Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 49

  • 19 080
  • 739
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 18 670
Ами Горан или Георги щеше да е по-добре, ама окепазили са детето с това име.

# 256
  • София
  • Мнения: 1 859
На една Люба с бащино име Трудолюбова попаднах - явно бащата е Трудолюб, което не бях срещала досега.

# 257
  • Мнения: 10 359
Зойко- участник в България търси талант

# 258
  • Мнения: 1 730
Трудолюб

# 259
# 260
  • Мнения: 916
Валея 🙃 бебе

# 261
  • Мнения: 25 746
Вилма Карталска

# 262
  • Мнения: 4 488
Вилма и Вилимира познавам. Едната беше лекарка, лека й пръст, другата ми беше учителка към 55 годишна е вече.

# 263
  • Мнения: 16 169
Вилхелм Георгиев.

# 264
  • Мнения: 28
На мен ми попадна името Филотея, значението и звученето ми допаднаха, но не мога да си представя детето ми да носи такова име и може би трудно ще се напасне в съвремието.

# 265
  • Мнения: 2 644
Филотея е име на православна светица. Означава „обичаща Бога".

# 266
  • Мнения: 28
Филотея е име на православна светица. Означава „обичаща Бога".
Знам, дори съм чела житието й и ми е много благозвучно името. За това ми хареса, но някакси не ми звучи подходящо за дете в 21. век, замислих се за галените имета и умалителното Филка е вариант от по-възрастните, което ми идва бабешко. Харесвам библейски имена и имената на някои светци, но по-скоро бих се въздържала да кръстя детето си така.  А въпросната дама се казваше Филотея Димитрова.

# 267
  • Мнения: 4 627
Спомних си преди мнооого години за приятел от компания - Виолет. Ако е жив може да наближава 75+

# 268
  • Мнения: 2 644
Имаше един Виолет Велев – състезател от „Минута е много".

# 269
  • Мнения: 73
На мен от всички мъжки имена с "женско" звучене най-неподходящо ми изглежда името Цветелин.
Цветомир, Цветослав, Цветозар, Цветан - да.
Но Цветелин ми звучи все едно да кажеш, че някой мъж е красив като цвете🙃
Дори Виолет ми е по-приемливо от Цветелин.

Дописвам, сетих се за Карамфил.

Общи условия

Активация на акаунт