Слънчо пролетен изгрява, а бебчо ОКТОМВРИйски сърчицето на мама сгрява!

  • 11 637
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
joly24 готово  Hug

# 16
  • Мнения: 3
gabi, i az kato teb imah ne6tastieto da nastina i da se lekuvam po babe6kite metodi. da ti kaja 4e i moeto garlo be6e zle i edinstvenoto koeto mi pomogna be da si razbiq med sas soda! da ti kaja 4e ne e ot nai priqtnite ne6ta koito sam opitvala, no kakvo li nepravim v imeto na bebocite?!!!! Ni6to ne ti pre4i da opita6 o6te edin babe6ki lek! Ako seriozno se rzbolqva6 ti4ai na lekar! Jelaq ti barzo ozdravqvane!!!!
 4estita temi4ka na vsi4ki mami!!!

# 17
  • Мнения: 1 305
Мами помагайте. Моля всички мами от Пловдив който знаят къде има 4д ехограф и при даден лекар ами имате добри отзиви. Абе с две думи всичко което знаете. За да не запълваме темичката моля пишете ми на лични   Hug

# 18
Hi, мами Simple Smile Мислите ли, че вече е време да се ориентираме при кого ще се ражда и къде. Аз още нямам нищо определено, защото лекарката която ме следи по принцип не води раждания, а си работи с различни екипи. Та, тя ми вика рано е. Да стигнем до там - раждането най - лесно. От друга страна всичките ми приятелки са минали по този път и вече ме изкарват най небрежната жена - да не съм наясно къде - какво и при кого. Било важно да си ориентиран от рано, за да знаеш и да си плащаш на когото трябва и да разчиташ на съответното внимание. Направо вече се чудя ...

# 19
  • Мнения: 207
meggyv много мерси Laughing.
А за гърлото на мен много ми помогна едни смучещи хапчета на Dr.Thais те са билкови е не вредят на бебчо АнгиСепт струват към 3 лв. По 4 на ден се смучат и на мен поне доста ми помогнаха.

# 20
  • Мнения: 157
да се разпиша и аз тук, супер е темичката! Hug
Аз си изработих нормата за днес и реших пак д се включа, а то - вече сте направили нова страничка!
БХС се поема от Здравната каса, само за жените над 35. Аз съм на 29, и реших да си спестя това изследване, обаче сега ме е шубе! Е, още не е късно да си променя мнението. Коя седмица ви казаха, че се прави? На мен лекарката ми каза да отида на 02.05 и  до 04.05 трябва да съм го направила, ако преценя...  newsm78  newsm78  newsm78
И да питам - имате ли представа защо "зациклих" на 110 публикации и не мърдам от тях от 100 години насам  hahaha Не, че ми е толкова важно, ама ми направи впечатление... Thinking

# 21
  • Мнения: 18
Браво на мама Меги за чудесното справяне с новата темичка!  Hug
Silverarrow, страхотни снимки, които говорят за невероятна сватба. А ти си била като принцеса, много красива булка. Като се сетя аз след нашата сватба как не исках да си събличам роклята  ooooh!, защото знаех, че никога повече няма да я облека. Ама щура работа, къде ми е бил акъла...
Днес ходих на първи изследвания по ЖК и даже успях да ядосам лекарката с моите въпроси. Ама какво сега, като искам да си знам, защо се дразни. Но нали не обичат да се обясняват... Утре съм на БХС и ме хваща от сега шубето, което няма да ме остави докато не видя резултата. Голяма съм паника.  ooooh!
Карина, честито ти шутче! Дано по-честичко ти се обажда бебо, за да му се радваш. Явно ще си ходите после заедно по концерти щом сте започнали от сега.
Аз нямам търпение шушулката да започне да ме тормози с това, защото вече ще е друго като могат да ни се обаждат отвътре. Дано майка ми да е пред мен в този момент или някоя приятелка, че ако е мъжа ми...  ooooh! Crazy
Мeggyv, ти като го усетиш пумпала, мижаш и се изстрелваш на тересата.  Rolling Eyes 
Viodidi и аз отдавна съм зациклила на 15 публикации, но явно има проблем със сайта за актуализацията на броя им.       
 
 

# 22
  • Мнения: 948
Не мога да ви смогна, момичета  Crazy Аз си направих една ваканциика до Маракеш, за 4 дни с приятелки (таткото гледа Мариана  Mr. Green), ама още не съм качила снимките. Трябва и шкембата да ви фотографисам (моята е голяма; вторите бебоци щръкват по-рано).

Вчера казах на шефа вече, ама повечето хора на работата не знаят...

3Д ехограф има в Пловдив, в Торакс. Аз ще си взема час (след няколко седмици ще си ходим до БГ, за сватба), викам да отидем, просто така, за още едно мнение - и дано се види какво ще е бебето, че тези в Лондонската болница няма да ми кажат!

Иначе - моите резултати от БХС за 1:650 някъде, ама аз все пак искам и четворен тест (хич не го знам как се казва на български  Embarassed, quadruple test). Ама аз съм на годинки  Flutter

За броя на публикациите: тези в отчетните теми и клюкарника не се броят. Пишете в другите под-форуми  Simple Smile

Последна редакция: чт, 19 апр 2007, 18:17 от misholina

# 23
  • Мнения: 502
Здравейте,
Да се запиша и аз за новата тема. Браво на тези които могат и правят  Peace Аз като съм с две леви, само ще се разписвам. Blush
Аз също още не съм усетила нищо от страна на бебо, но ще си чакам ритничетата.

# 24
  • Мнения: 27
Меги, поздравления. Чудесна си.  Hug Hug Hug
Привет, слънчеви мами. Най-накрая и аз да успея да се добера до вас. Днес почувствах, че нещо започвам да се разболявам и веднага се прибрах у дома и право в леглото. Чайчета, витамин С и калциев глюкотан - ампула, няколко часа сън и вече се чувствам значително по-добре. Не мога се предам на някаква истинка.   Wink
А иначе на доки сме във вторник и ако случайно се види бебо от какъв пол е вие ще сте първите, които ще узнаете. Чесно казано винаги много ми се е искало да имам момиченце, но сигурно някакъв пишльо ще ми се падне. Но да сме живи и здрави. Другото е подробност.
Пожелавам да ви е слънчево, цветно и нежно....

# 25
  • Мнения: 34
Здравейте мами! Честита ни нова темичка, от вчера немога да вляза. Нета е много слаб. И наистина много сте изписали за два дни!  Hug Hug Hug За БХС мога да кажа, че в Бургас питах моята лекарка - по-добре, там не ходете - единствените качествени изследвания ги правят в София и Варна. Тя самата ми каза, ехографите, не са достатъчно добри и отчитат грешно. После в резултатите и един милиметър отклонение може да ви създаде проблеми, шашкане и т.н. А за 4Д ако ще ходиш при Калчева мисля (видях, че Каталина е писала), прочете ли мненията въвв форумите. А и аз лично съм чувала, не разчитала много добре апарата, въпреки, че бил добър. Аз мисля да отида на преглед за ФМ във Варна при доц. Балев. Илонита питаше за него. В предишната тема писахме за него. Две седмици предварително е записването. Майка ми ще ходи да ме записва и ще разбере подробностите. Ако някой се интересува ще му кажа. Моя много добра приятелка е лекар и също е ходила при него, а и доколкото разбрах, е най-добрият във Варна, а може би и от най-добрите във Б-я.   bouquet
И аз мисля, че усещам ритничета от една седмица насам. От време на време. На мамите първескини мога да кажа да не се притесняват, защото е съвсем нормално да го усетят по-късно.
За татковците в Б-я отпускът при раждане на дете е 7 дни. Има предложение от догодина да стане 14 дни hahaha Това е със сигурност нашият татко ги ползва (незнам дали важи за частните фирми, но би трябвало).

# 26
  • Мнения: 1 919
 Hug Аз само да се разпиша и се залавям с ученето!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 555
За БХС мога да кажа, че в Бургас питах моята лекарка - по-добре, там не ходете - единствените качествени изследвания ги правят в София и Варна. Тя самата ми каза, ехографите, не са достатъчно добри и отчитат грешно.
За татковците в Б-я отпускът при раждане на дете е 7 дни.


Neve - аз мисля, че даже и да вземат проба в друг град за БХС я изпращат в София в Майчин дом за изследване, защото тук се намира Националната генетична лаборатия и не мисля, че някъде другаде  могат да правят това изследване. Иначе наистина е много важно при БХС мерките на бебето при ехографията да са направени при добър специалист.  Peace

Много ме зарадва за отпуската на татковците от 7 дни! Аз и без това съм решила нашият да си вземе цялата отпуска, която му е останала.... Mr. Green

И аз подкрепям joly24 за д-р Райчева , разбира се, защото и аз ходя при нея.  Laughing И смятам и във Вита да раждам, но мнението ми за Вита се базира единствено на мнения на други мами от форума.

# 28
  • Мнения: 214
meggyv, перфектна нова темичка. благодаря, 4е си отбелязала двойния размер на изненадата ми Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета! Нека тези, които вече са усетили бебчетата си да опишат усещането, че аз вече няколко пъти усещам нещо като придърпване или боцкане, но незнам дали е същото.

Ние с таткото сме на лекар другата сряда, на него ще му е за пръв път, но много иска да си види наследничето. Надяваме се вече да ни кажат и какво ще бъде.

Избрахме си количка (Трио Сахара на Chicco) и си я предплатихме, но искаме да ни я доставят чак в края на август. Ето я:

Общи условия

Активация на акаунт