Отговори
# 30
  • Мнения: 2 792
  Не ми се е случвало, като бяха по-малки са ми намеквали тактично, че вероятно ще ги уморя защото са леко облечени, а леко по-възрастни жени (вероятно нечий баби) директно са умозаключавали, че ще докарам я  някоя пневмония, я друга болест, на туй бебе без шапка. Свекърва ми и до ден днешен е убедена, че само чистият късмет е помогнал да оцелеят в по-ранната им възраст и да не премръзнат, сега вече е твърдо убедена, че съм ги повредила  с това разсъбличане и за това не им е студено, което не е на добре и някой ден ще го разбера.
  Та след горното излияние е ясно, че подобно нещо не ми се е случвало  Grinning

# 31
  • Мнения: 6 206
Да ви имам проблемите.
Мен пък ми е навик да пипам зад вратлето в блузката дали са изпотени. Постоянно давам акъл да се облече, да се съблече някое дете.
На чак толкова тънкообидни не съм попадала. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 468
Наскоро забелязах ситуация, в която едно детенце можеше много лошо да се разболее, но оставих преценката на майка му. Понеже нали така правят възпитаните хора.
Сега детето е в болница.
Кажи каква беше ситуацията? Ако ти се разказва де...

# 33
Е, как?!
Случвало ми се е всичко, но най-често ми "казват" какво трябва да направя аз с детето си. Mr. Green
А ако минат към конкретни действия, ще си го облека, ако преценя, ако ли пък забележа, че видимо му е по-добре, ще благодаря, че го е съблякла.Според ситуацията.
Иначе, мисля, че не е приемливо някой да ми "обгрижва" детето.Ако се случи - реакция според случая.
напълно съм съгласна

# 34
  • Мнения: 511
Аз лично в последно време съм доста объркана с облеклото на детето и ако наистина жената има право ще и благодаря, ако си има причина да е пооблечена ще обясня тактично. Все пак зависи от ситуацията.

# 35
  • Мнения: 2 910
Аз лично в последно време съм доста объркана с облеклото на детето и ако наистина жената има право ще и благодаря, ако си има причина да е пооблечена ще обясня тактично. Все пак зависи от ситуацията.



Не ми се е случвало досега, но и моята реакция би била такава Peace

# 36
  • Мнения: 966
ще се ядосам,да си съблича нейното за мойто аз решавам!Не съм и помислила до сега да събличам някое дете,не е моя работа Grinning

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не ми се е случвало,но ако преценя че не е чак толкова топло,пак ще и го облека веднага.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 999
Не би могло да ми се случи - обикновенно Дариа е по-съблечена от всички деца, които срещаме... Зимата най-редовно чувам ахкания как съм я разсъблякла. Дори майка ми ми прави забележки, че държа детето прекалено голо /изкара зимата с 2 памучни пуловера само/, а тя не е по обличането.

Често съм искренно възмутена от това колко безумно се навличат децата. Никога обаче не бих и намекнала, а какво остава да съблека нечие дете. Дори преди 2 дни в жегите Дариа беше по тениска с дълъг ръкав само, а до нея седна детенце с закопчано до горе зимно яке /представям си какво имаше отдолу - беше надуто като Мишелин/ майка ми се присегна и му свали ципа до края на врата, за да не се задушало. Честно казано й направих забележка, че не й влиза в работата как си навличат децата хората. 

# 39
  • Мнения: 11 607
Обаче има случаи в които едвам се възпирам да съблека някое навлечено и цялото потно детенце, особено напоследък  Wink. Не го правя де.

Това е поведението ми към непознати.... Особено имаше едно бебе, юли месец, с шапка, в чувалче в затворена плътно количка  #Crazy Направо гледах и не вярвах на очите си.... С кеф да му махна дрехите на детето.......

Децата ми ходят най-редовно леко облечени и са ми се случвали забележки за това,че не са достатъчно облечени - и в ДГ, и от роднини, от  всички. Аз съм си позволявала да събличам деца на мои близки роднини - напр. на етървата, на кумичката, дори съм им правила забележки,че  претоплят децата си.... Етървата започна да ме слуша и детето и започна лека полека да се калява,а бе само на АБ......

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Просто си има неразбрани жени. Вижда, че моите ходят леко облечени и не се разболяват. Вижда, че нейните са кото зелки - с по няколко ката, а все са болни. и ми вика, че не съм права и съм луда ooooh! Нещо като на Кифлата свекърва и. Брех, пък и двете ми деца късметлийки излязоха - оцеляха! Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Не ми се е случвало, най-малкото защото на Калина все й е топло и е минимално облечена, а ако ми се случи, първоначално ще онемея сигурно... Shocked За после не знам, честно казано... Thinking

# 42
  • Мнения: 2 722
По скоро аз бих посегнала да сваля ушанката на някое дете посред лято.  Laughing
В нашия случай по-скоро някоя майка ще посегне да облече детето ми - и без това ме е срам че само аз си държа детето полуголо навън, ама за сметка на това само аз не знам имената на антибиотиците и не участвам в тези разговори пълноценно  newsm78
Иначе принципно - ако е от прекомерна загриженост сигурно не бих се впрягала много, а пък от зла умисъл не ми е ясно защо някой би го направил.
Но- хора разни.

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мога и съм казвала на родители, но до там. Да ходя аз да събличам и обличам деца -  Naughty

А ако някоя си позволи да ми бара (ама каква звучна дума е  Joy) детето, получава  #Cussing out

# 44
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Бара винаги го асоциирам с обарва и ме погнусява.

Общи условия

Активация на акаунт