Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 4

  • 33 767
  • 308
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 546
Karolin72  - намерих 3 варианта на торта Медовик. Не знам дали не се припокриват, но ето :

първи
втори
трети

 АЗ все още не съм се наканила да я правя. Вижда ми се и голяма играчка с толкова разточване на корите.

# 16
  • Мнения: 6 243
Относно въпроса в предната тема: какво да правим с останалите от Великден козунаци, се сетих за един сладкиш с кроасани, но не съм го правила Embarassed. Може вместо кроасани да се използват нарязани на филийки козунаци. Нареждат се в тавичка и се заливат със смес от прясно мляко и не знам още какво Confused..Може би някой го е правил и ще сподели. Peace
Заливката е от смес за крем карамел: прясно мляко, захар, яйца и ванилия. Аз го правя на око.
Има и една подлорност: добре е да се сложи карамел на дъното на тавичката, за който да се "хванат" резените козунак или кроасаните, иначе почват да плуват отгоре.

# 17
  • Мнения: 7 106
Да покажа и аз какво творих около празниците, тъкмо да използвам възможността да се запиша в новата тема :

Еклерова торта :



Cupcake :



# 18
irinopolis
Mnogo ti blagodaria ako znaesh kolko nervi izhabih dokato nameria toia medovik ,kato 4eta naistina si e igra4ka no sam reshila da probvam pak kakvoto stane  Pozdravi  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 807
и аз запис.

и отново красоти  Peace

# 20
# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 846
И аз се записвам! Grinning
3ори, пак си сътворила прекрасни неща! smile3501

# 22
  • Мнения: 97
Зори,къде мога да видя рецептата за еклеровата ти торта?Изглежда прекрасно.

# 23
  • Мнения: 431
Зори прекрасни неща си сътворила  smile3501 . И аз искам рецептата за еклеровата ти торта  Praynig

# 24
  • Мнения: 349
Зори,
какъв изящен завършек на великденската тема! kyllmg
Зори прекрасни неща си сътворила  smile3501 . И аз искам рецептата за еклеровата ти торта  Praynig
  Време е да видим  твоето сладкарско изкуство в раздела на "Любими .... и Галерия торти smile3523

Последна редакция: ср, 11 апр 2007, 11:09 от ddoychinova

# 25
  • Мнения: 1 793
Зори, поздравления! Отново съм впечатлена от твоите кулинарни произведения. Личи си, че всичко правиш с много любов, старание и желание! Просто ми се пълни душата, когато разглеждам приготвените от теб неща.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: X
Честита ни нова темичка.
Нат, Диана - най-накрая успях. Joy

Страхотна торта! Браво!  bouquet

# 27
  • Мнения: 7 106
Много благодаря на всички за хубавите думи  Hug!

Еклеровата торта е чисто моя импровизация, но много я харесаха. Не успях да я снимам в разрез, но е сходна със предишната, която съм пускала във предната тема.
Този път обаче взех готов блат, който сиропирах със прясно мляко. той е най-отдолу в разкопчаваща се тортена форма. Отгоре редя плътно малки еклерчета, които този път аз направих. Пълнежът им е домашен ванилов крем (който иска ще напиша рецептата). Отгоре върху тях са два пласта различен крем. Първият е разбита сметана Президент + 1 малка кофичка заквасена сметата + 2-3 с.л. захар. След като се смесят двете сметани им сипах един  желатин за да се стегне кремът. Вторият пласт е останалият от еклерите Ванилов крем и той желиран. Стяга се една нощ в хладилника и на другият ден наредих ягодите отгоре и ги полях със желатин също. Пак се прибира в хладилника за няколко часа и накрая се откопчава формата и се маха. Това е тортата, много е лека, свежа и вкусна  Grinning. А и доста ефектна като се нареже.

ddoychinova скири ще се включа и аз във въпростите раздели, само трябва да намеря малко повечко свободно време  Hug.

# 28
  • Мнения: 431
Много благодаря  за рецептата Peace  bouquet

# 29
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Момичета нуждая се от помощ,имам останали парчета от блатове за торта /доста са/ и ми се иска да направя от тях торта ,но как newsm78

Общи условия

Активация на акаунт