В НОЕМВРИЙСКИТЕ коремчета тупкат мънички сърца, при нас настана голяма веселба

  • 12 229
  • 271
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 560
Аз за мазането да кажа-ми аз се мажа със зехтин-какво по-хубаво от нещо,дошло от природата.Зехтинът съм го признала за чуден козметичен продукт.И косата си мажа от години,та завинаги се отървах от всякакви цъфтежи.Сега си мажа корема,гърдите,дупето и бедрата.Отгоре мажа с някакво тоалетно мляко,но само колкото да му ползвам миризмата.
Я и за повръщането да кажа.Ми аз драйфам всеки божи ден.Много често просто,защото съм преяла,защото поглъщам де що видя храна наокол.Ям като невиждала.На едно от ходенията при доктор да видим бебето,гинекологът ми каза някакви хапчета против драйфане,но свеки не дава да ги пия-тя работи в агенцията по лекарствата и каза,че не са тествани на бременни и не се знае какъв ефект имат.
Та си драйфам яко.

# 46
  • Мнения: 295
Стела, да те успокоя- съвсем нормално е да не ти се гади и да се чувстваш прекрасно! Майка ми и през двете бременности е била така, братовчедка ми, докато не й пораснал корема, си мислела, че я лъжат, че е бременна- така добре и нормално се чувствала... аз самата се чувствам зле само, докато бях болна (понастинах, малко температурка и бях като парцал) и когато ям нещо, което не ми се яде, или съм под въздействие на големи емоции. Веднъж изперках поради същата причина като теб- събудих се (някъде към края на 7ма седмица) и нищо не чувствах- ни болки в гърдите, нито гадене, нито умора- НИЩО! Една лопата да ми дадяха и цяло лозе щях да прекопая! Така се притесних- веднага на лекар. Но, тя пък този ден нещо не работеше и в последния момент почти беше невъзможно да се вредя за час на друго място. Валеше изобилно, а аз бях сигурна, че губя бебето. На всичкото отгоре ми се ходеше зверски до тоалетна, че бях пила вода за прегледа, а тоалетна наблизо- йок! Направо ужас! Мокра отидох на работа и като се разревах... направо имах чувството, че светът се срути. След час- два звъннах пак до един мед. център и там като видяха колко съм отчаяна ми дублираха един час. В чакалнята хората (имало и добри и сърдечни хора) като ме видяха такава изтерзана, ме пуснаха да мина първа.
И какво беше станало- абсолютно НИЩО! Бебето беше пораснало повече от двойно за една седмица, имаше си пулс и въобще, всичко си беше ОК.
Затова, макар че си втръснах сама на себе си, повтарям все като латерна- спокойно, всичко ще е наред! Симптомите са различни при всеки! Само дето от многото емоции вечерта взе да ми се гади, а после се и разболях, така че полза от сълзите нямаше никаква!
Късмет и положителни емоции на всички! Peace Hug

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 12:54 от ani2

# 47
  • Мнения: 1 100
И косата си мажа от години,та завинаги се отървах от всякакви цъфтежи.
Кате, я кажи как си мажеш косата със зехтин, че аз в чудо се виждам от цъфтеж, а искам да стане мноогоо дълга, но докато порасне малко и трябва пак да я режа и така години наред.  Sad Само върховете ли трябва да мажа или цялата и после го измивам, надявам се, не оставам с него? newsm78 Laughing

# 48
  • Мнения: 560
Напротив-седя си намазана като прясна марулка за салата до следващото къпане.Обаче уточнявам,че аз съм с естествено къдрава и много гъста коса.Та като се изкъпя,обръщам чумата надолу да се отпусне и накдъри и слагам малко мазнотия в шепата и разтривам само краищата.Не съм сигурна какъв ще е ефекта върху права косица.
Ей за това иде реч:

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 13:49 от rushsf

# 49
Здравейте и от мен! Аз какво да пиша -то всичко дето сте писали все едно аз съм го писала Laughing И аз утре съм на преглед и смятам да питам за витамините и още 100 неща. Новото 20 при мен, което ме притеснява е , че имам някакви много странни бодежи в матката (доколкото мога да преценя местоположението им).  При мен гаденето намаля-или поне последните 2 дни и се надявам да не се завърне повече.  Това е от мен засега-ще пиша пак след прегледал Приятен ден на всички  newsm51

# 50
Катее, айде да се не дразниме, че аз с мойте три косъма на главата...какво да снимам.  Peace На мен лошото ми мина в началото на 10 седмица, но определено и сега не съм на ТИ с повечето храни. Аз също не ям плодове, като изключим банани от време на време, те не дразнят стомаха и не предизвикват киселини, въпреки че и не съдържат кой знае колко витамини. Мойто доки също е против Матерната /а и аз също, тъй като си имам проблеми с бъбреците, а тя допълнително ги натоварва/ и ми каза ако искам да си взема обикновени витамини Центрум.
За раждането със секцио, кърмата идва по-бавно /след няколко дни/ а не свършва по-бързо. За съжаление са много факторите, които влиаят на това и независимо от начина на раждане, все повече деца са на изкуствено хранене.
Приятен слънчев ден, на всички.

# 51
  • Мнения: 295
Вики, и аз имам такива бодежи от време на време. Докторът каза, че ми е обърната матката (което било разновидност на нормалното) и, примерно, при пътувания може да чувствам такъв дискомфорт.  Peace
Кате страхотна рецепта, веднага я пробвам!

# 52
Здравейте, казвам се Таня и съм от БУРГАС. Бременна съм в 3 мес. и терминът ми е на 12.11.07. Това ми е първа бременност и съм на 32г. Hug

# 53
  • Мнения: 112
Здравей Таня...
Ето че вече сме три НОЕМВРИЙКИ тук от Бургас  Hug
Ще се радвам да си обменяме инфо!

Аз след малко ще тичам на дофтор
утре ще ви разказвам...
а до утре...мн мн   bouquet от мене!

# 54
  • Мнения: 7
Здравейте,миналата седмица имах повече време и разглеждах темичките на бъдещите майки през другите месеци.Попаднах на един много интересен калкулатор за изчисляване на пола на бебето,но за съжаление не запомних къде беше и сега не мога да ви кажа търсих го отново но не го намерих никъде.Обаче излезна наистина точен там пишеше че е 98% сигурен.Изчислих с него пола на вече родените ми деца и наистина позна че и двете ще са момчета.Много,много се разочаровах,че и третото ми бебче според него ще е момче но....дано този път вляза в 2-та % на неточност.Сега ще ви разкажа как се изчислява,нека майките които имат вече детенце споделят дали според това излиза пола на детето им.Към едно постоянно число 49 се прибавя числото на месеца през който сте заченали (например за февруари-2,за март-3 и така нататък)От получения резултат се вади числото на пълните годините на майката през които повечето време е протекла бременноста(ако например е 22.5 се смята за 22,а 22.6 за 23)После от получения резултат се вадят числата от 1 до 9,до получаването на едноцифрено число.Ако едноцифреното е нечетно- ще бъде момче,а ако е четно -момиче.Сега ще ви покажа как изчислих пола на малкия ми син,той трябваше да се роди на 20 ноември 2000г.макар че се роди с 10 дни закъснение на 1.12.Тогава както и сега забременях през март.значи към числото 49 прибавям 3 и се получава 52.От 52  вадя 19(на толкова пълни години бях тогава) и получавам 33 и започвам 33-1=32,32-2=30,30-3=27,27-4=23,23-5=18,18-6=12,12-7=5 това е първото едноцифрено-НЕЧЕТНО-следователно момче,и наистина е така.Тук със сумати мои приятелки вече раждали изчисляваме и с изненада установяваме че действа.Пробвайте и споделяйте и вие.

# 55
  • Мнения: 3 478
Таня от Бургас, двете сме с един термин Mr. Green

Абе мацки, това за кокосовото масло сигура ли е? Аз знам че се ползва какаово масло за мазане по време на бременност Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 208
Специално за мазане - купих си Мустела от аптеката.

Поразрових се из форума и доста добри отзиви изчетох за него. Също така и за Чико на Джонсън.

# 57
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Олеее, Галка, ако излезе вярно ще черпя много! При мен излиза момиче!!! Гледала съм и някакви други таблици тук във форума и навсякъде е мома! Ха ДАНО!
Таня, добре дошла!   bouquet
Теди, стискам палци за доктора? Ти при кой ходиш?
Аз съм утре - ще докладвам!
Специално за Ани2  bouquet Hug  bouquet

# 58
  • Мнения: 2
Здравейте,момичета!Нека Дес да ме извади от списъка на ноемврийките.Днес бях на лекар и се видя,4е в моето коремче не тупка сърчице!От все сърце ви пожелавам да съм последната напускаща НОЕМВРИЙКА!Желая ви да изкарате прекрасна бременност и да имате най-сладките бебоци на света!А ние ще пробваме пак октомври!

# 59
Съжелявам, миличка   Weary
Галка, и аз се рових в другите форуми и намерих интересни линкове при мамите от юли. Там има калкулатор за килограмите по седмици   chef и за половете и др. интересни

Общи условия

Активация на акаунт