Слънчо пролетен изгрява, а бебчо ОКТОМВРИйски сърчицето на мама сгрява!

  • 11 640
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10
dobra    това правило все още важи - бременните могат да пътуват без колан  newsm10


Аз откакто разбрах че съм бременна съм карала само няколко пъти
  newsm45

Милото реши че е опасно за бебо да го возя и много рядко ми дава колата  newsm45

Време е за разходка,последвайте ме love001
 

# 46
  • Мнения: 1 305
Fancity недей плачи мила
Аз в началото карах колата ама откакто взех да  Sick , а понякога изневиделица ми се случва оттогава аз сама реших да спра да карам.  Ще караме след като се родят   babyuu
А и да си кажа честно като гледам всеки ден по телевизията какви ги показват малко и страх ме хваща. Ние сме в малък град  но ако видиш как карат 90% от хората направо нямат акъл.
Имаме много тесни улички в който не можеш да караш с повече от 30-40 км ама има и някой където карат и с 60-70 и току изскочили пред някои друг и се халосват Тук в малкия град е луда работа направо

# 47
  • Мнения: 10
Irenn     според Милото карам доста безрасъдно и все още нямам инстинкт за самосъхранение Embarassed
Пък и когато ни засече някой малко се шашкам Embarassed

Ще изчакам до октомври,ноември,но ако дотогава съм забравила къде е съединителя?  Joy

 

# 48
  • Мнения: 617
Tanini леле че прекрасна новина две бебчета наведнъж супер. Така се размечтах... Дано всичко бъде наред  Praynig
Заговорихте за шофиране, аз пък имам книжка от 7 години и съм карала 7 пъти, има какво да карам ама така ме е страх като гледам какви ужасии стават по пътищата.
Да ви кажа момичета не знам как е при вас ама на мен въобще не ми се работи вече. То нестига ми и утре съм на работа. Как само броя дните до майчинството, дано всичко е наред и да се изкефя изтински на майчинството си. Пожелавам го и на вас.

# 49
  • Мнения: 565
Ах mimi mimi какво съвпадение. То едно че едвам се замъквам до офиса сутрин ами и всички ме дразнят и като знам че няма мърдане заради това пусто майчинство и още по кофти ми става и с такова нежелание идвам на работа че всеки ден смятам и аз кога трябва да изляза в майчинство. Уж се надявам по рано да дойде тоя ден ама не  Tired
Танини честити ти две мъничета. Дано да мине всичко безпроблемно! Като гледам много сме били кандидатките за   twin_neutral и като кажа на някой близък че съм искала близначета ме обявяват за луда.  Crazy
Мишонка чакаме тумбаците още да пораснат и ще сложим и ние някоя снимка в албумчето.  Hug
За БХС аз реших че няма да си го правя. Само да се ошашкам най - много. Освен това мисля че не влизам в някаква рискова група и се надявам че всичко ще е наред. Така че ще си го спестя. И без това доки нищо не каза, значи не необходимо.
Айде мами хубав ден ви желая и дано днешното пролетно слънчице донесе много настроение на всички!!!

# 50
  • Мнения: 318
Леле момичетааааааааааааа Crazy, колко активни сте станали!!! Hug 2-3 дни не съм влизала и цяла сутрин не мога да ви изчета!

Честита ни нова темичка!!! Hug Браво! Суперска е!

Добре дошла на новата мама Tanini bouquet Hug Heart Eyes, много се радвам, че ще имаме още близначета.

Да ви кажа и още едно бабино поверие за полаSimple Smile)), онзи ден го чух. Трябва да запомните от коя страна ви е ритнал бебо baby_neutral за 1-ви път и, ако е от ляво значи момиченце baby_neutral, ако е отдясно baby_neutral момченце Joy
Мен от ляво ме ритна Thinking си мисля или поне така много ми се иска Laughing

А колкото много ми се спи, така съм затрупана с работа напоследък, че не мога да си дигна главата ooooh! Sad

Целувки на всички мами и беболановци и приятни разходки с благородна завист на тези, които имат време.

