Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 23

  • 24 239
  • 643
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 219
Ами министерска заповед не важи ли за цялата страна, то вярно, че във Варна ЗУТ го тълкуват по собствен начин и ни подиграват архитектите от другите градове
Куриозът е, че направиха нов водопровод на Боровец, обаче сега не връзват нови абонати, или поне не без да платиш поне двойно на таксата на ВиК,  защото няма достатъчен дебит. Същевременно в райони с достатъчен дебит има основ н водопровод, изграден по главните улици, но няма отклонения, ще те вържат ВиК, но след като го изградиш за собствена сметка. ВиК го проектират, изпълняват, въвеждат в експлоатация, и накрая им го даряваш. А цената за проект и изпълнение е каквато те я определят. За 300м е между 30 и 50 Хил
Хидрантът, който струва 300 евро, с монтажа минава 1500

Последна редакция: сб, 27 юни 2026, 09:32 от скаридка

# 631
  • Варна
  • Мнения: 1 900
Е, добре, каква е тая идиотска министерска заповед, хората да не могат да добиват сами вода? Ако може и соларите и вятъра ще забранят, че да сме им на тепсия...

# 632
  • Мнения: 6 219
Може да добиваш, но не и за битови нужди. За басейни, поливки и т.н .
До някъде са прави ,защото в тези сондажи качеството на водата не се следи. То по закон на определено време трябва да се носи проба в РЗИ и да се изследва,да се води дневник на качеството, ама никой не го прави или се прави фиктивно. Ако в един момент водата се замърси какво, ще те спрат да живееш в къщата си?
А миналата година като се дръпна водата, а на Доброглед като се разместиха пластовете след земетресението в Провадия и масово дълбаха пак ..

Последна редакция: сб, 27 юни 2026, 11:25 от скаридка

# 633
  • Варна
  • Мнения: 1 900
Сякаш водата от ВиК не може да е замърсена или да липсва изобщо...тръгнала държавата да се грижи за здравето ми, смях в залата. Като е така да върнат профилактичните прегледи в училище, лекар и мед.сестра в училище, да оправят болниците и схемите там, да следят какви храни се продават по магазините и ресторантите вместо да си бъркат в носа, да следят какви боклуци се горят, да следят нива на шума, да вземат да окосят тревата заради кърлежите и да приберат глутниците дето и  кърлежи и болести разнасят (майките се чудят откъде на детска площадка кърлеж - близо до ума, от кучетата) , да се погрижат за боклука дето извира и.т.н....загрижили се за качеството на водята в кладенците...все едно някой да ти лекува рана на бунището и открити рани кацани от мухите ама да се загрижи да имаш чисти чорапи.

# 634
  • Мнения: 4 740
Краве мляко с 95% палмово и мас може, но водс от недрата на земята не може. Grinning защото второто няма печат от ЕУ Simple Smile
Абсурдистан

# 635
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 166
Парцела го търся за инвестиция, няма да строя в близките 5-10г.
Цената не е водеща, стига да ми хареса имота.
Селата също са ОК, даже по добре.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 7 635
Ха, ти и за себе си за в момента да го търсиш, да не мислиш че ще го купиш днес и ще започнеш строежа утре? Grinning До откриване на строителна площадка минават години, докато си уредиш всички административни въпроси. Ако пък са вече уредени, цената на имота ще е далеч от “инвестиционна”.

# 637
  • 2860 км северно от Екватора
  • Мнения: 29 166
Нямам притеснения в тази посока. Нито бързам, нито съм на зор. Мога да си взема малко инведтиционно злато ако не падне парцел.

Цените са много сложни в момента, и не бих ги квалифицирала.

# 638
  • Мнения: 6 219
Didi, след фиаското с Баба Алино, се надявам да заприличаме на нормалните общини и да ни обслужват в законоустановените срокове,  А не както сега - срок 1м по наредба или закон, а реално ако вземеш документа до 3-4м си късметлия, защото стандартния срок в на Варна е 6 -8 м

# 639
  • Мнения: 2 017
Ако изобщо ги вземеш, че едни наши документи изчезнаха безследно и никой нищо не знаеше.

# 640
  • Мнения: 197
До миналото лято ставаше със сондаж, след това МРРБ издаде заповед и от тогава не съм чула някой да е взел РС с битово снабдяване със сондаж, дори да сте получили отказ от ВиК и сондажът да е изграден с разрешително от Басейнова дирекция! Напротив масово са стопирани проекти заради тази заповед!

Я дай да я видим тая заповед. Аз имам пуснати документи за такова строителство, и досега никой не е рекъл, че не може...

# 641
  • Мнения: 6 219
Не знам точен номер на заповед, това го изкоментирай с архитекта си. Той трябва да знае какво се случва във Варна.
Знам че са намесени МОСВ, МРРБ , РИОСВ и общината. Главният архитект финално трябва да мотивира отказа за РС
Има смелчаци, които жалят откази .. ,,може междувременно да има решение на съд и т.н.

# 642
  • Мнения: 197
Не знам точен номер на заповед, това го изкоментирай с архитекта си. Той трябва да знае какво се случва във Варна.
Знам че са намесени МОСВ, МРРБ , РИОСВ и общината. Главният архитект финално трябва да мотивира отказа за РС
Има смелчаци, които жалят откази .. ,,може междувременно да има решение на съд и т.н.

Кво има да коментирам с архитекта - ЕЖК?

# 643
  • Мнения: 6 219
Е тогава си чакаш РС и си действаш.

Нашият арх казва, че вече с такива а проекти не се занимава.. ,,точно заради риска да му виснат проектите..
Ама всеки си знае до къде му се простират възможностите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт