Semana Santa....ИСПАНИЯ

  • 16 353
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
неееееееее просто е много малко и би било по нормално да е по кроти4ко да не се мята така, но няма зна4ение важното е 4е е добре
не можаха да ми кажат какво Ще е, по едно време казаха 4е Ще е мом4е но се оказа 4е е пъпната връф, така 4е не се знае
а аз все се заглеждам по розаво и женско име си имам ве4е... Blush

# 61
  • Мнения: 176
Eххх, че хубави новини, браво само такива да са занапред!
Честит бебок на мама ru600!
Да им е жив и здрав и само радости да им носи!

На рожденниците-много здраве и късмет пожелавам!
Анет, радвам се, че всичко при вас е наред.
Клара аз ползвам Мустела, да чукна на дърво, за сега нямам никакви стрии, но до финала има време. Всеки ден след душ, преди да се подсуша, мажа корема, гърдите и бедрата с бебешко олио. Така си осигуряваш и доза екстра хидратация...но наистина всичко е до кожа за съжаление.
За дрешките...мии аз до скоро си ползвах по-широките панталони, без никакви проблеми newsm78. Майка ми ми купи едни дънки за бременни от Бг та май тя ме спаси от търсене по магазините Laughing. А блузки си взех няколко от тези с висока талия, но не са от магазин за бременни. Според мен няма смисъл да се дават толкова излишни пари за нещо, което после ще си стои в гардероба, до второ нареждане  Mr. Green

# 62
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Здравейте мили мами , искам да ви помоля да гласувате от вашите компютри в подкрепа на нашата песен "Вода " за Евровизия в Сайта на Европейските радиостанции http://www.escforever.com/charts.html  - доскоро беше на 1-во място , но кипърската песен  я измести с някакви си 100-тина гласа - помогнете на я върнем в челото   , Елица и Стунджи го заслужават ! Благодаря ви !

# 63
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Kaкво ти изместване, та ние сме на предпоследно място  Twisted Evil
Гласувах, де  Peace, песента си заслужава да е поне в челната тройка Hug

# 64
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 369
как на предпоследно на второ място сме след кипър или аз неЩо не мога да я разбера тая таблица, нали сме по то4ки втори зна4и сме на второ място  newsm78, накой по просветен да каже

# 65
  • Мнения: 811
http://www.escforever.com/charts_SF.html
Aз пък на първо място я виждам  newsm78.Гласувах newsm80



Габи,да ти кажа за 4ековете...Разли4ни видове са и явно така е решил мръсТника  Twisted Evil да му плати парите .Но можеше мъжа ти да не ги приеме и да си иска друг вид плащане.Само дето откъде да знае,4е му плаща то4но с такъв...Така няма да ги усетите парите,като ще ги взима нарядко и по малко  Close.

Как вървят приготовленията за празника?Днес боядисвахте ли яйца?Аз в събота.А за козунака май се разколебах...незнам.

# 66
  • Мнения: 9
Здравеите момичета.Аз сьм вече тук.Бях се поизгубила , защото имах проблеми с нета и си бях в БГ.Оставих мьничката ми при баба и  и дядо и.Другата седмица почвам работа и никак не исках да я дам на градината ,че никак не ми харесват.Сега ми е много мьчно за нея ,но поне знам че е добре гледана.После и баткото си отива за ваканцията и след това ще си доидат двамата .Виждам имате си нова темичка,поздравления. ThinkingНе знам как става с снимките ,но ще се опитам и ако не успея ще ви потьрся за помощ.

