Отговори
# 46 440
  • Пловдив
  • Мнения: 1 970
На мен в хижа, където нормално живеят 6 човека, първата грижа ми се вижда спасяване на евентуални оцелели..."Не бойте се, идваме след 4 часа". Както и да го гледам, не ми се вижда в реда на нещата...
Разбира се, че не е нормално, нито редно.
Разчитат на 10 -минутната проверка на Деян, през тези 4 часа ли?
Нито знаят има ли ранени, има ли лица, които се укриват, нито нищо уж. И ще се мотат 3,4 часа, ама друг път.
Просто се правят на луди и не казват кой е бил там през това време, и какво точно е правил.
И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действително има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.

# 46 441
  • Мнения: 9 857
Скрит текст:
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
По-интересният въпрос е защо пожарната липсва при повторното възпламеняване на хижата вечерта?

И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действелно има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.
И те откъде точно разбраха, че няма пострадали?
Какви са индикациите дали има, или няма пострадали?
Ако има пострадали е въпрос на оцеляването им да стигнат максимално бързо до тях, не мислите ли?

# 46 442
  • Варна
  • Мнения: 4 229
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
Изолде, никога не си правите труд да изгледате или прослушате нещо.
От видеото, към което беше постант линк тук вчера или днес,а също и аз бях постнала тук преди дни и обсъждахме надълго и нашироко:
https://youtu.be/zEdKErLOkaI?si=ynuPJDevP_RJ-OAT

# 46 443
  • Мнения: 399
Рокет, допълнила съм коментара си по-горе.
На кмета му се обаждат към 14 ч., но реално кога се качва горе няма запис. Може и в 16 ч. да са го закарали там, когато и едните и другите са били вече там и да е трябвало да ги изчакват.
Всъщност няма да се учудя наистина по-късно да е отишъл, защото някъде ми попадна, че е казал, че е почнало да се стъмнява.

# 46 444
  • Мнения: 369
Скрит текст:
Анонимис, те записи са рязали като за световно и то точно от 01.02, ти викаш “да докажат”, никой няма да докаже. Мисля ,че са имали достатъчно вече 4 часа и половина да се ориентират в обстановката мисля аз, както се каза в онова интервю ,направо чувам “жуженето на телефони” през това време.
Допълвам се:
А пожарната май бързо бързо са ги отпратили щом се налага пак да идват в 21 часа същата вечер… Илипсва и протокол от тях …Голямо “обезопасяване” са направили няма що.
Откъде знаете че липсва протокол от пожарната ?
По-интересният въпрос е защо пожарната липсва при повторното възпламеняване на хижата вечерта?

И е нормално, и е редно. Не следва да се рискува живота дори на 1 човек от екипа, ако не е безопасно, при липса на каквито и да било индикации, че действелно има пострадал, нуждаещ се от помощ. Такива, в случая, няма.
И те откъде точно разбраха, че няма пострадали?
Какви са индикациите дали има, или няма пострадали?
Ако има пострадали е въпрос на оцеляването им да стигнат максимално бързо до тях, не мислите ли?
Не.
Навсякъде първо се пази живота на спасителните екипи. Техните умения са ценни, обучението им - скъпо. И потенциално всеки един пожарникар, полицай или лекар ще спаси повече хора, ако оцелее. Никой няма да влезе в необезопасена сграда, дори и да има жертви.

# 46 445
  • Мнения: 9 857
Рокет, допълнила съм коментара си по-горе.
На кмета му се обаждат към 14 ч., но реално кога се качва горе няма запис. Може и в 16 ч. да са го закарали там, когато и едните и другите са били вече там и да е трябвало да ги изчакват.
Всъщност няма да се учудя наистина по-късно да е отишъл, защото някъде ми попадна, че е казал, че е почнало да се стъмнява.
Кмета казва, че още докато е бил там около 20 часа вечерта се наложило пак да дойде пожарната. Преди това казва, че е стоял до 21 часа. Никой не бил разбрал как така се е възпламенила пак хижата.
Никой не разбира и защо въобще пожарната си е тръгнала толкова бързо.
Кога точно е отишъл като час не е ясно.

# 46 446
  • Мнения: 878
Има ли информация дали района на кемпера е бил облитан с дрон и дали са отишли след обезопасяване от 4 часа. Там е открита местност, голяма опасност за екипите пак има...

# 46 447
  • у дома...
  • Мнения: 4 027
Е, 4 часа нали това са правили, обезопасявали са. След като е повикано поемно лице, значи вече е имало готовност за влизане на местопрестъплението. Нали това е идеята, да влезе заедно с разследващи, полицаи и т.н. Щом са го извикали, терена е бил изследван вече.
А на Околчица кои са поемни лица, известно ли е или съм пропуснала?
нали не мислите, че във всяко населено място, включително и от типа на Гинци, стои в пълна бойна готовност екип от ГДНП, екип от пожарната, екип следователи и наблюдаващ прокурор 24/7? В Гинци и участък няма. Гранична полиция нямат правомощия при криминални престъпления.

Та си е нормално екипа да се сформира, примерно в София, и докато стигне до хижата, да я облетят с дрон да минат 4 часа.

Има ли информация дали района на кемпера е бил облитан с дрон и дали са отишли след обезопасяване от 4 часа. Там е открита местност, голяма опасност за екипите пак има...
Вече имаше засилено полицейско присъствие в района. Имало е много екипи в близост. Затова е отнело по-малко време.

# 46 448
  • Мнения: 9 857
Цитат
Та си е нормално екипа да се сформира, примерно в София, и докато стигне до хижата, да я облетят с дрон да минат 4 часа.

Въобще не нормално да минат 4 часа до първото официално влизане за оглед. Не спекулирайте.
Нормално е само, ако чакат нареждане от някой да влезнат, чак тогава.
Ще кажеш, че се придвижват от Варна, не от София. Разстоянието от София е най-неправдоподобното оправдание за закъснение. Да не говорим, че местната полиция от Годеч е много по-близо и е можела да стигне доста по-бързо.
Гранична полиция дори да нямат пълномощия да влизат, могат да отцепят района и да го пазят поне.

# 46 449
  • Варна
  • Мнения: 4 229
Дали е имало педофилия, по-скоро не, въпреки че пътуването на Ивей в Италия с Леон е съмнително.”
Изолде ,честно, ако знаех как щях са се поровя да изкарам мненията то за 20 дни назад ,ама дано desi slava се включи…

Последна редакция: нд, 28 юни 2026, 23:22 от Ivka_smile

# 46 450
  • Мнения: 9 298
Не знам коя е тая маг (какво беше името?) и какво е казала, но наблюдавайки публичните изявления и действия още от първите дни и въобще всички до момента, в който имаше такива, не смятам, че някога ще узнаем какво точно и защо се е случило и на двете места - признаците са твърде много, за да бъдат пренебрегнати или отдадени на случайността.
Все нещо ще сглобят, разбира се, случаят трябва да се приключи и ще се приключи точно както го и започнаха преди да са събрани доказателства и изготвени експертизи - просто вече нямат друг избор. 

# 46 451
  • Мнения: 3 039
Работата е много дебела. Кой убива шест човека, включително дете, за няма нищо.
Сектантската история няма да мине, защото няма мотив. Хората са си живяли волни и доволни, и изведнъж решили да се изпозастрелят. А баш будистът да застреля две момчета, че да се прероди в някоя циганска кранта.
И в двата случая трябва да се обясни защо се е случило. Как ще го обяснят това, идея си нямам.

# 46 452
  • у дома...
  • Мнения: 4 027
Анонимис, явно въобще не познаваш системата. Нито ресурсите, с които разполагат. В Годеч по последни данни има участък май. Това означава около 5-6 човека състав. След "огледа" от Деян, как си представяш да пратят там един патрул? Гранична нали са останали долу да  пазят? Наясно ли си, че в Софийска област, най-голямата в България, има една единствена трупна кола примерно? Има общини в страната, които се обслужват от един противопожарен автомобил? Една пожарна обслужва две или три общини. Един дежурен прокурор покрива територията на цяла районна прокуратура.

Животът не е като по филмите.

# 46 453
  • Мнения: 4 429
Isolde_17, много ще се радвам да си права, че педофилия не е имало. Дори се надявам,  че някаква нова информация имаш в тази връзка.
Блудствени действия срещу кого имаш предвид? Надявам се, че не срещу непълнолетни.

# 46 454
  • Мнения: 9 857
Това, че кмета е допуснал граматическа грешка, не означава, че не казва истината. Ето това си е чиста спекулация. Разбира се и него го очерниха набързо - пиян бил, грешка направил с една буква - значи не може да му се има доверие, объркал се бил за униформите,.. машината по дискредитацията на неудобните изказвания и хора е видима.
Сигурно и за оръжията се е объркал като казва че са 3 пистолета и една карабина?
Аз не мисля, че се е объркал, нито че лъже.

Системата я познавам не по-малко от вас, Просто_майка. Хайде стига с това подценяване.
Вашите оправдания звучат като на Демерджиев изказването, в което казва, че понеже хижата била отдалечена, никой не ги забелязал там и не им обърнал внимание. Нищо,че всички служби са ги следили и са ги прверявали нон стоп. Не пасем трева.

Общи условия

Активация на акаунт