Скача във корема малкото юначе, чака то СЕПТЕМВРИ силно да заплаче

  • 15 460
  • 298
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 129
и аз да благодаря за посрещането ,всички сте много мили ,
че както ми е нервно...
на 29,04 съм на  доплер и ми е малко страшничко ама минах трийсетака така че трябва да отивам, мисля че му казват фетална морфология, та искам да ви питам: дали ще се види пола
щото съм си дребничка и още не ми личи много а много ми се иска да знам

# 286
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Гоя, когато бях бременна с Валя, си купих някой неща предварителлно, вкл. дрехите за изписване и кошарата. Количката по-късно.
Сега обаче нещата стоят друго яче!!! Вече имам основа, а за дреболийките-има време!!!

Чаоооо! Аз си отивам! Приятна вечер и до утре!  bouquet

# 287
  • Мнения: 368
Hello, на МИЛАТА МИМИ  Hug Hug Hug
Айде, момичета, да гоним двестате!!!

Катрин, стискам палци за леля ти. И аз мисля, че правилно сте постъпили. Инче, още не мога да повярвам колко благородно са постъпили родителите ти за сватбата на сестра ти!!!

Уф, момичета, аз много се притеснявам като ви чета за ритниците. Аз от около 2 сседмици сутрин усещам някакво гъделичкане отвътре и все се чеша по корема, а вечерно време усещам как все едно ми се пуква мехурче отвътре. Такова едно "пук" и тишина, след малко пак и така. Но понеже не знам какво да усещам, се чудя бебо ли е това или какво???  Thinking Thinking Thinking Моля, просветлете ни нас майчетата, дето не знаем какво да очакваме Simple Smile

Аз също съм се замислила за естествено раждане. Прокрадва ми се идеята да е във вода, но пък там условностите са толкова много, че се чудя дали да си давам парите - трябва всичко да е като по учебник и на всичкото отгоре раждането да е в работното време на обучените екипи! Ми кажете като тръгна да раждам през нощта, как да стискам да дойде време екипите да дойдат на работа  newsm78 newsm78 newsm78 Те само през деня били

Аз нищо не съм купувала още за бебока. Може би чак лятото ще купувам. Да е живот и здраве само

Целувки

# 288
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Добре дошла Мими! Hug

...как все едно ми се пуква мехурче отвътре. Такова едно "пук" и тишина, след малко пак и така....
  Това е Мише, споко... нали ти е първа бременност... и ще се промени след време, ще стане по- ясно и силно, то още не е толкова голямо и силно бебето и така... Grinning 

При мен са доста силни и редовни ама за трети път ми е и кой ли знае колко са тънки я коремна стена, я тази на матката... вече даже и мъжо и децата успяха да усетят с ръка на корема ми,  от което децата са в див възторг и почуда Crazy  Пък обикновенно вечер като си легна, корема ми започва да се криви на вълнички и като сложа дистанционното много смешно се клатушка и изглежда от движенията Laughing

# 289
  • Мнения: 498
Здравейте и добре дошли на новите мамита и от мен! Много щастие и положителни емоции пожелавам.

Май днес ще направи бум на най-много приобщили се. Изключително много се радвам на нови попълнения в редиците ни.

Катрин и аз смятам, че постъпвате правилно с отлагането. Все пак това е ден, който ще помните винаги и не е добре да имате негативни мисли. За леля ти стискам палци да се възстанови и стабилизира, за да се включи в хубавото мероприятие.

За пазаруването да кажа, че аз не мисля да пазарувам предварително, ей така от суеверие.

Раждането го замислям да е нормално и без упойка, да си усетя тръпката. Дано да са наред нещата, че досега все ме водят с тесен таз и очакване за секцио ако се наложи. Слава богу за 2 раждания съм се справила без да ми се налага да ме оперират, та дано и сега така. Възстановяването от нормалното раждане е много по-леко. След 2 часа ставаш.

Mishoka да ти кажа, че то като тръгне бебето да се ражда не пита кое време от денонощието е. Първото го раждах цял ден и чак по вечерно време дойде между два екипа. Едни ме израждаха, други кърпиха и така. Втория път започна в 12 през ноща и приключи рано сутринта. Иначе за ритниците не се притеснявай, усещането на движението е пърхане, а ритниците са по-късно. Мамите дето ги ритат бебоците са им по-шавливи или им е по-тесно. Преди 2 седмици като се бях разработила яко и моята бебка риташе, пък сега като почивам се успокои и само потупва.

