На вестителките АПРИЛската мама докладва, щом новороденото й бебче я зарадва!

  • 11 873
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 172
Ая , задължително ли е пакета да е неотварян , защото аз от Метро утре ще купя един голям /към 90 бр. май бяха/ , та дали мога да занеса част от него?

# 271
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Честити бебчета!!! Hug
Да са живи и здрави и много да папкат, особено подранилите Simple Smile

Благодаря на всички за пожеланията  Hug

Ама и да се оплача (то в последни време без оплакване неминавам)
Док ме прати днес да отида в някое родилно да ми направят запис на тоновете и да му занеса резултата. Аз вече ги бах правила в Селена и се разбрахме, че понеделник ще ме чакат, ако не отида по-рано. Обаче, отивам аз днес на държавно - във втора градска, и започвам да се обяснявам за какво съм там и кой ме праща.
Попадам на един много напорист доктор (стар познайник, който бях пратила в черния списък, но с годините не можах да го позная). Той ме вкара пак на ехограф, направи преглед и обясни всичко, че и майка ми влезна с мен, та да и е интересно. После ми каза, че бебето е добре, че имам много околоплодна течност и си прави сметки, че ако съм имала и разкритие, щал да ме слага на системи веднага. Много ме пита искам ли да раждам там или не.  Crossing Arms
После заяви, че ще ме провери и на магарето. Аз не отказвам,  че знам ли пък след снощните контракции може да има резултат. Ама така ме натисна.... ужас. Ама ей на пак няма никой.
И така и не ми направи запис, ми си написа телефона, като почна да раждам да му се обадя, или направо в понеделник него да търся.  #Cussing out  От де се взимат такива хора, не знам.
Сега няма смисъл май да ходя накъде другаде. То е ясно , че ще ме чакат навсякъде в понеделник Thinking

Ох, щях да пиша още много работи ама... още ме държи яда и не се сещам
 

# 272
  • Мнения: 221
Честита дъщеричка на Слънце!!!Да ви расте здрава и много послушна!
Честит племенник,Мая!!!

Бенита,днес опекох и аз великденски курабии,но явно не тях е чакала нашата мома,утре ще взема да и замеся и един козунак,та дано тръгнат нещата. Laughing
рера-к, същият проблем го имам и аз от седмия месец,само от едната страна е ,но е много неприятно.На същото място се бях подула и при първата бременност.Това са притиснати вени,не се притеснявай.Акушерката ми каза,че може да се правят компреси с риванол,ако стане нетърпимо и болезнено.Аз не съм правила.

# 273
  • Мнения: 43
Ая , задължително ли е пакета да е неотварян , защото аз от Метро утре ще купя един голям /към 90 бр. май бяха/ , та дали мога да занеса част от него?
Марта,  bouquet!не съм Ая,но на училището в Тина Киркова изрично ни предупредиха да носим памперси+мокри кърпи и задължително да са опаковани. Аз затова си взех сравнително малък пакет-24бр(не можах да намеря по-малък).

# 274
  • Мнения: 268
Честита дъщеричка на мама Слънце80!
Честита племеница на Мая!
И честит рожденик на Бенита - няма съмнение, че за юбилея ще получи най-хубавия подарък в живота си, пък макар и с мааалко закъснение Wink!


Момичета, вчера ходих на ЖК за тоновете. Не ми правиха запис. Лекарката само ме погледна на УЗ и каза, че всичко е наред. А според акушерката коремът ми видимо се е смъкнал и е много вероятно скоро да родя. По принцип трябва да ходя пак за тонове другата седмица, но и двете се шегуваха, че може и да не успея Crazy. Аз все пак съм решила да чакам моя док да се завърне, за да си раждам при него, така че сега гледам да не правя много резки движения  Mr. Green.
Как така още нямаме новини от момичетата, които раждат днес newsm78? Пък и от вчерашните имаме още неотчетени... Щъркелките, сигурни ли сте, че са ви включени телефоните hahaha?

# 275
  • Мнения: 1 114
Momicheta, pisha samo za malko. Vchera 05.04 v 11.25 rodih dashteria Daria s razmeri 49sm 3000gr.

# 276
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Бенита и аз сутринта ходих в втора градска и сигорно съм попаднала на същия доктор защото ми каза да доида в вторник за предизвикване, а дори не ме прегледа на магарето,не ме видя на видеозон и не ми слуша тоновете,заключението си направи само докато ме гледаше в очите и поглеждаше отвреме на време документите ми newsm78
Надявам се бебчо да е добре до вторник защото до тогава няма да има никои които да ми слуша тоновете Praynig Praynig
Кажи ми ако знаеш имато на доктора да се постарая да не попадам на него повече,понеже аз неможах да видя как се казва.Дано не се падна при него като отида в вторник Praynig Praynig Praynig

# 277
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
честито на polly_g_bg   bouquet  bouquet  bouquet

# 278
  • Мнения: 29
ЧЕСТИТО НА  polly_g_bg 

# 279
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
още бебета.... супер  Hug   bouquet  bouquet  bouquet

а за неудобния въпрос... не се бях замисляла, а и нали вече нямаме пряк визуален контакт с тези части... но мисля, че и при мен е така. Но не мисля, че при мен е от разширени вени. Явно вече всякакви аномали са нормални.
Ларсен, я кажи пък ти рецепта за козунак Simple Smile може в нея да е разковничето Simple Smile

Искам още новини за бебета. От вчера има още, които не са се похвалили Simple Smile

Петя, малко е вероятно да е същия, защото аз съм в Пловдив  Blush

# 280
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
лелееее Бенита аз съм сляпа май Blush BlushСега видях че си от Пловдив BlushЕ, нищо извинявай Hug Hug

# 281
  • Мнения: 1 987
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ И ДА СА ИМ ЗДРАВИ И УСМИХНАТИ БЕБЕШОРИТЕ!
ДОБРЕ ДОШЛИ И НА ВСИЧКИ ЗАВЪРНАЛИ СЕ У ДОМА ЩАСТЛИВКИ!
ЧЕСТИТ ЮБИЛЯР НА БЕНИТА! ДА ВИ ОБИЧА ВСЕ ТАКА И ДА ВИ ГЛЕЗИ МНОГОООООООООО!
А може ли да попитам мамчетата, които родиха нормално, много обилно ли беше кървенето след раждането и нощни превръзки вършат ли работа или си трябват от тези огромните за родилки?  newsm78
Още едно въпросче имам до тези, които раждаха в "Тина Киркова": стаите, които не се водят ВИП с по колко легла са? И как всъщност да си договоря двоен ВИП?  newsm78
Ами, това е....сега остава да дойдат новините от вчерашните и днешните планирани мамчета! Peace
УСПЕХ И НА ВСИЧКИ, НА КОИТО ИМ ПРЕДСТОИ СРЕЩА С НОВОТО ЧОВЕЧЕ! baby_neutral  bouquet

# 282
  • Мнения: 221

Ларсен, я кажи пък ти рецепта за козунак Simple Smile може в нея да е разковничето Simple Smile
Рецепта,която да е изпитана нямам,кога друг път ще седна да меся при положение,че има в магазина,ама сега си запълвам времето и ще пробвам с тази рецепта.http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=1115
Честита дъщеричка и на мама polly_g_bg !!!  bouquetДа ви е здрава и щастлива малката принцеса и само радости да ви носи!

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 13:09 от larsen

# 283
  • Мнения: 367
честито на новите мами

за превръзките на мен най-обикновенни памучни ми вършат страхотна работа. течението е силно, но като си правиш по 6-7 промивки на ден заради шевовете няма смисъл да си слагаме "памперси" , а и колкото по често се сменят е по-добре защото от кръвта може  да стане инфекция на шевовете.

# 284
  • София
  • Мнения: 1 740
Честито на мамите! И бързо да идват пак при нас! Добре дошла на Мишочка!
За козинаците преди няколко години на мъжа ми като му омръзна да му държа топло и да се потил ми намери една изключително лесна рецепта. За нашето положение е много удобна. Които иска може да се възползва.
8 яйца
1 кофичка от кисело мляко захар
1 кофичка кисело мляко + 1 чаена лъжичка сода
1 кофичка от кисело мляко мазнина (масло, олио и мас по равни части) честно казано, аз маста я пропускам
1/2 кофичка от кисело мляко прясно мляко
2 кг. брашно
мая
ванилия
лимонена кора

Яйцата, захарта, половината от мазнината и прясното мляко (заквасено с маята) се разбиват с миксер. Слага се брашно докато може да се бърка и се меси с останала мазнина и брашно. Не се изисква голямо месене и удряне в масата както при другите козинаци. Просто правите тесто. Слагате в един намаслен плик и се оставя в хладилника 10-12 часа. Оставете място на рафта, че много нараства. Сутринта например се вади от хладилника, оставя се да се отпусне 20 минути и се пече на 200 градуса. Дозата е голяма. Ставят поне 3 козунака около килограм, ама ако сложите и малко стафиди предварително накиснати в ром става просто фантазия.
Успех на тези които искат да пробват!

Общи условия

Активация на акаунт