"Почивате" ли си от децата?

  • 4 078
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • в Низината
  • Мнения: 705
Случва се да го оставя на майка ми някоя събота, но не може да се каже, че през това време си почивам. Общо взето времето без Дани го прекарвам в чистене.

# 76
  • Мнения: 2 722
С него съм за психиатрията, без него направо ще влезна там  Joy
Знам че разнообразието и по-голямата самостоятелност е важна за детето, отчитам факта че той не е чак толкова зависим от мен колкото ми се иска, но нямам смелостта да то оставя да спи на друго място без мен.
Друг е въпроса че бабите и дядовците са доста възрастни и трудно ще му удържат на темпото  newsm78
Колкото до почивката - по скоро си почивам с него, отколкото без него - като не е пред очите ми все го мисля - надявам се това да е временно състояние.

# 77
да, оставяла съм го с преспиване, но не толкова аз да си почина от него, колкото той от мен. Баща му отсъства през седмицата и е у дома само за два дни. През другото време сме все двамата и все заедно. Аз мисля, че детето трябва да има и друг контакт с възрастни без моето присъствие. То и в книгите пише така, че бащата или друг възрастен трябва да "откъсне" детето от майката.

А в нашия случай - той отиде миналото лято на почивка без нас!

# 78
  • Мнения: 289
Оставям го само за по няколко часа - на таткото, или на майка ми или баща ми. Отразява се добре и на двама ни - понякога ми се струва, че и на него му писва от мен  Wink За преспиване не става, защото заспива най-лесно с кърмене. Относно почивката, на този етап съм в истински възторг как ще ходя за първи път с дете на почивка, тъй че е немислимо да го оставя  Mr. Green Когато порасне може би... но само ако и той има желание, против волята му не бих го направила, находила съм се сама, или само с таткото, още преди да се роди детето, и не бих го травмирала да го оставя някъде, където не се чувства добре.

# 79
  • Мнения: 8 505
Не съм и на този етап не бих я оставила.По-нататък може би.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 671
Последната опция - засега не се намират смелчаци да го вземат  Crazy

# 81
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Относително понятие е това с почивката.

Например когато се роди Луси и беше още бебе, ходихме тримата на почивка, миналата година, току що проходила, я оставихме на нашите, и ходихме сами на море, тази година пак ще отидем сами на море, но тя пък ще е с нашите на почивка на планина. Вероятно догодина пък ние ще я водим на море и така. И

наче при нас детето не се дава никъде събота и неделя, плътно сме си заедно.

# 82
  • Мнения: 1 909
Отговорих с "да", макар че и аз не бих го нарекла оставяне някъде, за да си починем. Оставяме децата с преспиване когато ходим някъде вечер, но това не става много често.
Големият ми син ходи с бабите и дядовците си за по 2-3 седмици на планина, в България, но това е по-скоро почивка за него, а не за нас.

# 83
  • Мнения: 251
 До 1 годинка не съм я оставяла при никого, защото исках все да е пред очите ми. Сега, когато имам възможност я оставям при бабите! Ние с тати не сме роботи и имаме нужда от малко почивка. Но по принцип не повече от 1-2 дена.

# 84
  • Мнения: 1 446
По темата: не, не я оставям за повече от няколко часа (да я гледат, не да си почина аз - ако не ме гризеше съвестта, нямаше да я оставям и толкова). Въпреки изключително влудяващия рефрен на свекърва ми 'ела, да си почине майка ти' откак се е родила - детето не ме умаря, не и да ми създаде нужда да я връча на баби. Веднъж е спала без мен тази зима (без проблем). Не изпитвам нужда да я оставя, да не говорим за няколко дена или почивка някъде без нея.
Бу е била много изчерпателна.

# 85
"Случва се да го оставя на майка ми някоя събота, но не може да се каже, че през това време си почивам. Общо взето времето без Дани го прекарвам в чистене."

И аз така, оставям го, за да свърша работа.

# 86
  • Мнения: 1 547
Абсолютно. Не само ние си почиваме от тях, ами и те от нас.  Crazy Веднага след отбиването започнахме целенасочено /макар и с леки паранои от моя страна/ да им създаваме собствени мероприятия - нощувки при баби, гостуване на лели, забавления с бавачки и т.н. В резултат, децата ни от съвсем мънички нямат никакви притеснения, свързани със спане на чуждо място, пътуване и непознати хора. Радват се на тези "ваканции", имат си специални раници, вълнуват се от приготвянето на багажа...  Mr. Green Не обичам задушаващи взаимоотношения и не си падам по обсебвания никакви. Най-лесно е да ги държа до полата си и да твърдя, че това е от обич и грижа. Не е. Вярно, скъсява ми се животът всеки път, когато ги изпращам, но... моите паранои или моя егоизъм са си мой проблем Flutter

# 87
  • Мнения: 315
оставяме го само ако се наложи ,при ремонт в къщи ,на някой празник и толкова, иначе предпочитам да е при мен защото баба и дядо много го разглезват и после трудно се оправям с него

# 88
  • Мнения: 6 390
Нито за нощ, нито за няколко дни ми се е случвало да оставя детето, а й не смятам скоро да го оставям  Wink
друг е въпроса че и на шир и длъж около нас, не виждам на кого бих се доверила толкова Crazy

# 89
  • Мнения: 1 416
Бабите ни са в други градове, тук нямам никакви роднини, ако имах не знам как бих постъпила  Thinking предполагам, че бих я оставяла...
И ние нямаме възможност да си "почиваме". Майка ми е на 300 км и е безкрайно заета, за да й оставям Маргарита. Свекърва ми е в Германия.
Ако имаше някой наблизо, сигурно бих я оставила за вечер. Ще ни бъде хубаво да отидем с Георги сами на уикенд. Но да не я вземем на почивка - не.

Общи условия

Активация на акаунт