ОКТОМВРИ месец е далече, коремчетата нарастват вече.

  • 13 262
  • 298
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Mdimitrova нещо линка не ми се отваря все излизат чингели.

И при мен беше така,като се опитах да го отворя през опера. Пробвай през интернет ескплорер , там нямах проблем. Peace

# 31
  • Мнения: 565
На мен пък ми показа 70% момче и аз си мисля че ще е момче. А и тъй като ще ми първо май си предпочитах мъж да е, а след някоя друга годинка батко на някоя принцеска.  Grinning Но честно казано май нямам някакви претенции момиче или момче. Само да е здравичко и всичко да му е наред.  Praynig Hug Hug Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 1 524
Славкадобре дошла при нас  Hug  Hug  Hug
Да се включваш често, често и да докладваш след прегледите.

Момичета, днес ми казаха, че на диета трябва да мина  smile3518
иначе ще стана слон. Та по този повод си купих за последно една баничка и я изядох с голяма наслада. В четвъртък трябва да си взема болничния за един месец, дано няма проблеми с комисията -ЛКК -
На мен калкулатора ми показа 76 процента мома, ах дано, дано, е таткото каза , цитирам "егати измишльотината - аз правя мъжки  smile3508"
е до момента не е правил други, ама много се пъчи, точно кат паун, върви и обяснява какъв майстор бил.

Irenn да се оправя половинката ти, а ти стой по далеч от него, даже го изгони да спи на канапето. Моя го е страх даже да подсмръкне, знае че го чака веднага канапето  smile3513

Nigella Тоз кондуктор е простак от класа. Та ако беше някое момиче с менструални болки, пак ли щеше да го гледа на криво и скептично, заслужава един хубав бой  fight

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Nadi, съжалявам че така се е получило, бъди силна и скоро да се върнеш в отчетните   bouquet

Meggyv, да разкажеш после за комисията, на мен на 16.04. ми изтича болничния, от АГ са ми написали на 16.04 да се явя на преглед, а лекарката която  ме следи ми каза че нямало смисъл да ходя там, ако съм искала болничен тя ще ме прати на комисия. Казах й че ако всичко е наред не искам болничен, само ако има нужда, от друга страна пък съм толкова изплашена, че не знам дали не е добре да си остана вкъщи още малко.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 524
Ако в къщи ти е по-спокойно, тогава без угризения си стой в къщи и си почивай. Та комисията представлява следното: Гинеколожката ти пище направление за ЛКК, ще ти каже и къде да отидеш и при кого, мен ме пратиха в поликлиниката на района, отиваш същия ден, даваш го и след два дни или когато ти кажат, отиваш и си взимаш болничния. Почти винаги давали, ще видим след два дни дали  е така. Аз просто не мога да си упражнявам професията, а друго не ми се прави, май просто искам да мързелувам веднъж в 32-годишния си живот, та не съм спирала да работя от седемнадесет годишна, задочно учех, да се оплача и за защитата не ми дадоха отпуска, нищо че ми се полага, даже не можах да отида, защото се оказах на датата на защитата в друг град, та сега ми е паднало да мързелувам, само кофти е това с килограмите, ама ще се справим с бебо.

# 35
  • Мнения: 1 305
Nigella мила такова е положението тук е бг и няма да се научим на обноски скоро.
Аз като гледам  момичета никъде не чакайте да ни отстъпват място. Днес в болницата докато чаках с мъжа ми направо ме понаболя корема и ми идеше да седна на земята. Имаше седнали хора на пейката пред моята лекарка, който чакаха лекаря си който е 3 кабинета по вляво. И се получава на тоя доктор всичките пациенти заели всички близки пейки и само се подвиква кой е последен и гледаш една редица ами аз дойдох незнам кога ами аз пък още незнам кога УЖАС пълен. Стана една жена от пейката и аз веднага седнах всичките бабички ме изгледаха се едно съм ги прередила, а пък ако бях казала че съм бременна сигурно бабетата щяха да ми искат бележка за доказателство. На мен вече си ми личи коремчето, но пък и не мисля че и трябва да се моля на някой да стане, който изобщо не му е там мястото и да му давам обяснения бремена ли съм или не.
Преди моята кумица като беше бременна и аз се ходех с нея на консултации и такива работи и с големия корем никога не са и отстъпвали да седне или да и направят място. Сега 4г по късно положението същото като гледам.

