2АЕГ "Томас Джеферсън" - Тема 5

  • 28 467
  • 346
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 12
Здравейте, Имам питане към запознатите и вече минали по този път родители и ученици Simple Smile Синът ми сега завършва 8-ми клас, ще издават хромбуците, веднага са им пуснали сайт от където да си закупят лични ... Прочетох предишни постове в миналата тема, но от тях не ми стана много ясно има ли смисъл в покупката на такова устройство ... В къщи имаме лаптоп, таблет, мисля и ай-пад, други устройства като че ли ... Та питанката ми е - Вашите ученици какво ползват, доволни ли са, заслужава ли си евентуалната покупка на хромбук? Благодаря предварително Simple Smile

# 331
  • Мнения: 31 657
Не си заслужава щом си имате устройства. Ние не взехме хромбук, а таблет и него си ползва, а приятелката и е с ай пад т.е. не е задължително да е хромбук

# 332
  • София
  • Мнения: 3 876
На синковеца взехме лаптоп втора ръка.

# 333
  • Мнения: 11 122
Ние взехме хромбук от амазон, уж втора ръка, беше в състояние like new по описание, дойде абсолютно неотварян. Но беше още зимата по някакви разпродажби

# 334
  • София
  • Мнения: 17 290
И ние взехме хромбук, но може и с други устройства. Синът ми не спира да ми го натяква. Joy

# 335
  • Мнения: 352
Ние взехме ноутбук Делл 13 инчов, втора употреба да 500 лева, с 4 терабайта Рам, хубава графична карта и т.н.. Сменихме му операционната система да е на Хром и си купихме лиценза. Като свършат училище ще си свеним операионната система на по- нормална ако се налага.

# 336
  • Мнения: 7
А може ли информация от къде сте закупили лиценза, защото не получаваме информация от класния ръководител все още.

# 337
  • Мнения: 147
Здравейте! Няма нужда от хромбук. Ние не сме купували, а от класа бяха купили на 3-4 деца. Прекрасно се справиха с телефони и таблети.

# 338
  • София
  • Мнения: 7 962
Удобството на хромбука за мен е дуракоустойчивостта му от една страна - издържат на падане и други подобни, от друга - мисля, че има някакви защити за деца. А, и цената му е приемлива доста. Но не е задължително, разбира се, ако имате друг вариант.

# 339
  • Мнения: 66
Купихме миналата година лятото от Озон хромбук. Офертата си беше супер изгодна спрямо сайта, който ни пратиха от училище. Носи се в раницата за училище всеки ден,. Предимството за мен е малкия размер в сравнение с лаптоп и по-добре се вижда естествено от телефон, дълъг заряд на батерията също. Обаче купихме лиценз за училищния upgrade това май е задължително. Лицензът го купихме от сайта хромбук. Бг като там се посочва училището, клас и имената на детето

Последна редакция: чт, 18 юни 2026, 20:48 от Ranomi

# 340
  • Мнения: 352
Лиценза го купихме от сайта на Хром бук, а по- късно купихме и допълнителен лиценз, който ни изискаха от училището за органичаване на определени права и защита на децата от определени сайтове. Този втория лиценз струваше 80 евро - още си пазя бележката - от училището трбяваше да го присъединят към системата, защото реално от сайта правата се изпращат към училището.....е още не сме присъединени....)))))))

Иначе нарочно си избрахме ноутбук от 13 инча -че е супар малък и лек

# 341
  • Мнения: 14 409
Доколко е необходимо устройството в обучението? Какво правят на него?

# 342
  • Мнения: 352
Доколко е необходимо устройството в обучението? Какво правят на него?

Ами мсичко си правят на него - получават домашни, правят тестове, правят контролните в час на него, пращат им думите., по всичките предмети сега като е в 9 ти клас учителите си изпращят изискваията там. При нас поне се ползва доста и той си свикна с Хома

# 343
  • София
  • Мнения: 7 962
На добър час на випуск 2026, успех и късмет!
Днес беше дипломирането и от чутото - страхотно са се справили децата на матурите.

# 344
  • София
  • Мнения: 2 902
На дОбър час на випуск 2026 и от мен! Kissing Heart Познавам доста от тях - ерудирани деца, имащи страхотна връзка както помежду си, така и с учителите си. Пожелавам им от сърце попътен вятър и нека съумеят да поемат руля на живота си в свои ръце Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт