Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 4

  • 33 796
  • 308
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 283
Привет,момичета!Голяма краста ми станаха тези торти..започнах и да ги сънувам вече! Crazy

Голям зор видях докато измисля как да направя тортата ''Гъбата Боб".Реших да е с трансфери.Трудничко беше,защото фигурките бяха малки,но по-големите не ми се събираха на тортата.Важното е ,че децата бяха много доволни. Party Вътре торатата е Медовик,а украсата е масло и пудра захар.





За събота ми трябват идеи за бебешка торта,че съм на бейби шауър.

И исках да ви питам дали с битата сметана(тази,която се разбива с миксер) става добре украсата,не пада ли сметаната в последствие? newsm78

# 46
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сложи и сгъстител за сметана

# 47
  • Мнения: 1 283
Сложи и сгъстител за сметана

не съм виждала тук такова чудо!Желатин не става ли?Ако е само сметаната,остава ли си стегната или се разводнява?

# 48
  • Монреал
  • Мнения: 631
На мен ми се разводнява сметаната, която е на прах, сладкарската /течната/ не ми се е променяла. Понеже и двете се разбиват с миксер, не знам за коя точно говориш.

# 49
  • Мнения: 1 283
 ooooh! Леле,ама и аз как съм обяснила? Crazy
Говоря за тази,която е течна в кутии като прясно мляко и се бие с миксера до сгъстяване.Не съм я ползвала никога и не знам как се казва на български! Thinking Та дали ще се разводни? newsm78

И някой беше правил бебешка торта с обувчици...как се правят пантофките?Сега не мога да намеря тортата!Благодаря! Hug

# 50
  • Мнения: 2 099
Сложи в сметаната няколко капки лимонов сок и няма да мръдне, аз от както научих това само така процедирам и изобщо не ми се разлива.
Едната торта с пантофчици я правих аз, а другата Наталина. Моите обувчици си ги изрязвах на ръка от захарна моделираща маса на мишел с желатин, но не ти препоръчвам желатинови смеси, че много се напукват, за което ме предупреди и Нат. Нат ми даде инфото за нейните обувки, което много ми помогна да ги направя-http://home-and-garden.webshots.com/album/283308759UqOctN 
Успех, дано съм помогнала.

# 51
  • Мнения: 1 116
ooooh! Леле,ама и аз как съм обяснила? Crazy
Говоря за тази,която е течна в кутии като прясно мляко и се бие с миксера до сгъстяване.Не съм я ползвала никога и не знам как се казва на български! Thinking Та дали ще се разводни? newsm78

И някой беше правил бебешка торта с обувчици...как се правят пантофките?Сега не мога да намеря тортата!Благодаря! Hug
Сметаната трябва да е heavy whipping cream.
Ето това тук продават, сигурно го има и при вас за да се стабилизира сметана и да става за украса
Piping Gel
Ето тук как може и да се приготви
Piping Gel recipe
Ето моята торта от бейби шауър

# 52
  • Мнения: 1 283
Ей момичета,златни сте! Hug

Танн,точно такава сметана съм взела,а такъв джел не съм виждала у наше село! Thinking
Страхотни малки принцеси си имаш в подписа! Heart Eyes

Мимивал,благодаря за съвета за лим.сок!  bouquet
Обувчиците ми се стуват супер сложни.Май трябва да съм обущар по професия за да ги измайсторя! Crazy
По-горе имаше линк с фигурки от машмелоуз сглобени с клечки за зъби и украсени с маслен крем с шприца.Може това да опитам,че ми се струва по-лесно!  chef

# 53
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сложи и сгъстител за сметана

не съм виждала тук такова чудо!Желатин не става ли?Ако е само сметаната,остава ли си стегната или се разводнява?

Не зная къде е това тук, но в Кауфланд намерих. Само че не съм го пробвала. Спирам за малко с тортите.

# 54
  • Мнения: 6 243
Holy, виж и обувчиците от парфето, което правих за прощъпулка на моята дъщеря преди две години. Не са така красиви като на Наталина, но пък са лесни за правене. От топче моделираща паста се оформя първо дупка в средата и после изтеглящ в подходящата форма.
http://sladkahapka.multiply.com/photos/photo/1/23.JPG

# 55
  • Мнения: 326
на 11 април направихме годинка. Ето я и нашата торта Пате:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=115787&photo=5

и едно парче:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=115787&photo=7
патето е по модел от списание Меню, вътре тортата е Трюфел, покритието е марципан Варна

благодаря на всички за вдъхновението  bouquet

# 56
  • Мнения: 7 106
kony , страхотна торта, браво!!!

# 57
  • Мнения: 1 698
аз не мога да отворя страницата на Кони newsm78

# 58
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
kony, много хубава е станала тортата. Да ти е жив и здрав малкия юнак!

# 59
  • Мнения: 4 392
аз не мога да отворя страницата на Кони newsm78
И аз. Сайтът хич го няма напоследък. Sad

Общи условия

Активация на акаунт