Всяка нова сутрин слънчице изгрява, а СЕПТЕМВРИ малък бебо ще ни сгрява!

  • 13 021
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 498
Здравейте момичета!

Много е гадно така, когато някой добър специалист се комерсиализира. Имам предвид д-р мазнейкова и прегледа, който е направила за 80 лв. Наистина е важно, че е успяла да събере хубава техника, но по-важно е как ще се ползва и с какво отношение. Парите не ги коментирам.

За момичетата, които ще ходят при д-р Томова (Инна и mila mimi) стискам палци всичко да мине ОК. Колкото до моето проучване беше, че нейното мнение е най-компетентно за фетална ехокардио... Даже разговарях с нея за преглед, но ми идваше късничко, та за това направих прегледа при д-р Спасов (също само добро и за него). Явно Вие сте успели "да се уредите" по отрано.

Да Ви кажа и на мен много би ми допаднал един хамак за подарък. Колкото и да нямам време да се излежавам в него, звучи перфектно като младоженска изненада. Също и спалното бельо винаги влиза в употреба (за разлика от чашите и чинийките). Картина също е много хубав подарък, но нямам опит в избирането на произведения на изкуството и за това не бих се впуснала в такова отговорно начинание.

# 31
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ехоооо мацурланки как сте???? Mr. Green

Бравос за темата чудна е Hug Hug

Гледам тука сватбени подаръци сте разхвърляли-аз да кажа най готиния подарък който получихме -беше много оригинален
Значи глинен чювеч под формата на патица и самата глина беше изрисувана -вътре гювеча беше пълен с жито,бадеми и орехи и 100 лв на по един лев на стотинки.Голямо ровене падна после докато ги намерим в това жито и орехи-и събрахме  нашето имане в една торбичка.
хем гювеч да си готвя хем парички-но това беше от приятели общо

инъче и на мен ми допада идеята за хамака-аз съм любителка на такива неща-инъче ще се затрупаш с посуда яко #Crazy #Crazy

ох днеска какво хубаво време -така ми се излиза малко на въуздух и на слънце-ама няма ooooh!
Аз живея с надеждата че ще ми се вдигне скоро поне малко .... Hug

Базилиск-ако до лятото не ми се вдигне плацентата у дома ще идвате на кифе  ммм дааааа Mr. Green Mr. Green Mr. Green
На мъжо ми сестрата се бъзика че от вкъщи трябвало като дойде времето да раждам с кран да ме преместели-щото аз и казвам че ще стана още по голям тОлстоЛОП Hug до септември ако трябва да л;ежа #Crazy #Crazy
Инъче съм добре-бебо си ритка,аз си хапвам Joy hahaha Joy hahaha Joy и така
цунки от мен и приятен уйкенд  bouquet

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Ani-bani, наистина подаракът Ви е бил супер оригинален! Grinning
А що се отнася да колограмите, не се притеснявай! Ние дето се движим също ще заприличали на "толстолоп", поне аз де!
Имам чувството, че наедрявам с всеки изминат ден. Thinking

Вярно, че времето е супер-да , ама сме на работа!!! Много кофти! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Целувки!!! Heart Eyes Heart Eyes

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
..
ох днеска какво хубаво време -така ми се излиза малко на въуздух и на слънце-ама няма ooooh!
Аз живея с надеждата че ще ми се вдигне скоро поне малко .... Hug
...
  Ама Ани защо да няма разходка, док изрично ли ти я забрани...., щото на мен ми каза да не тичам ама иначе да се разхождам.
За надеждата првилно, нагласата е много важна да знаЙш.  Hug

Аз доживях до разходката, че щерката беше в настроение да подрежда и чисти, та чак сега.

# 34
  • Мнения: 221
   Браво за новата ни темичка smile3501 .Много сте бързи.Докато се усетя и вече две странички сте изписали.

   Лекси за сватбения подарък можеш да се посъветваш с някой близък на твоята приятелка,майка и например.

  При нас времето все още е хубаво и не ми се стои в къщи.Мисля да поразходя малко коремчето.

  Вие до кога мислите да ходите на работа?Има ли мами дето вече не работят?На мен от втори месец ми ставаше много лошо и не можех да се движа много/на бебо не му понасяше/ и спрях да работя някъде там.А сега вече ми е по-трудно,а и работата ми изискваше физически усилия,но пък се чувствам по-спокойна и си почивам от първото тримесечие.

 Hug Hug Hug на всички и чао за сега.

# 35
  • Мнения: 502
лелеее изтървала съм цяла една тема  smile3555 след малко влизам да я чета
сега поне да се запиша в тази   newsm53
радвам се, че има още нови мамчовци  thumbsup   bouquet

# 36
  • Мнения: 1 896
Да ви кажа обадих се да си запиша час за фетална ехокардиография при Спасов и познайте - чак за 31 май!
Тогава ще съм в 24 седмица ако не греша. Супер тъпо, щото моят лекар каза че трябвало да стане до 22-ра.
Но пък така ще имам още един преглед при гинеколога преди Спасов и ще питам дали е наложително да се прави ехокардиографията. Ако ме е пратил рутинно, тоест без някаква конкретна причина, която да е забелязал, ще се откажа. Много късно става, а и на мен и без това не ми се правят излишни изследвания. Говорихме с мъжа ми и той мисли като мен.
Ако пък гинекологът каже, че има конкретен повод и трябва, ще го направим. Но иначе не виждам смисъл. Та така, може и да ми се размине тая работа и да не си нарушавам спокойствието излишно.
Целувки от мен и приятен пролетен ден!

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Гоя аз не работя ама и от преди да забременея.

Басилиск аз като бях на ФМ в понеделник- в 19г.с. и питах Мраков кога ми препоръчва да ида на ехокардиогр.  и той ми каза след 1-1.5 месеца, след като сега той не видял проблем със сърчицето.
Аз обаче се чуда дали да ходя или да направя само още една ФМ към 28-30г.с. newsm78

# 38
  • Мнения: 690
ей, момичета, много топло в тоя пловдив, бе  newsm08 брех, ми то лятоска кво ша праим  newsm53 Гоя, аз не работя от третия месец, щото ми е много динамична и натоварена работата, та реших, че сега е момента за мнооого почивка и сега ми се е паднало  smile3524 Моренка, що са ти толкоз изследвания, ако в действителност нямаш проблем?  newsm78 И пак се губят много мамита, а, нещо забравиха  отчета newsm66

# 39
  • Мнения: 1 896
що са ти толкоз изследвания, ако в действителност нямаш проблем? 
Точно на тоя принцип съм и аз, така че ако излезе че няма никакъв проблем нищо няма да правя, освен рутинните прегледи при гинеколога и кръвните си изследвания, когато трябва да се правят там.
Според това, което казва Морена, явно 24-та седмица не е твърде късно за ехокардиография, но не ми се прави, освен по показания.

# 40
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Моренка-ами доктора ми обесни как се 4уства матката при дразнене.
Матката е мускул плацентата ми е застанала над цервикалния канал и при ходене,друскане с кола рейс ,вдигане на тежко,и някаква работа  секс и др-на матката се предизвикват контракции с тези неща.Защото там мястото е много чувствително на д този канал и като се предизвикат контракции матката се свива и отпуска  и може да се надигне плацентата демек да се отлепи. #Crazy #Crazy
Разбираш ли защо се шашардисайх толкова а аз пия магнерич и нали имам от време на време контракции-а сега като лежа нямам и затова се чуствам спокойна.А като ходя  на разходка и получавам контракции
А още повече че доки каза че с пътуване  мога да си вкарам автогол само затова си натискам газухата на дивана #Crazy #Crazy Кво да прая...дръгата седмица ще видим какво ще каже и другия специалист newsm78
Да сравня мненията-поне е 3Д и ще се види много добре-не че невярвам на този доктор-даже му вярвам защотот е много добър гинеколог........и затова изпаднах в ужас като разбрах #Crazy

Инъче доки не ми е казал да лежа йок -ама ми каза страаааашно много да се пазя,ама страааашно мн ого,за да нямам контракции.А аз при ходене и ги получавам,даже и при най малкото...затова реших да натискам леглото Sick

цунки мамита  bouquet

# 41
  • Мнения: 129
на мен ми казаха че мога да си направя и триизмерна ехография ,а дотогава аз си мислих че тя и ФМ са едно и също  Embarassed  Embarassed
но ако не се вижда всичко на ФМ  ..... дали се вижда синдром на Даун? Май множко ме е страх,
ама като няма с кой да говоря мъжо твърди че това са пълни глупости   а може и да е прав  Cry

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
...освен по показания.
Така де ама показанията от къде да изскочат... та затова си мисля, че има смисъл от ФМ, а иначе тя се прави на 2измерен ехо( така ме осведоми др. Марков при прегледа), но пък явно е много добър апарат, понеже има голяма разлика в изображението при него и този при док, който ми води ЖК, 3Д е най-вече атракция за родителите.
А Весе, мисля да направя или ехокард. или още една ФМ, не и двете и по скоро ФМ, че се гледат повече неща освен сърцето, а и наистина нямам някакви специални показания да се гледа едно или друго......, а ФМ по принцип е хубаво да се направи 3 пъти - около 12г.с. , 19-22г.с. и 28-30г.с.
Първия път се гледала някава гънка на вратлето точно за Даун, втория се гледат всички органи, защото вече са достатъчно добре оформени, както и една костица на нослето пак за Даун, но пък онази вратна гънчица вече не би могла да се види, а третия път органите са още по-добре оформени, а дробовете едва сега се гледат.
Пък и на следващата ФМ ще водя и децата да гледат.  Simple Smile

Ани сега разбрах, ми натискай леглото мила щом трябва и това е, дано следващия път има напредък. Hug
При мен беше близо ди канала, но не върху него, та затова бях на по-лек режим.

# 43
  • Мнения: 104
Привет и от мен, в този слънчев ден!  bouquetДнес не се спрях от разходки, ама покрай морето беше много-много топло и приятно   grinning039Иначе засега всичко е наред. Усещам съвсем леко бебо, може би защото съм с предна плацента и по-късно ще усетя ритничетата  #MiltiВ понеделник съм на ж..к, а в сряда при Балев, нямам търпение да потвърди какъв е полът. Той ме гледа в 12 г.с и след това ми каза да ходя на 20 и 30 г.с Така че другата седмица ще докладвам какво е станало blahblah blahblahНякой пита за работата?! Ами аз се чувствам супер добре от самото начало и си работя.  nutsОт време на време ми идва малко повечко напрежението и движението, но...мисля че така е по-добре. Идеята ми е, до юли да работя, след което си взимам целия отпуск и го сливам с 45 дневния болничен. Ще избегна жегите, а и ще ми бъде много по- спокойно, за да се насладя на последните дни 2 в 1 с бебчо.   love001 newsm47

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 18:05 от Lillebi

# 44
  • Мнения: 258
Здравейте и от мен мили септемврийски майчета  Grinning. Честита ни нова тема и благодарско на АнириHug
На мен вчера ми излязоха резултатите от амниото и се оказа, че всичко е наред. Много съм радостна Grinning  Grinning  Grinning
Този глупав тест БХС само ми изкара акъла и ме държа на нокти толкова време doh Ако все още има такива, на които им предстои да ви кажа, че втори път въобще не бих си го направила  Crossing Arms
Kalina333 за Мазнейкова си права - и аз останах супер разочарована от ФМ в 16гс. - така претупа нещата, че направо ми беше обидно- за 6-7мин  мина всичко и то на ехограф, който по нищо не ми мязаше на 3d. ooooh! Между другото аз ходих на 20 март и цената беше 70 лв, явно доста бързо се вдигат цените при нея!!  А като слушам на майчетата на други места им отделят 20-30мин., броят пръстчета, гледат органите и т.н.. Затова следващата ми фетална мисля да е във Фемина при Димитрова.
Благодаря на Моренка за снимките - и на мен ми бяха много интересни  Hug
ani-bani и на мен много ми хареса сватбения подарък, който си получила- много оригинална идея! Ще я използвам някой път по предназначение!
Оох а това с Хамака толкова отпускарски ми прозвуча....веднага си се визуализирах на един плаж с коктейл в ръка! Laughing
samorasliche Това, че ти е изскочило пъпчето е съвсем нормално. Някъде из интернет четох, че става някъде около 19 седмица, даже и аз се заничам дали вече ми е така, обаче нъцки Naughty  Wink
За протокола - засега съм се спряла на Шейново за раждане, д-р Велев. (Свиркайте, ако има и други при него Hug) А дали нормално или секцио - и двете си имат плюсове и минуси, та ме е обзела чуденка  newsm78 Така или иначе има много време до тогава! Blush

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 18:22 от Tiarra

Общи условия

Активация на акаунт