Опазвате ли чистотата и реда в къщи за дълго?

  • 5 875
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822
Оф, това ми е болна тема.Много обичам реда и чистотата, но уви!Невъзможен блян.Едно, че времето не стига с двамата малчовци и друго, че когато заспят мама вече е супер изморена и не и се шета много, много.Добре,че нашия тати не се сърди.
И все така се случва, че кога е най, ама най-разхвърляно тогава неочаквано се изтърсват мъжовите роднини уж за малко,без да се обадят и сигурно вече ме мислят за мърлячка!
Но аз си знам,че не съм и предпочитам вече да ми е весело с дечурлигата, отколкото те да ревът, аз да ходя като фурия из къщи и после след половин час пак да е същата оправия  Party !

# 31
  • Мнения: 159
   Два дни е чисто, но на третия пак същото. Зимата всеки ден чистя, защото съм на локално парно и от печката става ужас. А сега ме е налегнала и пролетната умора. Weary

# 32
  • София
  • Мнения: 2 040
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532

Това важи с пълна сила за мен! Mr. Green

Ужас!

# 33
  • Мнения: 226
Обичам да ми е чисто,не държа да ми е подредено. А прахосмукачката не е само моя. За щастие.

# 34
  • Мнения: 2 657
Чистотата я подържам някакси,ама реда ooooh!абсурд Twisted Evil
Тук е като минно поле,та и да оправям пак хвърчат мини Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 622
С две малки деца ред не мога да създам,камо ли пък да го опазя Mr. GreenНо откъм чистота гледам да не занемарявам.

# 36
  • Мнения: 2 197
Aбсолютно непостижимо е да има ред повече от половин час. Венага след като почистя тръгвам да търся примерно нещо за обличане и всичко се събаря на пода. А отскоро и дъщеря ми пълзи навсякъде, което е свързано с хиляни съборени и разкъсани неща. Чистя на 3 дена , но прах се събира буквално след половин час (в центъра сме). Понякога ми е неприятно, но не задълго.

# 37
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Разделила съм жилището на територии - всеки си има по една  Mr. Green шкафове и гардероби - също. Пълна персонална отговорност  Mr. Green Който иска да си е прасе - моля, може, ама в неговата си територия, забранено е да се освинва чуждата Mr. Green  Дрехите всеки си ги глади сам, слугиня в къщи няма. Общите части се чистят по график - на кой когато му се падне по ред. Графикът важи и за извеждането и храненето на кучето, както и за изхвърлянето на боклука  Mr. Green Конфликти се разрешават и важни решения се вземат само на общо събрание, нарушителите се санкционират  Mr. Green
Номинирам се за ДОМОУПРАВИТЕЛ  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 212
Дълго , дълго.....  newsm78
За чистенето един ден да прескоча ми е най-дългото и ако да , то вече на следващия кълбетата прах са се разхвърчали по ламината.
А реда е променлив - тъкмо оправя и почна пак да разхвърлям  Wink

# 39
  • Мнения: 6 472
Сега е момента да ви кажа един много готин виц,който каза веднъж Слави Трифонов.

Ако се приберете някой ден след работа и заварите къщата в абсолютен ред-изпрано,изгладено,наготвено,децата нахранени и приспани на време....
Не се чудете какво е станало-ПРОСТО ЖЕНА ВИ НЕ Е ИМАЛА ИНТЕРНЕТ! newsm62 smile3521 smile3532


 Joy Joy Joy Joy И у нас, като и у вас Mr. Green

Какъв ред, какви 5 лв Tired През седмицата сутрин излизам 7,30 вечер се прибирам в 18,30 и в общи линии ми остава време само да оправя децата, да хапнем нещо и да се натръшкаме по легалата (а аз пред компютъра Mr. Green ). Прах се бърша през ден, за прахосмукачката важи същото, но е само до там. Основно подреждам и нареждам в събота и трае кажи речи до ...... неделя на обяд Shocked Tired Тогава голямата щерка е извадила съдържанието на гаредероба си за да реши какво да облече, малкото е разнесло необлечените дрехи из къщата и е успяло да  набута част от тях в миялната Joy Добре че е мама, да поподреди това онова през деня, до като гледа дребосъчка Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 270
Относно вица- моя мъж, като се оплача, че не съм успяла нищо да свърша ми казва, че ще спре интернета и няма да имам такива проблеми   Wink

В повечето случаи работата, която успявам да свърша ежедневно е от тази, която изобщо не се забелязва. Простиране, гладене, готвене, миене на чинии, оправяне на легла... прахосмукачка... Аз не съм от най-чевръстите и докато свърша само тези неща и деня ми минал  ooooh!  
И аз постоянно страдам от угризения, че не ми е достатъчно подредено и чисто у дома. А когато успея да докарам къщата в безупречен вид ми изглежда неестествено  Rolling Eyes

А в новия апартамент на пода имам бял теракот, върху който си личи всеки косъм и прашинка. Изглежда ми два пъти по-мръсно  Close                        

# 41
# 42
  • Мнения: 2 700
Вече да. Laughing Дъщеря ми не е малка, а аз съм зодия дева Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 3 421
 С тези две деца в къщи - не.
 В събота мъжът ми изчисти и излезе да пазарува, аз работех на компютъра и децата бяха оставени на самотек. като се върна след един час не позна "почистената къща". Не беше мръсно, но толкова бяха разхвърляли, че...
 
 Като порастнат още малко предполагам, че няма да е така.

 Идваха едни приятели на гости и жената се жалва, че у тях е много разхвърляно и няма време да оправи. А мъжът й - какво ни е, всичко си имаме...навсякъде Laughing

# 44
  • София
  • Мнения: 971
Не знам за майките с малки деца, обаче определено тези от вас, които живеят само с половинката и робуват на къщите си са ми много непонятни. Ние с моя приятел живеем в гарсониера, тръгваме на работа към 8 и се прибираме към 9-10 вечерта скапани. През седмицата не пипвам нищо, но когато взема нещо от мястото му го връщам веднага след като си свърша работата с него. Мия чинии веднага след като се нахраним - нямам миялна. Нямам и домашна помощница. В събота ми отнема 2 часа да мина с прахосмукачка, да измия подовете, да изчистя праха, да изтъркам кухнята и банята. Вкъщи винаги е чисто - казват го и приятеля ми и хората, които ни идват на гости. Остава ми време да готвя, да гледам цветя, да излизам и да се забавлявам с приятели. Гардероба си преподреждам 2 пъти годишно за да сменя дрехите за сезона, когато и да го отворя е в изряден ред.

Чистенето не ме натоварва, не слугувам на дома си, полагам необходимите усилия без да се оплаквам. Всичко е въпрос на собствена организация и мотивация.

Моят съвет - положете усилие да поставят в ред нещата навреме, за да не си навличате повече работа после.

Общи условия

Активация на акаунт