Аз вече си чуствам задника слепен за седалката на колата и стола в офиса #Cussing out, изобщо не ми остава време за разходка, а така обичам  Tired

Чао, че работа ме чака !

# 51
  • Мнения: 565
маграт чеснова ти да нямаш рожденичка? Гледам ти линийката. Ако не лъже Честито ти рожденичка, да ти жива и здрава и много да те радва!   bouquet

# 52
Здрасти - здрасти Simple Smile Имам си линия - днес намерих време да свърша и това. Добре дошла на новата мама с близначета  bouquet 

# 53
  • Мнения: 18
Здрасти и от мен! Честито и добре дошла на новата ни мама героиня!  Hug  bouquet Tanini, нека радостта с твоите мишоци да няма край!
Мен също можете да ме впишете в списъка на кандидат мамите за близначета, на които не им се е усмихнал шанса от първия път, но се надявам следващия да успеем. Ако нашият татко ме чуе сигурно ще побелее от сега!  Crazy
С шофирането и аз съм с книжка от почти 10 години, но откато имаме втора кола мога да кажа, че карам. Само дето първите три месеца на  preggo ме беше страх и не смеех, но сега вече съм се навила. Само дето с тази война по пътя си е за притеснение, защото основното което правим тук е не да стигнем до мястото за където сме тръгнали, а да сме на тръни, за да не ни цапне някой от някъде. Мен това ме плаши най-много. А за колана ми е интересно, ако ме спре  People Cop какво да му показвам-трябва да си ходя с картона или с бележка.  newsm78
ligla, количката ви е страхотна. И аз си падам по такива цветове и дано намеря нещо, което наистина да ми хареса и на външен вид. Май някой ден ще хвана таткото за компания, не че ще го питам каква да е колата на бебо щото имам да си връщам за тавана вкъщи  gydi, и да обиколим магазините.    
Да ви споделя накратко, че пак ще заема половин страница  Embarassed, че днес се разочаровах от организацията за БХС. Като една предвидлива и вече много бързо раздразваща се мама, вчера реших да се обадя, за да питам има ли часове и кога да отида. Казаха ми че няма и че мога още в 8 да съм там. Аз дори бях в без 7 минути и си чакам. Видях, че в кабинета има една двойка и седнах да чакам лекарката, която пишеше, че е дежурна. Появи се една мила дама, която явно беше дежурната и ме попита за какво съм. Обясних и всичко, което я интересуваше и ме помоли да изчакам. Това да изчакам в последствие се оказа, че е означавало да се срасна с пейката. Стана 8 и 10, после и 20, после 8 и 45 и накрая вече ми кипна. Най- нахално си влязох в кабинета, извиних се че ги прекъсвам, но обясних, че ме чака ангажимент и не мога повече да чакам. Накрая се разбрахме, че ще стане когато на мен ми е удобно, нещо което трябваше да се предвиди още при обаждането ми и ще  ходя пак в понеделник в 8. Ей, това не мога да разбера аз - защо когато виждаш, че те чака бременна и ти си лекар, я оставяш да стои 45 минути сред болни. Като не могат да си преценят времето поне да си направят график с часове. Или аз се превземам излишно или съм права. Но все ми се струва, че когато има нещо свързано с бременна нещата трябва да се преценени максимално в нейна полза. Да оставим това, че в 9 имах спешна работа. Но такова незаинтересовано отношение не мога да приема за нормално. Освен това си плащаме за това изследване. Ужас! И затова няма оправия.
Е, оплаках се пак с моите неща, на накрая ще се ядосам и няма да отида на това изследване, ако ще ми губят времето и ще ме карат сред болни и кихащи да седя 45 минути.
Уж, беше накратко, нали!  Embarassed
    

# 54
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте и от мен за днес!!!
По повод шофирането и коланите,със сигурност мога да ви кажа,че ако ви спре катаджия и сте без колан само казвате,че сте бременна. Мен ме спираха,е по друг повод,но полицая ми вика-"Управлявате автомобила без предпазен колан !?", отговарям-Бременна съм и не съм задължена.....Това беше,нищо не ми каза. PeaceУспешен ден на всички.  bouquet

# 55
Mama mia, тази история в майчин дом в София ли става. Аз имам друго впечатление. Миналата седмица бях там за друго и нормални ми се видяха. Преди малко им се обадих и като на глупава някаква лекарка ми обьсни всичко за това БХС и даже ме покани да заповядам утре.

# 56
  • Мнения: 18
Не Luz, във Варна в МБАЛ "Св.Марина", ще рече Терапията. По телефона си бяха много любезни хората, тя и дежурната беше мила жената, но реши че мога цял ден нея да чакам там...  Crossing Arms

# 57
  • Мнения: 4 555
Здравейте и от мен!
Честито на новите ни близначета   bouquet

Искам да ви питам нещо за БХС-то, защото ми казаха, че можело най-късно до 18-та седмица да се направи, а на мен ми остава малко до тогава.
Като ида при лекарката и тя ми даде второ направление за кръвните изследвания, мога ли с едно взимане на кръв да си направя и БХС или трябва специално да ходя за него отделно?
Общо-взето от това ми зависи решението дали изобщо да си правя. Мерси.

# 58
  • Мнения: 113
Хайде и аз да се разпиша днес.Здравейте на вси4ки мами,сигурно сте в добро настроение днес,казаха ми ,4е в Бг времето било 4удесно.И аз се моля тук за такова време,при нас е много жега,4удя се къде да се навра и кое по бързо да пускам климатика или вентилатора.
Карина не знам до кога то4но се прави БХС то ,но мисля ,4е не ти остава много време,и не знам за изследванията от къде ви вземат кръв в БГ но тук за вси4ко взимат от вената.
Някоя мама питаше за кръвното,на мен в жегите ми пада много кръвното,гледам все да съм на те4ение или на климатик,питах докторката ,каза ,4е е нормално от топлото така да ми става,и сърцебиене имах от време на време каза,4е било нормално.И като стоя много време права или седнала  краката ами се подуват.Не знам колко е опасно,но и с първата бременност бях така.
За колана при шофиране не е задължителен и аз така знам,но мисля 4е е желателно като гледам колко катастрофи стават постоянно не само тук но и в Бг.Аз шофирам тук,няма къде да ида,тук разстоянията са много големи и без кола направо е ужас,ако пътуваш с публи4ен транспорт рискуваш я да те оберат я да те сма4кат в автобуса.И пристига след доста време за където си тръгнал,има много задръствания.Винаги съм си шофирала,в на4алото излизах след 11 4аса преди обед,тогава се 4увствах по добре.А сега и таткото ни е в Бг и детето аз го водя и аз го взимам от у4илище.
А доколкото големината на корема моят също е голям,докторката каза,4е половината било от бебето и другото било от хапването,аз пък ве4ер не ям по много ,по4ти винаги плодове,сутрин си закусвам нормално.На обед ям пове4е и ве4ер плодовете.Е по някое време така ми престъргва и ставам и си правя пуканки.Назобвам се и се опъвам да гледам филми.Така се приспивам.
Забравих да поздравя Танини предният път Добре дошла и 4естито за двете беб4ета,браво,ей това се казва майсторлък.Много лека и безпроблемна бременност ти желая.
А теми4ката ни е супер и добре 4е ви има ина4е  ще изкукуригам,както и не ходя много до офиса(от мързел) ,с вас ми е готино.
До скоро от мен и бъдете здрави. Simple Smile

# 59
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
тук в испания от няколко месеца ползането на колан от бременна жена е задължително няма мърдане ако знаете колко е неудобно, но аз и го заЩи пвам с една Щипка и той си седи така опънат без да ми пре4и  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт