Тинейджърите

  • 27 445
  • 315
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 900
Карамфила, завиждам ти, че партито е минало и при това с успех.
Нашето е в събота - на дискотека. Моята е нервна, та не се издържа - изпитите, а и първо парти навън.

Всичко ще бъде наред - СИГУРНА СЪМ!!!  Hug Hug Hug
Ще видиш, че ще си изкарат страхотно  Peace

И при нас миналата година беше така  ooooh! ooooh! ooooh!

Пожелай и МНОГО ВЕСЕЛ ПРАЗНИК от мен   bouquet  bouquet  bouquet

# 256
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Привет тинейджърски мами!!!
Мойто синче във вторник го пращам на лагер на море. Утре ще пазаруваме един куп неща, това му трябвало ,онова му трябвало. Викаха ни на родителска среща и ни предупредиха без никакъв алкохол и никакво напускане на лагера. Ако не се спазват правилата ни викат ,да си вземем "непослушният тинейджър". Моят тийн като чу каза ,че ако е така, щяло да бъде "страшно тъпо". Едвам чакал да навърши 18 г. да си ходи, "където иска".

А моят тийн вчера си показа рогата. Запъна се като магаре на мост - компютри, та компютри. Не ще да чуе нито за езикова, нито за някое по-свястно училище. Кой щял бил да го учи на програмиране там!  ooooh!
Отстъпих. Нали е момче, по-добре със занаят в ръцете, отколкото с гола диплома.
Но ми е болно, че поне не си провери шанса.  Cry

Моят също не пожела да учи в езикова, и сега учи ПМГ информатика с немски. Нещо абаче въобще не ги учат както трябва. Тая година за първа учат информатика, ама учителят не ги е научил нищо. Той моя син от приятелите си се е научил повече по компютрите. Е дано от догодина да е по-добре.

# 257
  • Мнения: 461
Прави са "децата"!

С един гол език, освен да миеш чиниите в чужбина, нямаш друга реализация.
Но ако имаш и професия, дори и да не ти признават дипломата - няма да умреш от глад, нито  там, нито тук.

Ако, целта е да продължи образованието си в чужбина - това е друг въпрос, но за тези, за които науката не е необходимост и призвание, по-добрият избор е професионалното образование.
А и липсата на средни професионални кадри е налице. И би трябвало вече, това да се орегулира като в ЕС - с по-високо и адекватно заплащане.

Да не говорим, че има професии, които можеш да упражняваш само до определена възраст и дори владеенето на чужди езици не може да компенсира този факт.
За пример мога да дам  - секретарка с езикова гимназия предпочете да работи като козметичка.


Някой ми беше казал, че престижните професии били "наследствени" - в смисъл родова приемственост на тънкостите в професията.
И повече от ясно е, че конкуренцията няма да те осинови, за да не станеш по-кадърен и съответно по-богат.
Така, че явно една докторска диплома например, ще храни само родителските амбиции и гордост, ако няма кой да ти завещае достатъчно тактики и стратегии от практиката.

Според мен, най-добрият избор за реализация е като се имат предвид не само желанията, но и съображенията.
Естествено, зависи от гледната точка де. Thinking

Успех на всички "седмокласници" на класирането! Grinning
И безгрижно отпускарско и ваканционно настроение!!!  grinning039

 


# 258
  • Мнения: 901
Моята фъстъчка днес стана на 14 години
Не мога да го намеря смайлито с тортата, но ви черпя всички виртуално.
Партито е в момента и мисля, че вдигам кръвно, което никога не ми се е случвало. Много ми е притеснено Confused

# 259
  • Мнения: 25 610
Честита ти рожденичка!   bouquet
Да ти е жива и здрава и само радост и гордост да ти носи! Дано я приемат там, където най-много желае!  Grinning

ПП Защо ти е притеснено?  newsm78

# 260
  • Мнения: 901
Защото са на детска дискотека, а тя искаше без мен и сега чакам да стане 20.30, да свърши всичко и да не е имало издънки.

# 261
  • Мнения: 25 610
Няма ли да се похвалиш, че всичко е минало тихо и кротко?  Laughing

# 262
  • Мнения: 901
Сега се връщаме. Всичко е минало много добре. Фъстъчка даже спечелила 50 лева от томболата с касовите бележки за безалкохолните.
Мина и това
Grinning Grinning Grinning Grinning

# 263
  • София
  • Мнения: 205
schreier , Да ти е жива и здрава дъщерята! Минаха изпитите - справила се е отлично. Вече доказа, че е и страхотна купонджийка с късмет Simple Smile. Все така да и върви! Пожелаваме и "топло, рошаво и щуро лято" newsm59

# 264
  • Мнения: 901
Бигкат, и тука ти благодаря, сега за милите думи.  bouquet

# 265
  • Мнения: 2 724
Моята фъстъчка днес стана на 14 години
Не мога да го намеря смайлито с тортата, но ви черпя всички виртуално.
Партито е в момента и мисля, че вдигам кръвно, което никога не ми се е случвало. Много ми е притеснено Confused
   Да ти е жива и здрава  bouquet  bouquet  bouquet/ с малко закъснение  Grinning/.Весела ваканция ,мило дете !   

# 266
  • Мнения: 7 263
Момичета имам едно въпросче като кандидатка за влизане във вашата тема  Embarassed Embarassed Embarassed
кога забелязахте първите Тийн признаци у децата?
Много ми е странно защото по план график би трябвало да имаме още 2-3 години поне дотогава, но по някои от вашите постинги направо сме си за тук  ooooh! ooooh! ooooh!
Ще следя темата.
Успешен избор на всички дечица, явно сте се представили повече от добре на изпитите!  bouquet  bouquet  bouquet

# 267
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Моята фъстъчка днес стана на 14 години
Не мога да го намеря смайлито с тортата, но ви черпя всички виртуално.
Партито е в момента и мисля, че вдигам кръвно, което никога не ми се е случвало. Много ми е притеснено Confused

Чак сега влизам, извинявай за закъснението ама да ти е жива и здрава!
Днеска изпратих моето пораснало дете на лагер и таткото също ми го няма, нощна е, и ми е много самотно.
Ама гледам че май повечето са на почивка. Айде казвайте къде ще почиват Вашите тийнове /с Вас всички заедно или не/

# 268
  • Мнения: 25 610
Момичета имам едно въпросче като кандидатка за влизане във вашата тема  Embarassed Embarassed Embarassed
кога забелязахте първите Тийн признаци у децата?

Ами... моят е бавноразвиващ се.  Laughing Тепърва започва да си показва рогцата. И въпреки, че отдавна съм подкована теоретично и психически подготвена, всеки път се изненадвам неприятно и се паникьосвам.  Mr. Green После ми минава, на него също. До следващата "криза", която искрено се моля да е също така лека и лесно разрешима.  Praynig

# 269
  • Мнения: 3 323
Някъде около 12 започнаха личностните промени при нас...За три години- остарях с 10 и побелях с още толкова....А, тепърва още двама тийна ми се задават...

Общи условия

Активация на акаунт