Коремчета подават се ,през АВГУСТ бебчета задават се!

  • 8 561
  • 305
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25

Момичета, да ви питам нещо. Тази сутрин към 6 се събудих от страшна болка в прасеца на единия ми крак. Имам чувството, че целият ми мускул беше станал като топка и много ме болеше. След около 40 минути се поотпусна и стана отново нормален. Дали на някоя от вас се е случвало такова нещо и дали е нормално.  newsm78
Имах същият проблем при първата си бременност, но болките и схващанията бяха в ръцете. Доста неприятни, нощем неможех да спя понякога от болка. Не съм пила нищо за това, но в 5 месец получих контракцийки (леки) и ми изписаха Магне В6+Матерна.Пих само Магне-то, защото за Матерната ми казаха, че напомпвала плода, а аз имах опасения, че ще се роди едро бебе, защото мъжа ми е бил 4,300. Е....роди си се 3,450 при качени 26 кг точно на термина.
Лек и слънчев ден от мен.
Много разходки на свободните бременлийки  Sunglasses

# 46
  • Мнения: 138
сладурани,
имам притеснение вече... Sad цял ден имам една болка на корема - горе вдясно/както съм се подула се пада малко под гърдата/ и не отминава, остра е, но не постоянна...И съм се притеснила защото в третия месец имах кръвотечение-беше се отлепило нещо малко, да не се повтаря пак?!?на вас случвало ли ви се е? но пък иначе бебо мърда, та направо си подскача, рита и т.н.

# 47
  • Мнения: 11 607
Благодаря за момченцето на милена... Тайно се надявах да е момиченце,че да се вземат с моя малкия един ден... Ама - ще се потрудим пък ние за  едно момиченце за тяхното момченце.... Mr. Green

А Милена като ми разказа какъв преглед е минала, направо и завидях от вниманието,което и обръща нейната докторка на прегледите...

Повече от 1 час са гледали - мозък, небце за заешка уста, гръбнак, броила са ребра, пръсти, видяла е пишлето, всичко най-подробно! Направо като ми разказваше станах  #CrazyОбещала съм си,че един ден ще ида с нея на преглед(проблема е, че те са в неудобно за мен време, а не мога да ида там с децата)!

Мегита, следя те, защото термина ти е на моя дата....

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Здравейте,мами.Много сте изписали докато ни пуснат нета,не мога да ви изчета.Темичката е супер.
Аз пък не мога да спя.Откакто съм бременна се будя в 5 без нещо всяка сутрин.За болките в прасците-и аз ги имам макар,че пия магнерот.
На мамите разбрали пола-честито.
iv4ence най-добре звънни на лекаря,или направо отивай,за да се успокоиш.
Желая слънчев ден на всички.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 721
ДА Ивченце най добре звънни на лекаря си но си мисля че не е от плацентата Peace  Praynig Аз също се будя няколко сутрин подред към 05.00 и няма заспиване много е гадноо Rolling Eyes Офф.... трябва да ходя до болницата да си взема болничния а как ме мързиии............ то чак на другия край на София!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 374
Аз току що питах една моя приятелка лекарка за болките в прасците и тя каза, че това били мускулни крампи и са свързани с калция (не добро усвояване или нещо подобно) и било нормално да се случват по време на бременността. Единствено ме успокои, че ако се движа достатъчно нямало да зачестят. Така, че дано да е така.  Simple Smile Пък ще ги траем - още някакви си само 4 месеца останаха нали.  Wink

# 51
  • Мнения: 11 607
Аз току що питах една моя приятелка лекарка за болките в прасците и тя каза, че това били мускулни крампи и са свързани с калция (не добро усвояване или нещо подобно) и било нормално да се случват по време на бременността.

Да, и няма оттърване от тях....Ще си отидат, няма страшно....По-малко кафе, или дори никакво, както и продукти,които извличат калция от организма. Сусамов тахан - заслужава си да опитате... Върха е! Забърква се с мед и стават страхотни бонбони... Ако искате - рецептата е из форума.

dimianki дай си адреса да ти пратя една......(знаеш какво)

# 52
  • София
  • Мнения: 5 721
Оххх........... маме недей така ги прави тези работи все пак сме бременни  Mr. Green Party  Crazy сега ще вземе да сънувам вкусотийки :Simple Smile

# 53
  • Мнения: 11 607
Оххх........... маме недей така ги прави тези работи все пак сме бременни  Mr. Green Party  Crazy сега ще вземе да сънувам вкуситийки :Simple Smile

Тя Милена като дойде у нас според вас защо ме кара да я синмам ПРЕДИ да е седнала на масата???? Защото след като съм я нагостила - не може да стане от масата... Признала е,че само у нас и една друга жена, се е наяждала толкова сладко и вкусно! Ай, като родите ще ви публикувам и др. снимки...

