Отговори
# 45
  • Мнения: 1 655
Синът ми караше брохити през седмица плюс една пневмония. Кашляше суха кашлица в продължение на час, главно през нощта. Така около 6 месеца, докато накрая не го заведох при класически хомеопат. Вече 6 месеца от започване на лечението при хомеопат, до бронхит не сме стигали. Около 2 пъти беше на път да стигне до бронхит, но не стигна. Оздравяваше за 1 ден.
От боледуванията му преди да започнем с хомеопатия се убедих в едно. Медицината не можа да му помогне да се справи с честите бронхити. Бронхоразширяващите средства (Вентолин) и антиалергичните сиропи само замазваша положението временно, за мен това не е лекуване!
Все още пазя Вентолин, Кларитин, Противотемпературни сиропи в хладилника си, ей така за спомен. Не сме ги използвали вече 6 месеца.
Ако се решиш да опиташ с този вид лечение, мога да ти дам координати, пиши ми на лични
Успех!

# 46
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Ted_cat
Не, инхалатора не се поема от здравната каса, поне не този Бейби хелер, който е необходим за малко дете!


значи на мен не ми звучи като астма това което описваш, друг е въпроса че през интернет трудно се диагностицира.

Сега за инхалаците и вентолини, стероидите и т.н.

Бейби халера няма да ти помогне много. пари на вятъра са за толкова малко дете. Интерсно как ще го накараш да вдишва дълбоко ??? Ако не вдишва дъбоко лекарството няма да влиза в дробовете. ефекта е като да му даваш вентолин сироп.

трябва да купиш небулайзер. това е машинка която прави лекарството на пара, слагаш на детето една маска и то докато диша диша лекарството. Това е единствето което ДЕЙСТВА за инхалации на дете под 4.5 годинки.

Ако имате нужда разбира се. Астмата на таква възраст е мноооооооооооооооого мноооооооооооооооооого рядко нещо. Обикновенно децата с астма до около 4-5 годинки са с екзема и после тя преминава в астма.

Но някои бебета каточели се раждат с прекалено сетивни дробчета( като моето). Ние сме по болници от 5 месечната му възраст. Естествено за диагноза астма никой и не посмя да е категоричен - всички очакваха да се израсте(на бебетата всичко им е много тясно в дробчетата, така че картина като при спазъм е много вероятна дори и при лек бронхит)


Сега за Астмата- ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА! Може да се контролира, ако не получава пристъпи често се смята че това е добре контролирана астма. Ако въпреки лекарствата е с пристъп и задъхване  1-2 пъти седмично - лошо контролирана.
Но лошо контролираната(като при нас) понякога неможе да става по добре контролирана, защото дозата лекарства неможе да се увеличава до безкрай.....

Аз не бих далвала лекарства без потвърдена диагноза на твое място. те са за комтролиране на пристъпите а не за лекуване. Това не се лекува  на твое място бих давала само вентолина, и той се дава САМО САМО И САМО  при проблем - задъхване, посиняване около устата, пристъпи.....

# 47
  • Мнения: 3 926
Цитат на: [desi]
Сега за Астмата- ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА! Може да се контролира, ако не получава пристъпи често се смята че това е добре контролирана астма. Ако въпреки лекарствата е с пристъп и задъхване  1-2 пъти седмично - лошо контролирана.
Но лошо контролираната(като при нас) понякога неможе да става по добре контролирана, защото дозата лекарства неможе да се увеличава до безкрай.....

Ето точно от подобни изказвания на човек може да му настръхне косата. Няма нелечими болести!!! Има хора, които не вярват в лечението и методи, които не са открити. А за астмата - прочети какво сме написали за хомеопатията и се замисли с какво тъпчеш детето си. Извинявай, ако ти се стори рязко изказването ми, но заради подобни схващания с майка ми можеше да се случи най-лошото, а сега е добре! А при децата астмата е почти 100% лечима!!!

# 48
  • Мнения: 4 116
Благодаря отново за отговорите, но както писах по- горе, Мони е добре и няма помен вече от кашлица, а астма определено няма. Дори лекарствата не съм взела, макар че са безплатни. Само не знам какво ще казвам на педиатърката - 2 дни след като го диспансеризираха, кашлицата спря и не съм му давала изписаните лекарства... сигурно ще се ядоса, че съм действала на своя глава, но  така или иначе ще я сменяме след 2-3 месеца - и да се мръщи и да недоволства - неин проблем! Ако бях някоя по- конфликтна личност  сигурно щях  аз да й се развикам - как така без изследвания изписват лекарства на сина ми и го обявяват за астматик...ама айде от мен да мине. Само дано успея да си взема картона, че без него не мога да го запиша при новата педиатърка!