# 36
  • Мнения: 812
Благодаря за подкрепата мили мами,но никои не ми каза колко време трябва да чакам,даже доктора който ми направи абразоито не го знам кой е,толкова съм ядосана,в 1 часа вечерта стана цялата работа и в АГ Варна имаше само 1 доктор и докато дойде ми изтече кръвчицата,не стига че бях в стрес и отгоре и на това ми се караха сестрите,мармореха че пак трябвало да работят и бяха едни навъсени,после дойде и доктора,след 1 час а дотогава стоях вързана за козата и като дойде и той навъсен и си завря сялата ръка в мене и аз викам и той стой стига си мрънкала,как няма да викам с контракции и разкритие  #Cussing out и ми бучи какво съм правила там посред нощите и аз се ядосах и се разбучах и му викам даже на ехограф не ме погледна никой като влязох(тогава бях с кафяво зацапване и само на сиситеми ме сложиха и чакаха да видят какво ще стане) и доктора ти ко много си важна на триизмерен ще те гледам и така се скарахме после задето ми говори така и каза еми ето подпиши се тук и се оправяй ако щеш умирай имам още 3 спешни случая дето ме чакат и тръгна да заминава и аз трябваше да го викам обратно и после дойде анестизиолога и ми сложиха пълна упойка,изпаднах в кома от кръвозагубата и чак сутринта се събудух,направо бях смазана  Cry ,тъпия доктор ми иде да го   #2gunfire и на сутринта питам сестрата какво стана и тя а незнам не съм била на смяна и нямаше доктор цял ден в болницата да питам някого Cry

# 37
  • Мнения: 18
Nadi666, мила това, което си ни разкала е направо кашмарно  ooooh!! Чак не мога да ви пожелая добро утро, защото съм меко казано потресена. Ужас!  Shocked Close Та ние като животни ли трябва да се чувстваме, щом отношението към жената е такова в такава ситуация! Какво друго мога още да ти кажа, освен да се стараеш да забравиш тази цялата гадна история, макар че знам че ще ти е трудно, но е по-добре за теб!  Hug  bouquet Пожелавам ти вече в разрешеното време да ни се похвалиш с хубавата новина и да й се отдадеш без страх изцяло! Пращам ти прегръдка и ти стискам силно палци!  Hug Hug
Момичета, и на мен калкулатора ми показа 95% момиче, но с тези пророчици около мен дето все на момче им "миришело" вече незнам какво да си мисля. Но интресното е че все момченце си го сънувам шушито, а нали казват че каквото сънуваш става обратното! Ама вече от бабини девитини съвсем се опетлах, затова най-добре да си чакам да ми кажат като му дойде времето. Иначе си се моля за момиченце.  Praynig
Мeggyv, това с килограмите може да се дължи и на Дуфастона, който беше споменала, че са ти изписали. И аз съм още малко на Утрогестан и се усещам, че май 50% от килограмите ми са от него. Но няма страшно щом внимаваш с храната нещата ще си дойдат на мястото и с бебата ще сте ОК докрая!  Peace
Irenn, не се чуди че е така по поликлиниките и болниците. Там бабите са си господарки и все едно са си у дома. Аз в това отношение съм способна, ако съм в подходящото настроение, направо да накарам човека да се почувства неудобно и да ми отстъпи място, защото така е редно. Аз и до ден днешен ставам когато в автобуса влезе възрастен човек и мисля че си е в реда на нещата. Но представям си с какво ли още ще се наложи да се сблъскаме...
Аз вече обмислям да си сменя докторката по ЖК, защото освен това че е неприветлива и че трябва да й чакам кефа, за да ми пусне изследванията, ми идва далече. Изобщо нямам намерение да се съобразявам с нея.  Naughty
Тanya_p   , аз си мисля че е по-добре и за твое спокойствие да си вземеш още болнични. Чувала съм че за бременни няма проблем и им ги удължават от ЛКК без формалности. Така, че вземай и не му мисли! Сега бебата е важен.
Тук във Варна времето е ужасно днес. Няма нищо общо с вчерашния слънчев ден. Затова ви пожелавам поне на вас да ви е ведро и да сте в настроение, че мен това време ме тегли към вкъщи, ама има работа...  Hug

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 09:57 от mamma mia

# 38
  • Мнения: 617
Nadi ужасно е това което ти се е случило. Горе главата и напред!

На мен на това калкулаторче ми излиза момче, а на едно друго момиче щуротия.
Аз всъщност не знам точната дата на зачеване така, че гадая.

# 39
  • Мнения: 71
MImi, тук в Bg-mamma има калкулатор, който изчислява деня на зачеване. Може и да не е съвсем точен обаче.
Nadi666, доколкото си спомням, на сестра ми й казаха да изчака 6 месеца след спонтанния аборт и тогава да прави опити да забременее отново. ЛОшото е това, че организма по някакъв начин ще се опита най-вероятно отново да отхвърли плода, затова ако решиш толкова скоро да забременееш отново, ще ти се наложи да изкараш 9 месеца на легло. Но всяка жертва си заслужава. Само не се отчайвай. Както споменах, навремето сестра ми изгуби първото бебе, но сега си има 2 прекрасни дъщери. Всичко с времето си.
Irenn, по принцип бременните и медицинските работници не чакат на опашки пред кабинетите в поликлиники и болници. Това е тяхно право. Дори можеш да искаш от гинеколога при когото ходиш картонче, че си бременна и с него можеш да си влизаш винаги първа и да използваш безплатните изследвания. Лично аз смятам, че всеки един трябва да си знае правата и да си ги отстоява. Мен не ме интересува, че чакат бабичките отпред. Те и без друго нямат какво да правят по цял ден. Ти трябва да си пазиш здравето и само поради този факт не трябва да стоиш в поликлиниките при многото зарази.
Та по този повод - някой тук спомена за шарката. По закон, здравна каса прави безплатни изследвания (задължително) за бременни, които са имали контакт с заразени от шарка
Ще трябва да го открия къде точно го пишеше и ще пусна линка.
За сега това от мен. Днес съм сама в офиса, така че има да пиша. Laughing

# 40
  • София
  • Мнения: 1 555
Nadi666 - направо не мога да повярвам, че е възможно такова отношение, това въобще хора ли са. Как не са те погледнали на ехограф поне? Как може само един доктор? Пълно безумие. Дно да се отърсиш скоро от този кошмар и продължиш напред!

Irenn
- мисля, че в поликлиниките всеки лекар, който знае, че си бременна трябва да те пусна първа. Иначе там толкова заради има, да не говорим, ако трябва да стоиш правя и да чакаш. Аз като отидох до мойта лична лекарка за направление в 8-9 г.с. и сестрата като разбра, че съм бременна веднага ме пусна.

Според калкулатора съм 58% момиче.... Thinking Но, ще видим.  Grinning

# 41
  • Мнения: 71
Да, ето го.
Всъщност, това са ни правата.
http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=738
дано да нямате проблем с отварянето. Инетрнета ми на работа е толкова скапан, че не мога да преценя. Аз го отворих от петия път.

# 42
Привет на всички Simple Smile
Нади666 - хубавото предстои. Пожелавам ти бързо възстановяване и най-сладкото детенце на вселената Hug

# 43
  • Мнения: 71
не се отваря веднага - най-отдолу на страницата има една бременна и пише майчино здравеопазване. Това е.

# 44
  • Мнения: 1 305
Nadi едва ли има нещо по лошо от това което ти се е случило. Не стига, че отиваш с кръвоизлив какво искат те да изчакаш 5 дена у вас ли. Нямам думи просто това такава простотия, че няма накъде. Ще има един доктор и ще го чакаш да му дойде кефа просто да пази господ. Бъди силна мила и се надявам скоро да се радваш пак, че си бременна и бременността ти да мине леко и безпроблемно  Hug   bouquet
MDimitrova тя пред моята лекарка за нея нямаше никой, аз ако имаше за моята лекарка някой щях да нахалствам макар, че се отнасяше за мъжа ми. Всичките които чакаха на 2-те пейки пред кабинета на моята лекарка бяха за съвсем друг лекар който до него има още 3 стай аз точно това писах, че целия коридор 50 човека за един лекар и се появява някои и се почва кой е последен и гледате от 10 пейки и правостоящи се почва ами аз не съм последна аз дойдох незнам кога и голяма тарапана. Ние чакахме повечко защото отидохме точно в почивката. А аз и по принцип не обичам много да сядам защото съм като немска овчарка сега намирисвам човек от 1 км, и ако някой мирише по така и аз веднага  Sick

Общи условия

Активация на акаунт