оправяте ли си леглото сутрин

  • 13 657
  • 255
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 702
Еми срам, не срам - не! В спалнята ми никой освен мен и мъжа ми не влиза, така че мога да си позволя и да не го оправям. В смисъл не го оправям с покривка отгоре и прибрани в раклата завивки и възглавници, иначе изтупване на чаршафче и изпъването му  и застилане със завивката - това аз не го броя за оправяне.


 Embarassed   Embarassed  Embarassed

А пък аз точно това броя за оправяне!
И съм гласувала с ДА в анкетата    Mr. Green

# 196
  • София
  • Мнения: 1 775
това аз не го броя за оправяне.
Аз пък го броя  newsm78. Не оправено легло, за мен е да се излюпиш и да излезнеш.

# 197
  • Мнения: 687
И аз това не го броя за оправяне и затова гласувах с Не, никой не влиза там (т.е. никой външен човек). Оправено легло разбирам както правехме като малки, когато се налагаше да съвместяваме стая за спане и за игра в една - детската си стая. Сгъваш завивки, прибираш в ракла или гардероба, опъваш чаршафче, завиваш с постелка отгоре, изравняваш... Абе не беше лесно. А сега само простнеш отгоре завивката и пей сърце.  Whistling
...А, сега  си имам и друго оправдание - малката маймунка спи там вкл. и през деня (в редките случаи, когато спи де...)

# 198
  • България-София
  • Мнения: 573
Не

# 199
  • Мнения: 4 965
И в нашата спалня външни хора не влизат, но гледам сутрин да намеря 2-3 мин., за да прибера възглавниците и завивките и да изпъна с чаршафа. После отварям прозореца и така цял ден леглото "диша".
Имам и шалте, но го слагам много рядко - обикновено през почивните дни и отпуските, когато съм си вкъщи и:
1. имам време да се занимавам с изпъване на шалте и редене на декоративни възглавнички (през другото време си стоят прибрани в раклата) - пък и достатъчно време после да се радвам на подредената стая;
2. през деня успявавам да полегна, а не обичам да лягам в чаршафите с друга дреха, освен с пижама.
Но пък чаршафите (по случайност, защото много ми харесва синият цвят и 3/4-ти от спалното ни бельо е синьо) са в същия цвят като пода  Mr. Green и дори и без украси леглото ми си е направо "дизайнерско решение" Joy.

# 200
  • Мнения: 2 891
божеее шалтета, завеси.. декорации... ше взема да се гръмна с патрони за глиган!!!! как не ме е срам да спя на разтегнат диван...

Така е, да си посипем главите с пепел и да лягаме в огнището. Там ни е мястото!!!  Mr. Green

# 201
  • Мнения: 447
Това е едно от първите неща,които правя сутрин  Peace

# 202
  • Мнения: 330
Това е едно от първите неща,които правя сутрин  Peace
И аз така. Peace

# 203
  • Мнения: 2 550
мързи ме...чаршафите в спалянта в момента са на кълбе
довечера ще ги поопъна преди лягане  Laughing

# 204
  • София
  • Мнения: 5 312
изтупване на чаршафче и изпъването му  и застилане със завивката - това аз не го броя за оправяне.

А аз друг начин за оправяне на легло не знам  Embarassed  newsm78

# 205
  • Мнения: 4 380
От "световните тенденции" пример. Спалня от Стивън Милер.

# 206
  • Мнения: 4 300
От "световните тенденции" пример. Спалня от Стивън Милер.


По какво бе, пиле неуморно, позна че точно с това се завиват хората като си легнат, а не е шалте, което трудолюбивата прислужница пуерториканка постила всяка сутрин след като изпъне идеално омачканите чаршафи на собствениците?

# 207
  • Мнения: 4 380
Има и такава възможност, но минимална.

Първо, няма причина това да не бъде завивка, второ, това е най-разпространения тип завивка, трето, пухено шалте не е шалте, а е завивка принципно. Иначе няма нужда да е пухено.

Ако примерът не е особено убедителен, ще ви пусна други при удобен случай.

# 208
  • Мнения: 4 965
 Joy
А това какво е? Шалте или завивка?
http://www.tvoiatdom.com/e107_plugins/image_gallery/image_galler … m=4&image=203

Между другото, тук открих хубави идеи за обзавеждане на спални - независимо дали после ще си оправяте леглата или не:
http://www.tvoiatdom.com/e107_plugins/image_gallery/image_galler … image&album=4

# 209
  • Мнения: 4 380
Би могла Рокси и това да нарече шалте ако не бяха комплекти спално бельо.



http://zoom.jcpenney.com/is/image/0900631b80fdff70M.jpg

http://www.domestications.com/HanoverAssets/Domestications/large … mages/F13632x.jpg






Общи условия

Активация на акаунт