# 290
  • Мнения: 690
Катрин, късмет мила и много кураж!  Гоя, за покупките аз мисля че предварително ще си накупя в последните месеци почти всичко - кошарка и дрехи, козметика /какво ще кажете за медицинската Себамед  newsm78/. Количката ще бъде след раждането, за помпа за кърма също може би след това /като ще съм набелязала точния магазин и точната марка/, щото знам ли какво ще е положението с кърмата  Rolling Eyes, но не мога след като ме изпишат /живот и здраве/ с бебока да тръгна да пазарувам  Naughty А не мога и да позволя друг да ми пазарува Naughty  Еее, Моренка, ти пък чак дистанционното се местело  Joy Аз пък нищо не усещам  newsm78 и откъде да знам дали това дето било като къркоренето на червата е бебето или червата  smile3503 За килцата, аз имам + 1.5 - 2 кг., ама не се притеснявайте бе - всички ша си станем дебели  Mr. Green Даже днеска като отидох в службата да се снимам за сл. карта, колегите /и то мъжете/ решиха да ме водят на доктор, щото съм била симулант и нищо не ми личало  Joy  Joy А един колега каза, че щом нямам и бузи /жена му също е бременна и явно е по-дебеличка/, а съм в 5 месец значи може  да бременея като слоновете - една година и чак тогава да ми проличи  hahaha hahaha Въобще голям интелект са тия мъже newsm62  341uu Добре дошли на новите мами - пожелавам им много хубави емоции до края на бременността, в следващите има - няма 4 месеца, пък след това още по-големи емоции   bouquet Чао момичета и доскоро!

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 17:56 от vesela_123

# 291
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
За раждането аз пак да кажа съм твърдо за нормално и без епидурална, така съм раждала 2 пъти, ама да видим дали ще се получи Rolling Eyes

За пазара също писах... още не съм купувала нищо, но изобщо не ме касаят суеверия и др. такива, просто още не ми е дошла музата и знам, че ще се появи с напредъка на обиколката на тумбака ми. Grinning  Определено ще купувам докато съм бременна, няма да оставям за след това или пък на някой друг .... винаги така е било при нас. Grinning

За Себамед аз съм я харесала като вариант за козметика

Весе ми не е като къркоренето, а си е като потупване отвътре ....
...,а ето къде са червата( в 20 г.с.) от пъпа нагоре.. пък долу няма как да са те.....
.... а ето къде са били и преди забременяването. Grinning
   




# 292
  • Мнения: 690
ааа, Моренка, те тва беше полезно за мене  Mr. Green  thumbsupщото нали съм невежа с анатомията  Wink Значи под циците вече ми се е качил стомаха и червата, а бебока все още си е ниско...  Simple Smile За Себамед вече от няколко места  чувам /от педиатри и акушерки/, че е най- доброто в първите месеци, тъй като е медицинска козметика - а останалите Бюбхен и т.н. /според предпочитанията/ - след 3-4 месец казват хората  Wink

# 293
  • Мнения: 104
Мишоче, поздравления, вече усещаш бебо  Mr. Green
Моренка ...  Shocked адски полезно инфо пусна  Hug
Не предполагах, че съм така в момента  Mr. Green
Егати и природата, егати и чудото  Mr. Green

Целувкиииииииии  Hug

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Радвам се да съм била полезна bowuu

...
Егати и природата, егати и чудото  Mr. Green
..
  Нали... а, вижте накрая какво става, къде са ни червата ooooh!, горките ние... ама нали целта оправдава средствата Grinning




всъщност ето сайта bowuu

# 295
  • Мнения: 690
Ура, момичета!  Peace Като ги гледам къде са сбутани червата в края на бременността, по-малко ще ядем тогава, а   smile3521 newsm10 С оглед дебелеенето де  Mr. Green

# 296
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ууу страшни снимки Моренка-
абе относно яденето накрая да ви кажа аз накрая  както цяла бременност не бях повръщала тогава повръщах към 2 ,3 пъти защотото като се наядях и ми ставаше адски тежко и лошо.Найстина е кофти накрая Whistling

аз пак изчезвам че ще ме бият накрая Hug
ей немога без вас бе   bouquet

# 297
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Веси точно Себамед и Бюпхен-а (с него имам опит) са ми вариантите.  Grinning

# 298
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Момичета,

Заповядайте в новата ни темичка - нека е слънчева и изпълнена само с добри новини! Hug

Много набързо я спретнах, та ако някой срещне несъответствия за себе си или относно каквото и да било, да свирка! Peace Давайте и предложения за нови заглавия, понеже вече си изчерпахме измислените! Wink

Общи условия

Активация на акаунт