А, и цветята искаха да си махам... да не говорим, че и котка не можело да имаме! А малкия е луд по животните, като мама  Grinning  Е, в момента наистина нямаме коте, но планирам в близките месеци да си вземем - ако намерим някое мирно и послушно такова, че предишното си беше див звяр!

# 49
  • Мнения: 3 591
Щеше ми се да ти повярвам.
Щеше ми се да не го чувам в съня си как "хърка", да не го виждам как се задушва и да не зная как се сладат инджекции когато ръцете ти преперят мислейки си колко секунди ще изтрае без въздух, ще му загине ли мозъка и т.н...
повярвай ми че и от пиле мляко съм му дала. Ама за жалост имам 2.2 годишен син който по свяко време на денонощието ми прави пристъпи. незвисимо дали с хомеопатия, лекарства или с билки и баяния да му помагам. Честно, понякога се хващам че изкукуригвам ..... Последната простотия дето нарпавих беше да го слагам да спи с глава на запад ....
Изчела съм де що има. насякъде пише че може да се постигне много добро контролиране на астмата в някои случаи. Но никога неможе да се излекува.
Много добро контролиране означава да нямаш пристъпи и да не пиеш лекарства. Но не си излекуван.

При децата астмата не се излекува 100% , ами се израства състоянието подобно на астма, което НИКОГА не е било астма.
бронхилиотиса примерно изглежда точно като астма. Ама не е. И се израства и при по-голямо дете не се среща.....

гадно ама факт. някои деца са били с вярна диагноза астма и никога не се излекуват.

не ме нападай, да не мислиш че ми е било лесно да приема, че ТОВА НЕ СЕ ЛЕКУВА? Че точно моето дете е такова?  А и нелечими болести има милиони....

# 50
  • Мнения: 3 926
Деси, ни най-малко не съм искала да те нападам.
Първо - съжалявам, че детенцето ти изживява този ужас. Такова нещо човек и на смъртния си враг не може да пожелае. Но повярвай ми, "чудеса" стават. Слагам го в кавички, защото ние хората наричаме с тази дума всичко, което не можем да си обясним. Виждам, че не живееш в България, иначе на драго сърце ще ти помогна с координати, ако не с друго. Но наистина Хомеопатията се справя с тези неща. И с много тежки случаи на всякакви "нелечими" болести. Само трябва време и много търпение. Майка ми вече близо две години се лекува така и постепенно намали и спря всичко - първо урбазона, който си слагаше понякога и по 3 пъти на ден. После инхалациите, после помпичките вентолин... Сега остава единствено да спре Серитида, който ползва веднъж на 2-3 дни. Вярвам разбираш за какво ти говоря. Съжалявам просто, че сега ще заминавам за 4 дни, но като се върна в неделя ще ти пусна ЛС. Сега майка ми учи за хомеопат - много е далеч още, разбира се, а и предполагам, че ти вече си повече от професор в областта на астмата. Но ако мога да помогна с нещо, дори само с добра дума... Разбери, че трябва да повярваш в невъзможните неща. И те ще сеслучат Heart Eyes
Пращам ти много целувки и прегръдки на малкото слънчице!!!

# 51
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Assinka
Разбери, че трябва да повярваш в невъзможните неща. И те ще сеслучат



аз вярвам. Но се опитвам да съм реалистка доколкото мога.
Хомеопата на който ходих тук ми каза в никакъв случай да не спирам лекарствата. Каза ми и че едва ли лечението му ще помогне преди дечко да порасне още - просто неговите дробчета са тесни и без астмата. Тя се опитва да му  помага засега само с успокоение на гневните изблици защото много често като се разреве и затръшка за нещо завършва с небулайзера на носа smile3537
кадърна е хомеопатицата иначе, но каза че повече от това да предотвратим пристъпи, да успокоим детето и да помогнем на дробчетата да не се скапят друго неможем да направим. Поне не и сега. Изпрати ме и каза това което си знаех - "винаги нащрек , винаги с лекарства, никакъв прах(като имаш предвид че от всички дразнители само на лактозата е реагирал досега), никакви цветя, пушене и т.н....

Е, аз неискам детето ми са е инвалид и не го третирам като такова - постоянно се мотаме с него по планини и плажове, копаее в пясъците, в праха и понякога никакви проблеми няма. Друг път както си седи и реди кубчетата хъркането се засилва от самосебеси, почва да свири и ..знаеш какво става.
Иначе пера, простирам всичко всеки ден. нито прашинка в нас... въпреки че съм сигурна че не е от праха. Но никой засега неможе да ми каже кой е тригера.  #Puppy dog

Моя бебочо без лекарствата неможе - той и с тях винаги си диша свирейки. От едномесечно бебе...

# 52
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Диси защо не пробваш български хомеопати? Аз лично не съм пробвала, но предвид дългогодишната практика в нашата страна и прекрасните билки, които имаме... Няма ли начин да го заведете при български хомеопат и да ви носят билки и от Бг ако се налага?

# 53
  • София
  • Мнения: 1 105
Момичета моя проблем е същият. Последният път, когато отидохме на лекар, при която ни е второ посещение тя ме попита дали детето кашля още, аз казах "да" и тя каза "ми тогава ще му пишеме астма". Аз се облещих, попитах не се ли прави нещо по-така за да се докаже съществуването и т.н. и тя ми вика"Ако искате да сте по-спокойна си го заведете детето". Бях избесняла какво значи ако искам, значи може да има вариант не искам ли? Както и да е предписа "Флексотид" само, че не сме купули волуматик. Исках да попитам дали някой от вас знае колко струва? А и друго исках да я попитам каква е разликата между бронхиалната астма и другите, за които докато бях при нея не можах да се сетя, тя ме погледна изключително надменно и ми каза, че астмата е само един вид и няма никаква разлика. Значи хем е само един вид, хем няма никава разлика, абе......без думи!Извинявам се за правописа, но адски бързам, защото съм на работа!

# 54
  • Варна
  • Мнения: 169
http://asthma-bg.com
ще намериш много отговори на вьпросите който те интерисуват

# 55
  • София
  • Мнения: 7 242
Здравейте майчета!
И аз, както и някои от вас се съмнявам в поставената на дъщеря ми диагноза - бронхиална астма. Детето ми е на 4,6 г. и до тази зима не е имало проблеми - кашлица, хрипове и т.н. Преди няколко месеца имаше на два пъти хрипове, почти без никаква кашлица. Преди няколко седмици бях в командировка и когато се върнах заварих дъщеря си в Детската белодробна с въпросната диагноза. Беше там от 3 дни и когато я видях изглеждаше съвсем добре - без видими хрипове и кашлица.
Не съм била когато са я приемали в болницата. Мъжът ми казва, че не е изглеждала много зле - само хрипове и болки в коремчето, но когато я завел в белодробната по съвет на личната лекарка, казали че детето е много зле и "направо го изпускат".... Не знам какво да мисля. Почти всички дечица около нас кашлят много повече от моята и имат много по-често хрипове. При нея това е било по-скоро инцидентно. Не са и правени някакви по-специални изследвания - само кръв, стерилна урина, за алергии ми казаха, че още е малка!?. Изписаха дъщеря ми на 5-тия ден с придписание да взима 3 м. по половин таблетка зиртек. На въпроса ми кога да дойдем за контролен преглед казаха, че нямало нужда. Нямало нужда и да си купуваме инхалатор. Единственото нещо, което, поне според мен, потвърждава диагнозата е факта, че баща й има сенна хрема, а пра-дядо й е бил с астма.  
С риск да прозвучи грубо, но не е ли възможно тази диагноза да се поставя с лека ръка, защото е клинична пътека, т.е. за болен с бронхиална астма Здравната каса превежда някаква /не малка/сума на болницата?

# 56
  • Мнения: 3 591
според мен докторите са се поуплашили. имамного заболявания коитоводят до стесняване на дихателните пътища и като сложат детенцето малко с маската с небулайзера и вентолина дишането се пооправя веднага (и на детето въобще не му личи нешо да му е имало)
докторите мерят дишането, което ти неможеш да измериш. Както и първите признаци за недостига на кислород се виждат само от майки които често имат подобен проблем(посиняването около устичката и ноктите примерно може и да е незабележимо) А може и доктора да му се привиди, понеже не познава точно оттенъка на кожата на детето ти People Angel

на астмата само по себе си хриповете и кашлянето не е проблем. проблема идва, че като се стеснят пътишата на въздуха детето не получава достатъчно кислород, до мозъка не достига кислород, при тежък пристъп мозъка може да се увреди, може и по сташно да стане....

