ЮНЧЕТАТА мама с щастие даряват, пълзят, вървят, бели за двама правят

  • 13 757
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 273

И друго да ви питам, в "Метро" пускат ли с бебета, че някой ми беше казал, че не пускали с малки деца?
Ние ходихме веднъж,Дими беше на 2 месеца,в кошница и охраната категорично отказа да ни пусне.Но явно зависи на кого ще попаднеш.....

# 46
  • Мнения: 166
mle4ko, много мило, благодаря ти, направо се разчувствах, честно да си кажа  smile3525
Хехехе, Deva-Co, ако кажеш от къде сте, ша ми е по-лесничко да се подготвя за гостито  tooth  Нали ша се сватосваме, да знам къде ша ми е момата  hahaha
a witch, и ние в Метро като ходим, сме на кенгуру, а количката я оставяме до залата за видеонаблюдение, където стои и част от охраната, която е пък точно до детския кът (поне тук в Пловдив), и те ни я "вардят"  Mr. Green

Момичета, да ви питам нещо, като малки си имахме пъпна хернийка лека и си лепяхме пъпчето, ама по едно време викам "Стига толкова", че кожичката наоколо се беше раздразнила малко, пък и пъпчето се поприбра, ама последните 2 месеца гледам, че пак е поизскочило. Откак ни мъчат зъбки, се дерем понякога през нощта повечко и... Та някой имал ли е такъв проблем и как се е справил с него ? Аз съм чувала за операции чак и много ме притеснява това, но пък някъде бях чела (май в книгата на д-р Спок), че не представлявало проблем в по-късен етап, или рядко се проявявали усложнения, което пък от своя страна съвсем не ме успокоява  newsm78... Нашта джипка ми вика да го лепя пак... но дали ще има ефект  Thinking
Ами тва е от нас, току-що се събудихме и сега ще папаме, така че ще ви пожелая приятен следобед на всички   bouquet и целуфффки от нас, тук духа много и не знам дали ще излизаме пак...

# 47
  • Мнения: 274
Здравейте момичета,

Писах това на Котето на лични, за да не ви връщам на теми които са обсъждани отдавна, но после видях, че може да има и други мами които да се интересуват.

  Та за въпросното манту. Е, ако още не сте си били второ БЦЖ моят съвет е да не го правите. Консултирах с познат лекар в чужбина, който се занимава точно и изследвания за туберкулозата (а и има две малки деца) и той каза че слагането на тази ваксина е почти напълно безмислено, а и никъде в западна Европа не се поставя. Ние също нямаме белег и мойта педка каза, че няма смисъл от това манту и т.н. - тогава си помислих, че нещо иска да си спести труда (че много и нямам доверие), но сега се радвам, че така стана. Нали си имаме документи, че ни е бито БЦЖ, за детската градина.  

За Метро: Пускат само бебета и само ако са в кенгуру, иначе не  Naughty Е, сигурно и в слинг става (май мама a witch това ползваше), но с каквото и да е друго няма да ви пуснат.

Поздрави от мен и Лери

# 48
  • Мнения: 363
Здравейте мацки!
Таталинка и Люба, какво пиете душички,да ви почерпя Grinning ,че с тези комплименти за моята особа си го заслужихте Joy То не че страдам от липса на самочувствие,но докато не махна тези гадни 4кг от бременноста,все се чувствам не съвсем във форма,но и на тях ще им видя сметката,сега в края на месеца започвам ремонт и мъжо нали го няма,та познайте кой ще кара влака Joy
Албени, никога не съм виждала по-сини и по-хубави очи от тези на дъщеря ти PeaceКазвам го най-отговорно,върха е  Heart Eyes
За метро незнам дали пускат,защото аз не съм ходила.
Таталинка, за пореден път пишеш нещо .което ми е много познато,става въпрос за характера на Ени,долавям доста сходни черти между характера на Ени и Тея.И ние от известно време сме много своенравни и дори вчера бях на косъм да и се скарам,защото преди лягане вечерта беше крива и аз и давах разни играчки да я забавлявам ,а тя маймуната ги вземаше и най-демонстративно ги хвърляше Shocked
Сега я чакам да се събуди ,да папка и да излизаме,че днес при нас е 25 градуса,цяло постижение и почти няма вятър Peace

# 49
  • Мнения: 729
Албени, май аз съм препатилата от тези хернии в нашата тема! