Родители, дали болните си деца за отглеждане

  • 106 178
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 351
sweetkids_mama - благодаря, че прочете и разбра какво съм написала.За тези, които търсят злъч в думите ми - ще повторя не гоня момичето от темата.Ще си пише там където прецени - форума е за всички.
Viki i mama - много силен и смел човек си.Кефиш ме.

# 361
  • Мнения: 3 069
Защо така бе Viki i mama ? Тук се оказва подкрепа на родители, които нямат сили да се борят!  Защото децата им са различни от стандарта на "здраво" дете! Всеки се стреми към идеален живот и там няма място за нещо, което е различно! Има хора и хора!

В поста на Искрица, аз намерих сили и вяра да продължавам напред, а на  Emoli и бе наложен БАН, просто, защото го цитира! Показа им откъде да черпят сили, а бе наказана за това!  Tired


Възхищавам се на силата на майчината любов!   bouquet И на майките, които са до децата си ВЪПРЕКИ ВСИЧКО!   bouquet  bouquet  bouquet


 Heart Eyes Когато изказах мнение, което не се хареса на някои хора.Нападнаха ме!
Когато се опитах да им дам сили с историята на Искрица пак ме нападнаха!
Това не мога да го разбера....хем искат помощ и сили....а когато им ги предложиш, даваш им извор от който да се заредят с тях, пак хапят.......

Чета темата редовно, само защото се интересувам от съдбата на тези малки дечица!

Катина, радвам се, че поне един човек ме разбра правилно!Благодаря ти!

На всички мами, пожелавам сили, за да се борят с живота!  bouquet

# 362
  • Мнения: 3 591
Когато се опитах да им дам сили с историята на Искрица пак ме нападнаха!
айде да се спрете с дракането а?  Wink
Емоли, проблема беше, че се опитваш да "даваш сили" на майки които ако си вземат децата у дома, те не биха оживели... Техния шанс да са живи, е ако са в болницата, наречена "дом за медико-социални грижи"

това е като да кажеш , на майка, чието бебе е на изкуствено дишане в кувьоз да го извади от там и да си го прибере у дома. 

А за оставянето на децата в дом - това е лично решение, здраво-болно - майката и бащата са тези които решават.  Не ние. Ние нямаме право да обвиняваме. Далите децата си за осиновяване нямат право да ни "показват" че различните ни деца са втора ръка деца и не заслужават покупките за "здраво" дете!

Пишете и споделяйте. Но четете какво пишете.  Когато видите, че нещо ще причини някому болка, помислете дали пък да не го премълчите. Бройте до 10 преди да публикувате.

# 363
  • Мнения: 572
Тук намерих сила за живот и утеха за да преодолея болката,.Тук намерих и сила да устоявам взетите от мен решение! Не мисля че съм отхвърлила грубо подадената ми помощ от  мама и Вики, ама да не  превърна темата в място за кавги!
за пореден път ще напиша каква е нашата идея за тази тема :
" Родители, дали болните си деца за отглеждане"- Искам повече хора да разберат и да споделят какво е това да оставих други да гледат детето ти за да живее повече! За да можеш да го виждаш когато отивах при него! и то да ти се Усмихва!да те познае и просто да те прегърне!
Ако продължим да се караме кой крив и кой прав, едва ли ще продължа да пиша или някой ще пожелае да сподели!
Когато прочетох че има още някой престрашен да признае какво е направил много се зарадвах, : и после....
Дали да не оставя всичко и сама да преживея, че тогава няма да ме интересува никои! Какво да кажа: МАЙНАТА ИМ НА ВСИЧКИ- НЕКА ВСЕКИ ДА СЕ ОПРАВЯ САМ!_
Не, няма!
Ами моята Вяра не се усмихва, а и няма да го направи
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=153585

# 364
  • Мнения: 153
Далите децата си за осиновяване нямат право да ни "показват" че различните ни деца са втора ръка деца и не заслужават покупките за "здраво" дете!
 Точно това исках да кажа и аз,но в главата ми тогава напираха много емоции и може би не съм се изразила по правилния начин.

# 365
  • Мнения: 869
Искам да пиша за последно в тази тема и да ви кажа СБОГОМ.Не мога повече.Как да пиша за преживяванията си,чувствата си и кошмарите си след такива изказвания.Темата много се разводни и се превърна в място за обвинения.Не искам съжаление,не искам нищо.Искам да се опитам да продължа живота си,но така няма да успея.Вярно е,че тук намерих много нови приятелства,няколко майки като мен ми писаха на лични.Като цяло имаше смисъл,но този смисъл се изгуби в момента в който се превърна в арена на битки.Не искам да участвам в това и затова не мисля повече да се включвам тук.Е,вярно е  много хора ще ми липсват,може би ще влизам за да знам какво се случва в живота им.Искам да кажа на Meyz,Atilya и Nina,че ги обичам много и ,че ще се чуваме и виждаме( и на всички мои приятели разбира се).Обещавам.
Мислих много преди да взема това решение.Много ще ми е трудно,защото последните девет месеца тук намирах душевен мир,тук получих това,което ми беше нужно-подкрепа и разбиране от хора,които не ме познават,дори може би не ме разбират и не удобряват как постъпих.Които си мислят "Аз никога не бих изоставила детето си,но тази майка има нужда от сили и аз ще и ги дам".Благодаря ви момичета и дано не ми се сърдите.Просто напоследък не се чувствам добре тук и днес когато прочетох,че единствено търся съжаление и чашата преля.Никога не съм търсила това,дори и от близките ми хора.Затова се опитвам да не свалям маската от лицето си,затова се опитвам да се усмихвам и да продължа напред.Заради другите,родителите ми,сестра ми,мъжа ми.Всички тия хора ,които безрезервно ми дават своята подкрепа и не я наричат "съжаление".
Ами какво да ви кажа още,ако искате да си поговорим пишете ми на лични-ще ви отговоря със сигурност и още веднъж "СБОГОМ" и слагам точка.

# 366
  • София
  • Мнения: 2 262
Мила Ела, много съжалявам че така те прогониха от това място, никой няма право да съди другите, защото сам не знае какво ще се случи в живота му, но ние сме тук и искам да ти кажа, че ще ви подкрепяме за всичко правилно, което направите. Вие не сте лекомислени майки, които сте си зарязали децата, а такива, които намерихте начин да им предоставите някакъв по-обезопасен живот. Мога само да ти кажа, че много те прегръщам и разбирам нежеланието ти да пишеш тук, ако така ще си по-спокойна, направи го, но да знаеш, че така те само печелят. Знам че ровят в раната на една изстрадала майка и ми иде да им кажа много неща, но не искам да превръщам темата ви за подкрепа в кавга! Много съжалявам и прегърни сладкото си момченце от мен и моите мъжленца!

# 367
  • Мнения: 8 463
Мила Ела,обмисли още веднъж решението си,знам,че ти е тежко!
Никой няма право да гони никого,особено от виртуалното пространство,особено пък майка,преживяла такъв кошмар!
Не се поддавай на моментно настроение,бъди силна и пиши отново тука,за да споделяш мъката си!
Прегръщам те силно!

# 368
  • Мнения: 2 116
Искам да се извиня, ако моите думи са били обидни за някого! Изказах моето мнение! Никого не упреквам и никого не съдя! Нямам това право! Съди само Господ! Всеки има право на свое лично мнение и прави това, което смята за най-подходящо за себе си и своите деца!  Peace

ela79 лично на теб извинявай и държа да ти кажа, че това си е ВАШАТА тема! Няма защо да спираш да пишеш! Peace

# 369
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много ви обичам, но мисля, че трябва да се забравят или да не се обръща внимание на думите казани накриво.


Аз пък мисля, че човек трябва да е в специялизирана среда. Казвала съм и друг път, че нашето семейство даде възрастен в специализирано заведение. Там той е определено обгрижван в своя среда.
 Мои близки, които имат дете с Даун откакто се е родило се упрекват, че ако са го били дали в чужбена в специални домове за такива специални деца, сега щеше да е научено на доста неща, а в България навремето му е било отказано да го запишат в помощно училище да учи дори. За такива деца мисля, че трябва да се грижат наистина специалисти. Друг е въпроса, че в България сега започват да обучават родителите как да правят това.


Милена - тези думи на лекарката направо кънтят в ушите ми. Е за какво се ходи на видеозон, ако не си каже съмненията. Тази лекарка в София ли е.

 



# 370
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мейз, някакси Вяра ми се вижда по-добре от миналите снимки. Виждам, че семейството ти е доста сплотено в момента. Сещам се да ти кажа, ако искаш да я кръстиш, някъде наоколо, ако има черква.  Това се сетих, като видях че пишеш, че кумата е с вас.

# 371
  • София
  • Мнения: 3 114
Пишете и споделяйте. Но четете какво пишете.  Когато видите, че нещо ще причини някому болка, помислете дали пък да не го премълчите. Бройте до 10 преди да публикувате.

Нямам какво да добавя след това изказване. Абсолютно се присъединявам. Нека не си причиняваме болка едни на други!

# 372
  • Мнения: 572
Вяра умря

# 373
  • Мнения: 518
Cry
Оооо,Божеееееее Shocked - точно преди малко разглеждах снимките и Sad
Меиз, искрено съжалявам и съм потресена от новината Shocked Cry Моите съболезнования за мъничкото ангелче Praynig

# 374
  • Мнения: 8 463
Мейз,моите съболезнования!
Не мога да пиша.

Общи условия

Активация на акаунт