"Почивате" ли си от децата?

  • 4 086
  • 126
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 6 892
Извън страната ходим без децата досега, по стечение на обстоятелствата...
На почивка тук не сме ходили без Сиси засега. Тя умира да ходи там където ходим и не съм си го и помисляла. Оставяла съм я при баба и лятото /ние на работа тук/ за 2 седмици. Не си почивам някак, първата седмица ми е терсене докато свикна че я няма, втората вече ми е много мъчно.
От Георги обаче си почивам чисто психически като го няма. А и той от нас що не иска да идва с нас на почивка вече 3 години. Laughing

Но за часове си признавам, че я оставям някъде и си ми е много добре на тишина/ тя наистина много говори...

# 106
  • Мнения: 289
Аз пък мисля, че няма "отвратителни майки"  Naughty
Всеки понякога има нужда от презареждане. Освен това нещата много зависят от възрастта на детето, която в случая не участва в анкетата - примерно моето дете е на 1 годинка, кърмя го, и все още не ми е никакъв проблем че спи при мен, че не мога да излизам, че не може да спи на друго място... след 5 години обаче не съм сигурна, че ще бъда все същия ентусиаст  newsm78 тъй че, въпросът дали ходим на почивка без децата в момента ми звучи абсурдно.. но след време ще го приемам за нещо нормално..
Явно най-правилният отговор отново е "зависи"  Wink

# 107
  • Мнения: 6 461
Оставям децата на бабите ..обикновено събота и неделя.Не за да си почина ,а защото те родителите ни искат да прекарат почивните дни с внуците си.
Или ако се налага и съм ангажирана с нещо и няма начин,разбира се ,че ще ги оставя.

# 108
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
Ако е детето е здраво, задължително събота и неделя е при моите родители. Събират ми се 24 часа "почивка", така че няма от какво да се чувствам виновна.
А и 90% съм сигурна, че с "Не и не бих" са отговорили майки, които няма на кого да си оставят децата  Crossing Arms

# 109
  • Мнения: 48
Да.
Събираме се с приятели веднъж или два пъти месечно в една кръчма да хапнем, да пийнем и най- вече да си поговорим. Ако всички си вземем децата приятните разговори ще са mission impossible.

# 110
  • Мнения: 1 069
Първите две години след като се роди малкия ходихме сами на море. Признавам, че ми беше малко криво, но мисля, че въпроса опира до свикване и от двете страни. Имам роднини, които не се делят от децата си, а те вече са големи. Не ги пускат на лагери, екскурзии, никъде. Просто не могат да се отделят дори за една нощ. Мисля, че когато децата са малки и ангажират изцяло вниманието на майката, родителите е добре да си организират някакво време насаме. Това ще ги зареди с нова енергия и сила, от които имат нужда в грижите за децата.
Сега моите са вече ученици. Прекарват ваканциите в провинцията при свекърва ми. Това им харесва много, а и ние се чувстваме като младоженци през това време!

# 111
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073

 PeaceОставям я да спи при баба си и изпозвам времето пъноценно!

# 112
  • София
  • Мнения: 6 999
Да, почивам си. Оставям я на бавачката /вечерно излизане/, на баща й /уикенд/, на майка ми/уикенд и отгоре/... Понякога се чувствам виновна от това, но определено освен майка съм и човек и имам нужда от свободно време без детето си...

# 113
  • Мнения: 326
Не, но много бих искала-бабите и дядовците са от друг град

# 114
  • Мнения: 3 146
Не, не си почивам без него. Оставяла съм го при баба му най.много за две седмици, защото с мъжа ми бяхме страшно болни и ме беше страх да не се разболее.

# 115
  • Мнения: 3 932
Да, пращаме го при бабите за около месец и почивката минава през три етапа : свикваме да си почиваме - почиваме малко -и отвикваме да си почиваме....то и товва не е лесно  Mr. Green

# 116
  • Мнения: 3 622
Уикендите го взимат родителите ми и ние имаме нужда да останем сами или да излезем с приятели, но когато ходим на почивки го взимаме

# 117
  • София
  • Мнения: 1 072
И двата броя баби и дядовци не живеят в София, но при възможност им ги оставяме даже и за по-дълъг период. Определено имам нужда да си почина - моите са толкова активни и енергични, че на моменти направо ми изпиват силиците, а и те имат нужда от разнообразие. Сестра ми от време на време взима голямата за уикендите.

Не преживяват това, че не са с нас в друг град. Голямата есента ходи сама и на лагер за 1 седмица и нямаше проблем. Върна се много доволна и изобщо не беше тъгувала. Сега ме агитира през юни да ходи за 10 дена на лагер на море.

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Аз по - напред отговорих с ДА.
Прави ми впечатление,че повечето мами се оправдаваме, поради какви причини оставяме децата си EmbarassedЩо така? Човещинка си е да искаш да си починеш, да правиш,каквото си искаш, или нищо да не правиш  Peace Laughing

# 119
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се оправдавам ни най-малко. Моите са на 7 и на 3г6м. Те са енергични, любознателни и палави деца. Опитвам се да им импонирам, но не винаги се справям. Пък и бабите са хора, и те искат да ги видят. До навършването на около 2г и двете не са преспивали извън собствените си легла. Порасват, а с тях растат и грижите. Но вече не грижи за физическото им здраве и благополуче, а за умственото и емоционално такова. А те изморяват повече и изискват по-голяма ангажираност.

Общи условия

Активация на акаунт