Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 4

  • 33 775
  • 308
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 22 867
И това си е майсторлък! Grinning За любителите на Еротични торти!

# 32
  • Мнения: 186
Здравейте момичета!
Отсъствах за една седмица, а вие сте направили страхотни торти. Поздравления!!!   Hands Clap omm

# 33
  • Мнения: 725
Зори може ли да се направи с купени еклери?

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Ето един сайт с торти и от мен. Има страхотни неща, но са от висшия пилотаж...

# 35
  • Мнения: 2 099
zizi top много благодаря, радвам се че ти харесва.
mers5 защо не пробваш някоя дълбана торта или торта в чаша.

# 36
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И аз да се запиша. И за да не е без нищо - ето няколко фигурки от останалия от последната торта марципан

# 37
  • Мнения: 1 355
Абонирам се!   bouquet

# 38
  • Мнения: 7 106
Зори може ли да се направи с купени еклери?


Може разбира се  Simple Smile! Правила съм я и с домашни и с купени еклери и честно казано, разликата е в удовлетворението че си свършил всичко сам  Laughing  Wink.

# 39
  • Мнения: 946
Зори страхотни неща позволих си да ти разгледам албума големи вкуснотийки правиш  Laughing
У нас ако остане козунак/щото почти нищо не остава от амелите/го заливам със смес за крем карамел пак с карамел и на водна баня пека.
Момичета нуждая се от помощ,имам останали парчета от блатове за торта /доста са/ и ми се иска да направя от тях торта ,но как newsm78

Правила съм същото  и с начупени готови блатове и с малки еклерчета  Peace

# 40
  • Мнения: 725
благодаря Зори ама аз сзм с 2 леви рьце  Embarassed
а сега искам да попитам за рецептата на торта Бизе
/тази която е с сметана целувки и др./
тези блатове за торти /вносните /който са по8лв ,6лв в кутии хубави ли са ? newsm78
имам проблем с стомаха и мога да ям сладко ,но трябва да е нещо леко и да няма шоколад.,за това тьрся рецепта на лека торта.,моля помагайте

# 41
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Момичета, моля Ви, дайте идеи за декорация на торта по следните събития - рожден ден на свекъра и годишнина от сватбата им на следващия ден. Имам бонбони машмелроуз и желание за нещо такова, но нямам време никакво да се ровя. Може и нещо друго, но по-ефектно, че ще чакат от мен изненада - особено свеки... Нещо ефектно , но лесничко - като за мама на зверче в клетка!

# 42
  • Мнения: 3 216
Записвам се пак,ама спирам известно време с тортоправенето,че не ми се отразява добре на фигурата.

# 43
  • Мнения: 1 679
Торта Захер

Тази рецепта потърсих след като гледах едно предаване за легендарния виенски хотел "Захер".

ПРОДУКТИ:

Блат:
200 полусладък шоколад
180 г краве масло
100 г захар
180 г брашно
2 ванилии
6 жълтъка
100 г пудра захар
6 белтъка
щипка сол

Пълнеж:
450 г конфитюр от кайсии
3 с.л. ром

Глазура:
200 г захар
125 мл вода
1-2 с.л. краве масло
200 г млечен шоколад


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Загрейте фурната до 180 градуса. Покрийте дъното и стените на кръгла форма за торта с хартия за печене или намажете с олио и поръсете с брашно. Разтопете начупеният на парченца натурален шоколад на водна баня (съда не трябва да допира водата и водата не трябва да завира), като бъркате непрекъснато. С миксер на ниска скорост разбийте маслото и захарта до побеляване. Добавяйте жълтъците (по два наведнъж) и разбивайте до пълното им поемане от маслото. Добавете разтопения и леко охладен шоколад и добре разбъркайте. Разбийте белтъците със щипка сол на твърд сняг, като добавяте пудрата захар на тънка струйка. Със шпатула внимателно размесете 1/3 от разбитите белтъци към шоколадовата смес. След това започнете да добавяте като редувате по малко от пресятото брашно и по малко от останалите разбити белтъци, като внимателно разбърквате със шпатулата. Изсипете тестото в подготвената форма, изравнете отгоре и сложете във предварително загрята до 180 гр. фурна. Печете около 35- 40 мин. Извадете от фурната и оставете да изстине. Извадете блата от формата и разрежете хоризонтално на 2 части. Сложете конфитюра с 3 с.л. ром да кипне. Претрийте през гевгир или пасирайте с миксера и оставете да изстине. Намажете основата с 1/ 2 от конфитюра. Покрийте с втория блат и намажете с останалия конфитюр отгоре и отсрани. За глазурата – сложете водата, маслото и захарта на силен огън и варете около 5 минути докато захарта се разтопи и се сгъсти сиропа. Свалете от огъня и добавете на порции начупения на малки парченца шоколад и разбъркайте докато се разтопи напълно. Оставете глазурата да се поохлади и когато започне да се сгъстява намажете с нея равномерно тортата от всички страни. Поднесете гарнирана с разбита сметана или ванилов сладолед. 

# 44
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
Mimival,Sonka   много благодаря  ,но по технически причини видях отговорите ви късно и импровизирах  Embarassed
А ето я и тортата 
http://images16.snimka.bg/002608701.jpg
Подредих на дъното на форма за торта парчета от блатовете за основа и  сиропирах ,отделно направих 2 пудинга и смесих с маслен крем,прибавих и останалите парчета от блатовете ,нарязани банани и изсипах върху основата ,сложих в хладилника .После украсих с разбита сметана и разтопен шоколад 

Последна редакция: чт, 12 апр 2007, 11:06 от mers5

Общи условия

Активация на акаунт