Лечение на ентерококи, и опити за забременяване.

  • 18 948
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 422
Упорити са моя приятелка се бори с тях 3  4 месеца.
Стискам палци да ги уморите по бързо

# 16
  • София
  • Мнения: 1 098
Пълен ужас. Аз не мога да се друсам всеки месец с антибиотик, не ми се струва редно. Давам си малко почивка, и ако имам проблем, ще се самолекувам пак с един курс, и после пак за микробиология.

# 17
  • Мнения: 3 205
Непременно трябва да се излекуваш от ентерококите преди да правиш опити за бебе. Това, което ти е казала лекарката ти, е изключително лекомислено и не подхожда на лекар да го каже. Говоря ти от личен опит, аз бях с ентерококи в продължение на няколко месеца. Рискът от спонтатнен аборт е много голям, от евентуално увреждане на бебето също. Партньорът ти лекува ли се? В моя случай се лекувахме и двамата, а аз в добавка към коките имах и кандида (за мое щастие, защото при мен кандидата подтискаше  поради някаква причина размножаването на бактериите). Излекувах първо ентерококите с антибиотик (плюс лечение на съпруга ми), а после и гъбите - защото след антибиотика гъбите се появяват така или иначе. Резултатът - изкарах първия месец в живота си без бяло течение и забременях. 

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123
Ритка , какво да ти кажа.И аз съм до някъде като теб.Аз имах гъбички и пих лекарства,но нямам време да отида на лекар да видя дали сме ги изтребили(това ве4е 2 месеца,ма кво да правя,като не мога да отсъствам от работа Embarassed).Отделно имам и раничка,която ми видяха още през бременността- и нея нищо не съм я правила,а трябва.Мислех да изчакам с опитите,докато не разреша тези проблеми,но вече не мога да чакам.Започнахме бебеправенето и това е!То и без това няма да стане веднага.

# 19
  • Мнения: 1 277
Rita Zita,
аз също съм доста обезспокоена от моите стрептококи и особено като чух, че една позната не може да ги излекува ваче година  Shocked Но не мисля да рискувам и ще продължа "борбата" - дано скоро се похваля, че съм приключила с коките, пък и ти също!  Praynig

# 20
  • Мнения: 634
И аз съветвам първо търпеливо да се изчистите от тези гадини, защото са много упорити и мъките, ако си бременна и освен всичко, което ти предстои имаш и едни ентерококи, с които трябва да се разправяш, ще са огромни!- няма да можеш да се радваш пълноценно на бременността Grinning
Всичко просто ще стане, когато трябва да стане, имай търпение и успех  bouquet

# 21
  • Мнения: 12
Аз и партньорът ми лекуваме ентерококи от близо 1 година, които с малко прекъсвания се появявяха във всяка микробиология /правим всеки месец/. Когато ги няма, случи се 3 пъти, бяха заместени от ехерихия коли. Изпихме всички антибиотици по антибиограмите и резултат никакъв. Докато някъде не прочетохме, че тези бактериални инфекции, често са съпътстващи на хламидии, микоплазми, уреаплазми. И ако тях ги има, май няма начин да се излекуват гадните бактерии, а лечението е различно. В момента ние лекуваме вече уреаплазма.

# 22
  • Мнения: 3 205
Докато някъде не прочетохме, че тези бактериални инфекции, често са съпътстващи на хламидии, микоплазми, уреаплазми.

Да, забравих да спомена, че успоредно с микробиологията гинеколожката ми пусна и изследване за хламидии. Ти изследвала ли си се за гореспоменатите?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 098
юл4е правих изследване и за хламидия - нямам за щастие ( да не чуе дявола ) . А лечение провеждаме и двамата. Не се лекувам само аз. Мисля другия месец да пусна пак микробиология, пък да видим какво ще стане. А по антибиограмата ми , пак ще ми предпишат  Аугментин. Така че спокойно можем пак да си го пием, и да видим дали ще има ефект.

angels_zg, милинка, разбирам те напълно, търпението ни се изчерпа вече. Успех и стискам палци. Дано изтребиш гадините.

campanula и аз все повече се убеждавам, че гадовете трудно се морят, а и достатъчно жени го потвърждават за голямо съжаление. Дано скоро се отървем от всички пречки , които ни спират на едно място и не можем да сбъднем мечтите си.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз и партньорът ми лекуваме ентерококи от близо 1 година, които с малко прекъсвания се появявяха във всяка микробиология /правим всеки месец/. Когато ги няма, случи се 3 пъти, бяха заместени от ехерихия коли. Изпихме всички антибиотици по антибиограмите и резултат никакъв. Докато някъде не прочетохме, че тези бактериални инфекции, често са съпътстващи на хламидии, микоплазми, уреаплазми. И ако тях ги има, май няма начин да се излекуват гадните бактерии, а лечението е различно. В момента ние лекуваме вече уреаплазма.
проверете дали проблемите не са бъбречни
т.е. този дето е имал е.коли - за мъжа ми напр се усъмнихме и тогамва се пуска двойна урина - първо пишкане и веднага без прекъсване - второ - в две колби
надписват се
първата ще покаже дали проблема е гинекологичен а втората - евентуално дали е бъбречен

не знам обаче дали можге да се направи същото при жената - защото там няма толкова дълъг уретерен канал

# 25
  • Мнения: 1 277
Смятам да си пусна изследване на урина, за микоплазма, уреаплазма. Иначе за хламидии скоро правих и резултатът бе отрицателен. Но ми се вижда странно защо АГ-то ми не ми препоръча тези изследвания  newsm78 Въпреки това ще си ги пусна. Стискайте палци скоро да се оттървем от гадините.  Praynig
П.С. Имам един въпрос - изследването за урина за какво трябва да се пусне - защото са най-различни - има за белтък, седимент...?

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
пуска се стерилна урина
но това с двойната урина става при мъжа ... за жена не знам дали би показало дали бактерииете са в половите канали или в пикочните ли обратното - даже може би така най-вярно ще се хване /сега се замислих.../
успех

Общи условия

Активация на акаунт