Слушате ли мама

  • 1 705
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Нищо подобно! - конюнктурата, ценностите, приоритетите, моралните и етичните норми - всичко е различно! Индивидите, т.е. аз и тя - също! Ситуациите, в които попадам тя няма как да познава повече от мен! Е, кой ще вземе правилното решение?!...
Точно така е.

# 16
  • Мнения: 2 700
Информативно внаги съм я изслушвала, но на практика поне 90% от решенията ми са били в чисто противоречие с нейните възгледи и аз съм излизала правата.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 11:45 от solaris

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Живота ми е дал много уроци и
от всички си давам сметка, че
мама е била в 90% права, и когато
не съм я послушала ужасно съм
грешала. Съветите и от нея, и от
приятелка или приятел за мен са
еднакво ценни, с тази разлика, че
приятел би ме предал, докато мама НИКОГА !

 Hug Точно на токав мнение съм и аз.

# 18
  • Мнения: 2 022
...Има един такъв момент - годините и опитът имат значение...

Нищо подобно! - конюнктурата, ценностите, приоритетите, моралните и етичните норми - всичко е различно! Индивидите, т.е. аз и тя - също! Ситуациите, в които попадам тя няма как да познава повече от мен! Е, кой ще вземе правилното решение?!...
От теб зависи как си й ги представила преди да поискаш съвет и все пак зависи за какво става дума.
Това пък за моралните и етични норми пък изобщо не съм съгласна, че са различни.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 11:49 от Cygnus

# 19
  • MUC
  • Мнения: 297
Дълго време пренебрегвах съветите й, да не кажа, че вършех точно обратното на това, което ме е съветвала. Но и нейните съвети не винаги бяха поднесени като такива, а доста назидателно на моменти - на мене ей тука ми се пали фитилът и си правя каквото аз си знам  Whistling

Откакто станах (по-)самостоятелна, тя започна полека-лека да дава наистина съвети, а не разпореждания, а и аз установих, че все пак опитът й не е за подценяване. Далеч невинаги следвам нейните препоръки, но се вслушвам и се опитвам да извадя ценното за мен. Пък и тя си признава, че просто не се е сблъсквала с някои неща, с които аз се сблъсквам, и съответно дава мнението си доста предпазливо.

# 20
  • Мнения: 1 100
Майка ми има вкус за дрехи, определено повече от мен. И приемам съвети от нея.
В повечето ситуации не я слушам. Crossing Arms  Имаме много различни светогледи.

# 21
  • София
  • Мнения: 903
Живота ми е дал много уроци и
от всички си давам сметка, че
мама е била в 90% права, и когато
не съм я послушала ужасно съм
грешала. Съветите и от нея, и от
приятелка или приятел за мен са
еднакво ценни, с тази разлика, че
приятел би ме предал, докато мама НИКОГА !

Абсолютно на същото мнение съм.  Peace Просто си изразила и моите мисли.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Има един такъв момент - годините и опитът имат значение...

Нищо подобно! - конюнктурата, ценностите, приоритетите, моралните и етичните норми - всичко е различно! Индивидите, т.е. аз и тя - също! Ситуациите, в които попадам тя няма как да познава повече от мен! Е, кой ще вземе правилното решение?!...
Въпросът е дали слушаме съветите, а дали ги изпълняваме точно...
Аз не само слушам съветите на майка ми, а се и вслушвам в тях и след това си избирам онова, което е подходящо за мен.

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
В повечето случаи не.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Не,защото не е сред живите.Ако,беше не знам дали щях да слушам newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
Въпросът е дали слушаме съветите, а дали ги изпълняваме точно...
Аз не само слушам съветите на майка ми, а се и вслушвам в тях и след това си избирам онова, което е подходящо за мен.

Искаш да кажеш, че ти ги ЧУВАШ, може би????

# 26
  • Мнения: 6 993
За важни решения се опитвам да не питам никого, дори нея. Искам сама да си троша главата, а не някой да ми е виновен после, че съм/не съм направила нещо. По същата причина и приятелки не питам.
Мама си е мама  Heart Eyes , тя знае за горното и не се меси, само подхвърля понякога идеи, които знае, че може би ще ми харесат.

# 27
  • Мнения: 14 133
Информативно внаги съм я изслушвала, но на практика поне 90% от решенията ми са били в чисто противоречие с нейните възгледи и аз съм излизала правата.
И при нас е така. Мненията ни са напълно противоположни..

# 28
  • Мнения: 2 070
Не. И аз като Дона. Темерут съм и не слу6ам никой.

# 29
  • Мнения: 3 886
Сега вече да след един тон  грешки.Тя е най добрия ми приятел Peace

Общи условия

Активация на акаунт