затова и когато има съмнения за астма докторите предпочитат да оставят детето с лекарства и наблюдение няколко дни. помагат му малко да диша, обикновенно за 24 часа, после наблюдават детето - дали е било асматичен пристъп или не, има ли усложнения или не и т.н.
Много вируси при малките деца водят до стесняване на дихателните пътища и дават картина като при пневмония примерно(а пенвмония няма).Но може и обратното - да лекуват дете с астма мислейки че е болно от грипче или пневмония и да го тъпчат с антибиотици и да стане страшно...
затова аз подкрепям доктора който е решил детенцето да остане малко в болницата.
поне сега ти си спокойна- всичко е минало, щом е минало толкова бързо и не са ви върнали за преглед - най вероятно детето е без астма. Но ти си го наблюдавай - дали се запъхтява след много рев, след тичане, дали нормалните вирусни заболяваня(боже то има ли нормални?)   го карат да диша по тежко- гледай дали дробчето хлътва като диша и такива неща. дали хрипти, дали нощем се сабужда кашляйки, дали в задимено 9примерно кадето има печка на дърва) детето кашля повече, дали като гушне прашна дреха или плюшена играчка.....

# 57
  • София
  • Мнения: 7 242
Благодаря ти Деси. Ще я наблюдавам за признаците, които описваш. При дъщеря ми ми и правило впечетление, че винаги е много бледичка, а в болницата, докато и правиха инхалациите на 4 ч. беше зачервила бузките. Често е и със сенки под очите, ръцете и са студени... Много ми е било странно, че когато се разтича и разбеснее обикновенно ръцете и стават ледени вместо обратно. Може би и това е показателно...

# 58
Цитат на: Ted_cat
Здравейте!
Искам да ви питам, ако имате някаква представа  - какво представлява астмата. Днес личната ни лекарка ни насочи към алерголог и диспансеризираха Мони. Но аз не съм много убедена, че има някаква алергия или астма...
Той е на 2 годинки и досега не беше боледувал, не е бил алергичен към храна или животни или каквото и да е.
Проблема възникна тази зима, когато Мони започна да прави бронхит след бронхит и кашлицата само преминаваше от влажна в суха и обратното. През деня почти не кашля, но когато спи следобед и вечер след 2 часа  - редовно!
Това според вас алергия ли е, астма ли е...? Казаха ни да му купим инхалатор...чудя се дали да не се консултираме и с друг лекар.
Дайте съвет, моля ви!

Поставиха ни диагноза астма.
Тя е на 2год и 4месеца.До 1 год и 9месеца е настивала 1.После направи бронхоплевмония,водихме я на изследвания при Мустаков-само някакви предпоставки към алергии от моркови,ориз и ябълки.Предписа ни и антибиотик,с който не свалихме температурата.Тогава я излекувахме с Клацид,защото имаше 3дни подред по39 градуса.Предписаха ни Циртеук.3месеца по-късно, когато спряхме Циртека-на 22август през нощта направи пристъп-увладяха го с Урбазон и инхалации.6месеца бяхме абсолютно здрави-само една лека настинка,която пресякох с Осцилукокцинум.Преди5дни направи нов пристъп-1ден хрема и на втория-инхалации с Вентолин,Урбазон венозно и Циртек.Да е жива и здрава доктор Переновска от Александровска болница! Тя ме обнадежди, че астмата при малки деца се израства....Препоръчаха ни Сандански.Кажете ми,какви са пътеките за санаториума там.В шок съм.От бебе следя с какво ще си храня детето,изварявах всичко до първата й годинка и тъй нататък.Сега искам информация за -хомеопати-доказани лекари,профилактика,нещо да сте чували за "Нони",за продуктита на Аква Сорс,за санаториума в Трявна.Помощ!!!!!
На никой не пожелавам да изживее кошмарите да гледа как детето му не може да диша,как си държи инхалатора с "Добрата пара" или след като му пукнат вената казва "Мине,мине"........Ще ми се скъса сърцето!

# 59
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Мама Голяма
Сега искам информация за -хомеопати-доказани лекари,профилактика,нещо да сте чували за "Нони",за продуктита на Аква Сорс,за санаториума в Трявна.Помощ!!!!!
На никой не пожелавам да изживее кошмарите да гледа как детето му не може да диша,как си държи инхалатора с "Добрата пара" или след като му пукнат вената казва "Мине,мине"........Ще ми се скъса сърцето!

Спокойно,миличка!
Моят най-голям син беше с астма-диспансеризиран и години наред приемаше лекарства и беше на инхалатор.От 4 години няма и помен.Особено и след като открих страхотен хомеопат, съвсем нямаме проблеми.Отдавна изхвърлихме и помпичката и лекарствата.Бебчо ми е с много тежко заболяване,но и него лекувам само с хомеопатия.Добре си решила,но знай че е много важно да откриеш добър специалист,защото е пълно с такива,които се наричат хомеопати,а всъщност изобщо си нямат идея какво наистина значи това!.
Ето и линк за темата,където бяха дискутирани добавките на Аква сорс.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20588

Общи условия

Активация на акаунт