# 54
  • София
  • Мнения: 5 721
А така...... значи имаш забрана  Wink докато родим да не слагаш снимки!  Mr. Green Или ако сложиш................знаеш,пращаш по нещичко да опитаме и ние Simple Smile   

# 55
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ментина, още веднъж честито за бебка! И не е вярно това, че не обръщаме внимание - специално аз чета абсолютно всичко, без да пропускам, и ако мога - отговарям ако някой е питал нещо...
За крампите - колкото и да е неприятно, е нормално по време на бременността.
Ивченце, тази болка ми се струва доста по-височко от матката - така че спокойно - легни и почини и виж дали няма да отмине сама.

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Здравейте мами и от мен  Hug
Добре дошла на Ивченце   bouquet
И честито синьо щъркелче на Dimianki и Милена  stork-boy

Момичета, аз да ви се оплача. Онзи ден имах много неприятно преживяване.  Sad Както си вървях и си извих глезена на единия крак. Не успях да запазя равновесие и полетях почти два метра напред. Гледах само да не си падна върху корема. В резултат се тръшнах с цялата си тежест върху колената, дланите, а едната си ръка усуках пред корема, за да се предпазя. Та сега едва ходя и едва си мърдам рамото - явно се е разтегнало. А дланите ми са целите ужулени. Вчера изобщо не отидох на работа, защото на сутринта коляното ми беше станало тройно. Но с мазила успях да сваля отока и сега вече е по-спокойно. Най-неприятното от всичко беше, че страшно се изплаших за бебчо. Като се прибрах вкъщи, му ударих такъв рев - а той милия, за да ме успокои взе да подритва. Като че ли искаше да каже: успокой се, там съм си и съм добре. Добре, че беше по-малкото зло, та само се нараних външно  Praynig
Най-гадното обаче беше друго. След като паднах, на тротоар, на оживена улица, покрай мен минаха няколко жени на възраст - само ме погледнаха и отминаха. Едната дори ми прескочи краката абсолютно бездушно. Добре, че имаше и някакви момчета наблизо та те дойдоха да ми помогнат. Едното дори си заряза магазинчето и изскочи да ме вдигне. Не очаквах такова бездушие от жени и то, които са били майки. Просто нямам думи  Close

# 57
  • Мнения: 138
мерси милички,
и аз си мисля че все пак е по-височко...но не знам какви органи са сега там, нали бебо е поразбутал това онова newsm78

# 58
  • Мнения: 138
миличка lulumba,
знам че е много гадно, но се опитай да не обръщаш внимание. На мен ми се налага от време на време да пътувам с градския транспорт или с маршрутка, искам да ти кажа че точно жените, без значение от годините ме виждат/доста ми е голям корема за крехките 6 месеца/, оглеждат ме хубаво с любопитство и се извръщат на другата страна. Няколкото пъти в които някой е ставал или ме е придържал да не хвръкна от маршрутката са били мъже или момчета...Един единствен път, чак сега като се сетя се просълзявам, в 72 едва се натъпках за да стигна до Майчин дом една ЦИГАНКА такъв скандал вдигна на навалицата в автобуса като ме видя и направи и невъзможното за да седна...оттогава отношението ми към братята роми  Hug е малко по-различно Grinning

# 59
  • Мнения: 257
Привет и от мен!Честито на всички които са видяли пола на бебчо.Аз да ви се оплача-В неделя ме приеха в болницата в 10 часа вечерта по спешност с бъбречна криза,после решиха че ще ме оперират от апандесит и накрая се оказа че освен бъбречната криза съм и с контракции и болките долу са били от тях.Ама толкова са некомпетентни нашите лекари че направо съм потресена.Вчера ме изписаха и отидох при моята лекарка да ме види и ми каза че бебка и много ниско долу и главичката и е направо на шииката на матката или нещо такова.Изписа ми магнерот и каза да не ставам от леглото и след няколко дни да отида да видим дали бебка се е качила където трябва и дали се е завъртяла.Така че това е от мен сега съм си вкъщи и ще ви чета по-редовно.Стискайте палци бебка да е добре и всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт