В НОЕМВРИЙСКИТЕ коремчета тупкат мънички сърца, при нас настана голяма веселба

  • 12 230
  • 271
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 884
Здравейте! За мазането-взех си вчера масло на Джонсън, защото на гърба му, освен за бебета , го препоръчват и на бъдещи майки против стрии. Лично на мен ми се струва не достатъчно мазно, но вече така и така го купих, ще го използвам, пък като свърши, ще мисля за нещо друго. След 6 месеца, живот и здраве, ще знам дали ми е бил верен изборът, но ако трябва другото лято да се лиша от секси изрязан бански-ще Cry. А по темата за по-големите ни слънца, моят син беше първият, който разбра за бебчо, и оттогава стана по-грижовен и нежен, крои велики планове за зимата, и вече е разпределил задълженията по бебето конкретно на всеки член на семейството. А за 600-те лева помощ за второ дете, аз разбрах, че това е само предложение, предстои да бъде обсъдено и гласувано, освен това не всички деца ще вземат, щяло да зависи отново от доходите. Аман от тая държава, която смята, че щом и двамата със съпруга ми работим, и имаме един долу-горе сносен доход, няма нужда да уважава децата ни като свои нито за детски, нито сега за новите предполагаеми помощи!

# 31
  • Мнения: 421
TIHA VODA ... държавата ни е безкрайно скапана и за съжаление има не едно доказателство.За това трябва да сме силни...силни силни.. и да се справяме сами. Имам не една и две приятелки,които постоянно повтарят "Как да мисля за дете,та ние с моя не можем за себе си още да се грижим..."  Друга моя приятелка ще ражда секцио след няколко дни и се е притеснила,че кърмата ще и спре бързо... "Господи,с какво ще храня детето си" ...но не може да роди нормално.Абе... смотана работа,смотана.Направо настръхвам като си помисля,че правят нещастието на хората толкова голямо!

Иначе...ще хвана днес най-накрая да ида да си взема един мааазен крем за гърдите. Аз на 20-ти съм на преглед,дано всичко е наред.Вие се притеснявате,че нямате симптоми...а аз повръщам,повръщам и се притеснявам пък заради това,да не би бебето да страда от липса на нещо.Разстроих си целия метаболизъм Sad сега каквото и да хапна и ми се лепи,защото тялото ми се страхува,че всеки момент ще го изхвърля и него.Ох ужас.Кой знае какво кюфте ще стана.Е за сега на съм напълняла много от както сме двама с бебо,но това е защото храната сутрин отива в тоалетната.Ами като спре да отива там....не ми се мисли  Joy

 STELLA_B  стискам палци за утре Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 919
 Hug Здравейте и от мен!
Навън вали...лоша работа  #Crazy #Crazy #Crazy
Аз взех да се мажа на ДЕВА  крема против стрии+на чико крема....за сега бива и всякъш не си чувствам гърдите все едно ще се откъснат....ама си стават големи.....и малките неща стават голеееемиии.....
 smile3525 smile3525 smile3525 Хайде лек и успешен ден и от мен!

# 33
  • София
  • Мнения: 5
Е здарвейте най-накрая и от мен HugНе знам какво стана, но днес PCто ми реши, че може да виждам темата ни и аз веднага се включвам. Момичета, кажете как сте вие - имате ли сърцебиене като мен? Днес вече нищо ми няма, слава Богу, но вчера много се бях стресирала. Иначе като цяло се чувствам повече от добре - е малко се изморявам и вече категорично не мога да си вляза в панталоните, но иначе всичко е 6  Grinning Другана седмица съм на преглед и по мои сметки влизам в 4-ти месец /дано не се бъркам, но по г.с. така излиза/ и ще бъда малко по-спокойна.
По повод мазането - аз ви бях споменала - мажа се с кокосово масло - мнооого е мазно, но е пробвано вече и има страшен ефект.
А за парите от държавата - благодарна съм на Господ и на мъжа ми, и се мола да продължаваме както до сега, че ако трябва да чакам на държавата...не ми се мисли как и с какво ще храня и обличам детето си. Такава незаинтересованост няма никъде!!Иначе упреците са големи - защо нямало раждаемост в България!?! Ами нека ония на жълтите павета се пробват да отгледат дете с 180 лева на месец и после ще си говорим... ooooh!

# 34
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте момичета Simple Smile
Не съм писала от известно време, но напоследък се чувствам много зле, имам чувството, че става все по-зле вместо да се оправям Sad.Гади ми се и когато има нещо в стомаха ми повръщам, а когато е празен само се напъвам....направо е ужасно, вие ми се свят...едвам издържам по цял ден на работа...а за яденето...изобщо нищо не ми се яде и нищо не ми понася добре, абе изобщо незнам какво да правя.Приятеля ми се видял в чудо какво да ме прави и с какво да ме храни Simple Smile Притеснявам се, че може би вредя на бебо по този начин като не ям нормално...дано всичко е наред  Praynig
Пжелавам успешен ден на всички и много усмивки  bouquet

# 35
  • Мнения: 810
Мали кви сме паники всички  Laughing

За гаденето и повръщането четох, че няма как да навредят на бебето. Но трябва да внимавате да не се обезводните.

Мишунка и аз имам сърцебиене от време на време. Заради хормоните, ниското кръвно, кръвообращението и т.н. Нормално с една дума. На теб кога ти спря гаденето? Назад нещо бях чела от теб. Аз се панирах като ми спря вчера.


