оправяте ли си леглото сутрин

  • 13 641
  • 255
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 187
Не ме бърка-и без това никой не влиза в стаята. Laughing

# 211
  • Мнения: 2 266
Гласувах с последна опция.

# 212
  • Мнения: 2 716
Да.
А какво означава "шалте"?

# 213
  • София
  • Мнения: 807
Това е първото нещо, което правя, като стана. Е, понякога е второто  Laughing

# 214
  • София
  • Мнения: 5 295
А какво означава "шалте"?

Аз също не знаех какво значи, но това е, образно казано, "покривало за легло".

# 215
  • София
  • Мнения: 1 775
Шалте по принцип е Алпийска постелка.
Иначе, като термин понятието се използва и за покривала на спални, матраци, дивани. "Шалтето е завършващият елемент в една спалня, който обединява цветовете на стените, мебелите, килима, пердетата и всички останали аксесоари в цялостна стилова композиция."

Последна редакция: нд, 10 юни 2007, 17:42 от Lovi

# 216
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Задължително.

# 217
  • Мнения: 72
Оправянето на леглото ми е здравословен навик от детството. Това е първото нещо, което правя сутрин. Няма значение, че никой не влиза в спалнята, неоправеното легло дразни самата мен.

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 3 081
Оправянето на леглото ми е здравословен навик от детството. Това е първото нещо, което правя сутрин. Няма значение, че никой не влиза в спалнята, неоправеното легло дразни самата мен.
и при мен така и слава Богу! Не ги разбирам аз тези разхвърляни истории. Ужас!  Shocked И изобщо не мога да проумея какво общо има това дали някой ти влиза или не в спалнята?!?!

# 219
  • Мнения: 4 300
Под шалте се има предвид нещо като олекотена завивка, пълна с естествен пух, вата, полиестер или изкуствен пух ( сигурно и други видове пълнеж има). Обикновено се използва или за завиване или декоративно- като покривка за легло или диван, килимче, на което си играят децата.

# 220
  • София
  • Мнения: 4 590
Мразя да оправям леглото...
Ама  се налага. Whistling

# 221
  • Мнения: 1 181
когато сме на работа  не го оправям, никой не ми влиза в спалнята и не ми вижда разхвърляното легло. Ако сме си вкъщи го оправям, но първо се разсънвам, изпивам си кафенцето, помотам се малко и тогава  Laughing

# 222
  • София
  • Мнения: 4 966
Никой не ми влиза в спалнята. Blush

# 223
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ако имам време,ако бързам едва ли ще се сетя за леглото точно!

# 224
  • София
  • Мнения: 3 719
Винаги- веднага след като се измия
Събота и неделя го оправя мъжа ми,понеже през седмищата става преди нас...

Общи условия

Активация на акаунт