# 67
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Sorry, аз съм се объркала нещо  Sunglasses Blush за класацията. Наистина сме на второ място, но ни дишат във врата.  Twisted Evil
За момента класирането е така:
              1. Кипър с 6573 точки
              2. България с 6409 точки
              3. Беларус с 6382 точки

Иначе, и ние не сме боядисвали яйца, тук ги продават боядисани  hahaha. А за козунак няма да правя точно сега - на диета съм  Crossing Arms (аз намерих кога, ама какво да направя, сега ми дойде музата hahaha)

А в събота ще ходим в Базел, има експозиция от България, на раннотракийско изкуство - делви, златни маски и т.н. Дали не е спорната колекция на Божков?  newsm78

# 68
  • Мнения: 811


А в събота ще ходим в Базел, има експозиция от България, на раннотракийско изкуство - делви, златни маски и т.н. Дали не е спорната колекция на Божков?  newsm78
А ние пък миналата година видяхме тук Тракийското съкровище.Испанците гледаха  #Puppy dog и се 4уваше само  newsm81.Преди много години съм го разглеждала и ми беше хубаво да го видя пак.

# 69
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Дали не е спорната колекция на Божков?  newsm78
простете за невежеството ,но каква е тази спорна колекция ?
ГАБИ-С newsm68 newsm44 newsm51 newsm44 newsm44
направих го козунака .. мерси за рецептата  newsm68 newsm44- на външен вид стана не 6 ами направо 12 ... снимки не пускам защото веднага го разрязах да го опитам - явно някъде греша аз защото вси4ките ми козунаци прили4ат на козунаци ама по клонят към сладък хляб и не са на парцали (или незнам как да се изразя - тестото не се отделя ). много е хубав но.. има нещо .. някакви идеи и съвете за  някои друг козунак ..защо ми се полу4ава така .
 и яйца боядисах .. но са най-обикновени . тази година не си играх ...а Гергана що яица на4упи и обели .. ама да се радва детето Simple Smile
4естити ви празници на вси4ки ..аз по4ивам до понеделник и съм много щастлива 4е ще се наспя ..ако хулиганката спи де Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 818
Момичета,вижте ТУКкакво прочетох в един друг форум.
А тези рецепти виждали ли сте ги ,те са от нашия форум, ЕТО
  bouquet
ХулигАнче,БРАВО на теб... smile3501тук горе има едни идеи за козунаци...много хубави...погледни ги.
alest,сбуркахме като взехме чековете май...нищо...за урок ще ни е Thinking
Момичета,ето част от нашите яйчица.Утре ще месим кифлички,че в моята газова фурна може и да не станат козунаците  chef

# 71
  • Мнения: 389
Имам си боя за яйцаааа  newsm44. Някои ме съветвахте да търся в Меркадона боя за сладки, но резултата след питането ми там вчера беше  Shocked.Днес половинката беше до обед на работа и му беше възложена задачата да намери боя.Той като мен питал, но в друга Меркадона и,...същото  Shocked, обаче открил един румънски магазин ( тук нямаме руски
),... в събота ще боядисваме яйца  newsm68.Приготвила съм се и да направя първия козунак в живота си  smile3502 Въобще тази година съм много ентусиазирана за празника  cook easter
Какъв кеф - ПОЧИВКА ДО ПОНЕДЕЛНИК  smile3508. Мислех си, че могат да ни пуснат и по-рано днес, ама шефа не мислеше така .Бяхме си до 19.45ч., а последния час - така  atwork.

Ще ходите ли някъде тези дни? Ние не, въпреки че милия един месец преди това ме питаше и ми предлагаше места.В крайна сметка в момента чакаме резултат от тасадора и ако всичко е ок да вземем апартамента, ни чака и ГОЛЯЯЯМ ремонт pironi.

Иначе миналата година по същото време си получих годежния пръстен в Бенидорм

gaby_s, каква си сръчна, вече си имаш хубави шарени яйца  easter. Браво  smile3501

# 72
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хулиганче, наскоро имаше скандал в Европарламента по повод колекцията на Божков. Проблема е в това, че е с неустановен произход. То произхода си е повече от ясен - иманяри, от които изкупуват после на някакви минимални цени нещо, което е безценно от историческа гледна точка, и с много висока цена по аукц.къщи. (Скоро даже в Кристи'с се бяха опитали да продадат нещо наше, но го спряха в последния момент - било без сертификат Mr. Green). Та Божков има такава колекция. Естествено, всяко нещо има сертификат. Директора на НИМ Б.Димитров се кълне, че всичко е законно. Но освен сертификатите от НИМ, нищо не доказва, че е законна, напротив - подозират, че всичко са купени. А скандала в европарламента беше, че по случай приемането ни в Европа нашите решиха да направят изложба с точно тези негови експонати, които включват и някаква уникална златна тракийска маска. Безценна просто. И като тръгна изложбата, депутатите от СДС, Атака, и някои други, се разграничиха от изложбата, като казаха, че тя не представлява България, изпратиха съобщения до всички членове на парламента, че колекцията е незаконна, и ако я посетят, значи одобряват беззаконието в Бг. Не знам какво стана тогава, и как реагираха другите евродепутати.

Алест, ти тази колекция ли си гледала? Аз ще снимам, ако позволяват снимки и ще постна няколко.  Peace

Тани-Барабани, успех с апартамента! какво стана с Аутокад-а? (нали не бъркам newsm78, ти казваше, че за малко не си се записала Blush)

# 73
  • Мнения: 389
Цитат
Тани-Барабани, успех с апартамента! какво стана с Аутокад-а? (нали не бъркам , ти казваше, че за малко не си се записала )
Благодаря ВесMr. Green

С AutoCad-а много кофти, подадох си молбата 3 седмици преди да започне курса и понеже никой не ми се обади, звъннах аз да разбера какво става.Оказа се, че съм подала късно молбата и затова не са ме и потърсили, та,... за догодина  smile3515.На 10 април започва курса и мисля да отида и да настоявам, стига да има един свободен компютър или някой отказал се, ще искам да ми позволят да посещавам часовете.Ако не влизам в бройката, да не ме и водят по списъци, и на диплома не държа, просто искам да го науча.
Инженер-икономист съм, не са ни учили на AutoCad в унивеситета, а виждам, че ще ми трябва.Сега работя по иконмическата ми част от специалността, но бях на едно интервю за инженер и... от тогава мечтая да владея AutoCad, и да си намеря работа като тази, която ми предложиха  Flutter

# 74
  • Мнения: 1 818
Снощи,преди да заспя,се зачетох в една моя любима книга-"Задочни репортажи за България" на Георги Марков.В едно от есетата "Великденска носталгия" пише интересни неща за правенето на козунаци...и понеже Хулиганче отвори приказка за това как се правят ... ще ви напиша една част от това творение...
".....Денят за тази традиция беше петък.Горките домакини.Те ставаха малко след полунощ,за да замесят козунаците в огромни нощви.Тоа беше тежка физическа работа,която изцеждаше силите на жените.Именно от месенето зависеше качеството на козунака.Майка ми казваше,че нямало по-изтощителна работа от месенето на козунаци.Всеки Велики петък от моето детство и младост е напоен с тая омайваща,апетитна до премаляване,най-ароматна миризма на козунаци.И тъй кто изпичането имаше голямо значение,обикновено ставаше във фурните,и ние всички деца,бяхме мобилизирани да носим тавите до бай Христо фурнаджията.Повърхността на козунаците беше обилно украсена с бадеми,понякога малко захар,а вътре беше пълно съ стафиди.След като години вече трябва да ям разните английски пудинги и кейкове,мога с чисто сърце да кажа,че те са далече-далече от истинските български козунаци........Козунакът не беше козунак,ако не бухнеше поне една педя.И когато се разчупваше,беше нежен като свила.........Спомените за сами Великден ме водят през слънчеви поляни,през блеснала селска кал,кучета,великденски люлки по дърветата и маса роднини и приятели,у които трябваше да се ходи,за да се занесат червени яйца,козунак и вино.Това бяха добри и сърдечни българи,които живееха в своята добра и сърдечна България.........Днес си мисля,че истинският български Великден не беше само празник на общението на хората с бога,но беше преди всичко празник на общението на хората с хората.......Иска ми се да седна и да напиша книга за най-хубавото,което времето и пространството са отдалечили от мен.Книга за онези моменти,които паметта пази с нежност и ревност и която тя щедро ми подарява при щастливо поводи.И голяма глава от тази книга би се казвала ВЕЛИКДЕН"

Общи условия

Активация на акаунт