Да с тия пари ужас значи... Просто Аз, приятелката ти сигурно знае, че секциото не означава, че няма да има храна, кажи и да не се притеснява /и аз да дам акъл, че много имам  Laughing/

Ви, 9 седмица е най-тежка от това, което знам и както беше при мен. Ще стане по-добре. Ако не може да задържаш нищо отиди на лекър, за да не се обезводниш опасно.

# 36
  • Мнения: 112
Здравейте и от мен днес!
Пфууууууу че гадно е това гадене...
точно както го описвате...и с мен е така и супер странен вкус.
Днес и аз съм на лекар...
иначе и аз едвам издържам на работа - следобед ми се спи
едвам стоя на бюрото...
а пък това че ми е втора бременност, мисля че заради това така бързо
ми се отприщи корема и не мога вече никаква дреха закопчана да нося...
а не съм напълняла иначе, поне по дрехите е само на корем...
А това за помощта за второ ако е истина...еееееееееееее...ама ми се струва,
че едва ли ще се приеме...600 лв? почти невероятно! но дано стане факт! thumbsup
Пожелавам Ви хубав ден и мн мн   bouquet

# 37
  • Мнения: 421
Ами Пумпал... аз не,че съм много запозната от личен опит Simple Smile ,но така съм чувала от доста майки,които са раждали със секцио,че кърмата по-бързо свършвала,за разлика от нормалното раждане.Не знам каква е връзката,но може би има нещо.
Както и да е,дано да си права и да не и прекъсне рано кърмата,защото една кутия с хумана или там както се вика на млякото заместител стига за 2 дни и е доста скъпичко.При всички положения,ако кърмата ти продължи месец - два,опстаналите два три месеца... ще караш на фотосинтеза за да има какво да папка бебо.Все пак в БГ доста от хората не разполагат с кой знае какви доходи за да не ги бъркат парите. Жалко е - но факт!

vi  и аз точно за това се притеснявам.Сега гледам да не ям нищо,за да не повръщам.Или по-точно карам го на един пакет солети до вечерта и то си хапвам по 5-6 солетки като пригладнея много.Само така не повръщам.Но какви витамини по дяволите давам така на бебо?? Направо не мога да разбера какъв е смисъла от това гадене.Всички други симптоми ги разбирам,ама това... Sad

# 38
  • София
  • Мнения: 10
ProstoAz, изобщо незнам какво да правим....аз и плодове не ям (вчера едвам съм изяла половин ябълка:( и мляко не ям /нито прясно, нито кисело/ и никакви сокчета не ми се пият.Направо положението е трагично Sad Струва ми се че не приемам нищо от това което е полезно за бебето, никакви витамини, никакви белтъчини...ама дано Пумпал, е права и 9 седмица да ми е била най-тежка, та да започна да се храня малко по-нормално. То при всеки е различно де...ама аз си се надявам  Simple Smile
Честно да ви кажа изобщо не се притеснявам, че ще напълнея (което неизменно ще стане), просто искам да ми се възвърне апетита и да си хапвам нормално Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте пак Hug
Пумпал - при мен гаденето мина в началото на 10-та седмица, ей така от раз! И аз се бях ошашкала ужасно - реших, че нещо не е наред с бебето, но споко - всичко това минавало - стискайте зъби още малко! Сега пък се уморявам много по лесно, а кръста почти не спира да ме боли - то едното за сметка на другото.
Да ви споделя за повръщането - не съм въобще наясно, но си мисля, че когато пъвръщаш много - малко или много си лишаваш организма от много вещества. Аз лично реших, че въпреки че не повръщам, не се храня особено здравословно и затова на последния преглед се консултирах с лекарката ми по повод витамините. И тя ми препоръча да си взема от аптеката HIPP Natal - едно сокче или сиропче, не знам какво е точно. Категорично ми забрани да пия Centrum Materna - не били вред тия витамини нещо. Та вече 2-ра седмица пия HIPP Natal - пие се по 20 мл на ден - и да ви кажа честно, наистина се чувствам много по-добре. Попитайте и вашите лекари и ако е удачно, пийте от това - определено човек живва. И не знам дали си въобразявам или не, но и кожата на лицето ми стана доста по-свежа и чиста Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 10
mishunka, аз отдавна си мисля за тези витамини на Hipp..., но явно трябва да ида да си ги взема Grinning, а  не само да се чудя

# 41
  • Мнения: 1 919
аз съм на  Centrum Materna  2 различни ДОКи ми ги предписаха..поразгледах из форума много мами са ги ползвали.....и все витамини 

# 42
  • София
  • Мнения: 5
galentinass щом се чувстваш добре и са ти ги изписали - пий ги. Нали знаете - 5 човека да питате - 5 различни мнения ще чуете. Важното е вие да се чувствате оки  и всичко изписано, да е съобразено с вас самите, защото нещата са индивидуални. Хайде гушкам ви Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 5
Аааа, забравих да споделя за Хип витамините - на мен докита ме каза да ги пия 20 дни и 20 да почивам след това. Но предполагам, че е индивидуално

# 44
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
Аз пък, както казах не повръщам, но откакто забременях ама хич не ми се яде месо! Направо ми става гадно само като си помисля за месища! А докторката каза да ям много нетлъсто месо. За сега я карам на зеленчуци и най-вече на таратор! Витамини ще питам утре какви ще ми препоръча и ще пиша!

Общи условия

Активация на акаунт