Слънчо пролетен изгрява, а бебчо ОКТОМВРИйски сърчицето на мама сгрява!

  • 11 638
  • 282
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Ивон точно това казах, че като не вземат точни мерки и ще излязат грешни резултати. Така ми каза и лекарката, затова не се заема да прави. И който иска по-добре да си ги прави на по-сигурно място Simple Smile. Това е от мен чао и лека нощ на всички!

# 31
  • Мнения: 4 555
Здравейте, момичета! Нека тези, които вече са усетили бебчетата си да опишат усещането, че аз вече няколко пъти усещам нещо като придърпване или боцкане, но незнам дали е същото.
И аз много дълго време се чудех дали е това, защото две седмици по-рано започнах да имам безболезнени контракции, от които усещах само как ми се свива и втвърдява корема. И в началото ми се струваше, че е същото, винаги си пипвах корема, но той не беше твърд, а усещането си продължаваше. Нещо като гъдел. После по-отчетливо започва да се усеща, че нещо се движи вътре.

Много готина количка, да ви е честита   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
Ивон точно това казах, че като не вземат точни мерки и ще излязат грешни резултати. Така ми каза и лекарката, затова не се заема да прави. И който иска по-добре да си ги прави на по-сигурно място Simple Smile. Това е от мен чао и лека нощ на всички!

Ясно! Peace Аз помислих, че за кръвните изследвания се отнасяше и исках да кажа просто, че даже и да са взети в друг град пак на едно място ги изследват. Но аз съм  доста отвеяна и все грешно разбирам, извинявай.  ooooh! hahaha

ligla - много хубава количка.Simple Smile И аз подобна съм си избрала, само че триколка.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 844
Здравейте, момичета!
Хайде и аз да се запиша при вас - терминът ми е на 20 октомври, сега съм в 13 г.с., това ми е втора бременност, вече имам едно момиченце.
Аз ви чета от самото начало - дори още не знаех, че съм бременна, а само се надявах, но не знам как така се получи, че чак сега се осмелих да се запиша.
Първият ми преглед беше на 8 март, отидох в края на 7 г.с., защото тук прочетох, че 7-8 г. с. се вижда сърдечна дейност. За моя най-голяма изненада се видяха 2 туптящи сърчица. Бях толкова шокира, че през цялото време повтарях "Ама това не може да е истина! Това не е възможно!" А лекарката само снима и вика "Ама виж: ето го едното, ето другото!" И сега имам около 10 снимки от първия преглед  Laughing
Малко се притесних, че жълтото тяло ми беше малко - предписа ми Утрогестан (вагинално) и инжекции, но всичко е наред. Днес бях за трети път на преглед - бебчетата се развиват нормално и еднакво, отговарят си на седмиците и едното се видя, че ще е момиче  Laughing, за което много се радвам.
Галини, много се радвам, че и ти чакаш близнаци, ще има с кой да оменям опит и информация. Стискам палци всичко да е наред занапред.

Ами, това е засега, май бременният ми мозък блокира - много му дойде писането.
Целувки и  Hug

# 34
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
tanini, браво,честита Hug
Ех,че се кефя,ура ще си имаме още една мама с две бебета.  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 593
Ето още една мама обект на нашата благородна завист. Добре дошла и честити бобчета в шушулка!  Hug Твоите бонбонки една шушулка ли делят или двечки?

ligla, честита количка! Ивон, аз заглеждам тази дето и ти я заглеждаш, но имам селекция от още 3 модела дето искам да ги пробвам (на  Mutsy, Quinny, Bugaboo) преди да закупуваме.

Меги, отново обираш точките на най-организираната и предприемчива тука. Благодаря за хубавата темичка!   bouquet

Аз мисля, че усещам бебо, но то е толкова слабо, че не го и броя. Като съм сигурна ще се похваля.

Казах ли ви момичета и на вас, че един мой приятел домъкна една бебе катеричка у дома, и сега в къщи е пълен зоопарк. Имаше бълхи милата, че я къпахме, и на доктор я водихме, сега с мляко я храним, много е сладичка и миличка. Като поотрасне след 3-4 седмици ще я пуснем в парка (така пише по интернет). Има и още и е много смешно... чудя се дали да ви кажа...ама айде да не ви развалям обяди и вечери...


# 36
  • София
  • Мнения: 1 524
tanini честитоооо  Hug  Hug  Hug
Добре дошла .
Голямо мислене падна, вече знаеш, че едното е девойка - та затова си  в розово, а после като се покаже и второто, ако не е мома, ще има да се чудя как да те оцветя в два цвята.  Grinning
Давай снимки в албумчето, а ако имаш и от последния преглед да ни ги трапосаш да им се радваме.
ligla страшна количка, да ви е честита.
Мойта мила половинка се е хванала здраво за една количка на Чико и не ще и дума да се издума за друга. Та  все едно той ще я ползва повече от мен.   newsm78  newsm78 А на мен ми е мъка, че я има само в синьо с бежово и синьо с оранжево.
misholina искаме снимки от Маракеш, а се сетих и за мамата дошла си от Китай - rally давайте да гледаме и да мечтаемммммм.

Вече сме 79 тумбалани, но нещо ми зацикля сайта, та не мога да променя бройката, но утре ще свърша таз работа.

silverarrow казвай, казвай, че любопитството ме гложди.
Аз умирам за животинки и то почти всякакви, само ме е шубе от змиииииии.
 newsm78  newsm78  newsm78 а не би трябвало да се плаша от себеподобни  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 113
Здравейте мили май4ета.Аз отдавна не съм се разписвала,но нашият татко днес тръгна за Бг за 1 месец и покрай него все бях.Та днес ме е налегнала една носталгия един рев,ужас,Само ходя  тука  и като му видя нещата и по4вам.Сигурно са хормоните,аз така не съм правила преди,добре 4е е баткото с мен та да не ми е 4ак толкова мъ4но.Надявам се да ми мине бързо.
Сега и аз да кажа за моята беба,според докторката която във вторник ме гледа на ехограф е моми4е,така се зарадвахме,дано да няма промяна,каза 4е не е 100% .На прегледа по4ти през цялото време стоеше седнало и като 4е ли наро4но си сложи едната ръ4и4ка между кра4етата и не даваше да видим.Най-накрая си извърна дупето и в движение хванахме пола.Голямо гледане беше ,таткото и той се пули,вика ,аз нищо не разбирам.
БХС резултатът ми е добре,не съм го виждала ,защото директно са го ка4или в кабинета ,но доки каза 4е вси4ко е наред.Фетална морфология каза 4е в 24 г.с се прави тук.Ще из4акаме .Да се похваля и аз бебата ве4е доста  шава.Ве4е пове4е от 1 седмица я усещам.Мамите които не са ги усетили още да не се тревожат,всяко нещо с времето си,аз съм с второ и за това по рано се усеща.
По въпроса за как ще се ражда съм решила нормално да раждам,с епидурлна,която за първи път ще ползвам,тъй като с баткото през 95 година нямаше.Доки каза,4е тук епидуралната си върви с раждането,в смисъл не се плаща отделно. Секцио само ако  се наложи.С нея като говорих тя така каза,ти си раждала нормално така и ще родиш второто.Тук цените -нормално и секцио са по4ти еднакви.(Лат.Америка-Венесуела)
А,да кажа и за коластрата,ве4е имам от няколко дни,като мазах с крема и леко стиснах зърното и излезе.Малко се стреснах , ще кажеш 4е ми е за сефте ,ама на пусти хормони и страх,не знам какво да казвам,голямо  шубе съм -пък и минаха по4ти 12 години от първото.
Мамите булки,страхотни снимки,ама айде и тумбаците слагайте де .
Оставям ви за днес ,само хубави моменти ви желая и много усмивки.Утре ако не ме хване меланхолията ще съм на линия.Лека нощ на вси4ки въпреки 4е ве4е вси4ки спите ,при мен е рано още.До скоро писане. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 157
Добро утро, пак съм първа    bouquet
Поздрави за втората мама на близначета - така ви се радвам! Казах ли, че и аз бях "навита" за близначета (баба ми имаше брат близнак) обаче като питах докторката "Едно ли е?", тя подскочи като ужилена и вика "Я не ме шашкай!"  smile3533
Ама наистина ли има 7 дни платен отпуск за татковците? Не знаех! Леле, как ще се радва като му кажа довечера... Иначе чухме за 14-те дни от догодина, ама то... за следващото може да ни огрее  newsm03
някоя от вас по-назад беше питала за поставянето на колана в колата - четох една много полезна книга - там беше описано дори това. Колана се слага "около" корема (там имаше и снимка, ама аз ще се опитам да го обясня с думички!). Значи горната лента трябва да минава над корема и под гърдите, а долната - ниско долу. Т.е., важното е да не прищипва коремчето. Успях ли да обясня?
Хайде лек ден - работата ме чака... smile3525

# 39
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Добро утро мамчета. silverarrow разкажи още за катеричката - там са много сладки  Rolling Eyes и знам от мъжът ми, че не се страхуват от хората.
tanini -  thumbsup честито много исках и аз newsm05 -  да мина с едно раждане, но ние нямаме в рода такива, а не вярвах в случайността
Момичета, вие как сте с кръвното? И на някоя от вас подуват ли му се глезените? На мен понякога са ми подути и някой ме наплаши, че било опасно  newsm12

# 40
  • Мнения: 157
Да, де! И на мен идеята ми беше - две в едно, да се отчета наведнъж с децата Wink
Казах ли ви, че на борчето пред прозореца на офиса ни, в борчето живеят цяло ято сови... smile3521 Бяха изчезнали от известно време, но вчера пак се появи една... Е, не са бели като на Хари Потър... #Shocked обаче все се пулят!  smile3532

# 41
  • Мнения: 270
Добро уро момичета
честита ни нова темичка, както винаги е страхотна.
Браво за заглавието и оформлението а заглавието за ритничетата че е супер за следващия път  Hug
Танини добре дошла, дано се справите възможно най-леко с двата бебока   bouquet
Аз да се похваля че вчера подписахме сделката за новия апартамент и в следващите 2 седмици започва великото преселение на народите. Изкушавам се да ви пусна една почерпка по случая но незнам да не раздразня някой по чувствителен към лакомствата.
хубав ден ви пожелавам и много усмивки  Hug

# 42
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Реших и аз да се включа Simple Smile Днес е чудесен слънчев ден! Тук по морето е малко хладно, но слънцето променя настроението към по-весело. До вчера ми беше едно мързеливо, а днес направо съм изпълнена с енергия. Много се радвам за близначетата на Танини - Честито! Значи и ти ще станеш многодетна мама изведнъж (живот и здраве)! Тепърва трябва да се заредим с търпение и радостни емоции. Добре, че идва лято. Ами май това беше засега, весел ден!

# 43
  • Мнения: 1 305
Добро утро мами  Hug
 newsm44 Много се радвам, че ще си имаме още едни близначета в групата. tanini добре дошла мила при нас и леко износване на двата сладура  Hug
Да ви кажа където работа има една майка с близначета момченца разнояйчни. Един ден майката ги разкарва с количката едно бебче спи другото му държи ръката и го побутва. Голяма картинка са и са много сладки. Дядото се се бъзака те вика защото не са еднояйчни и затова спят по отделно се са на пост по един  Joy
Тази сутрин ми се стори, че май го усетих моето мишле, но нали съм първескиня и аз се чудя то ли е не е ли. Усетих се едно нещо ми тупка по коремчето, като си сложех ръката и се усеща. Но е много леко тупкане и аз затова незнам да се радвам, че съм го усетила или не. 
Айде лек ден и който не е на работа да тръгва  newsm49 да пораздвижем бебоците
Целувки то нас   love001

# 44
  • Мнения: 1 572
Спорен ден момичета!

Аз да се върна на една скорошна тема - коланите в колата. Като карах шофьорски курсове преди 7 години си спомнян, че в листовките беше засегнат този въпрос.  newsm78 Май пишеше, че бременните не са задължени да слагат колан. Някоя по-прясна мама-шофьорка може ли да каже валидно ли е още това правило и има ли значение в кой месец си  pregnant

И да ви се оплача - какъв голям корем имаааам  все едно съм в 7 месец! А доскоро нямах изобщо апетит /а не съм повръщала/ и ядях по малко плодове и вечер салатка колкото да хапна нещо. Сега от 3-4 дена като ми се отвори една хапка - ужас! Ям по безброй пъти на ден.... поне сутрин съм пак на плодове, че инъче ще се търкулна  Joy  Но от това лежане много се пълнее каквото и да ядеш   Confused Аз излизам супер малко и то гледам като сляза от колата веднага да седна някъде, че инъче ме боли матката. И като се има предвид, че стартирах бременността със свръх килограми .... плаша се на какво ще приличам в 9-тия месец!  То от друга страна, добре че е корема да ми напомня за бебо. Май ми мина първоначалната еуфория и ще се поднови чак като ме ритне бебо. Дано да е скоро!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт