци, но явно всичко се преживява, макар и не лесно.Направихме сватба, ето имаме си вече и две дечица, и големия батко живее с нас, а отношенията с родителите са ни съвсем нормални.
Така че, съветвам те да кажеш по-скоро и на баща ти, знам че е много напрегнат момент, но ако искаш да останеш с този мъж.....направи го!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Аз тук виждам проблем във взаимоотношенията младежи(не споменавам умишлено деца)-родители. Нищо повече. Стъпи си здраво на нозете и дерзай.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 00:59 от AlexaS

Общи условия

Активация на акаунт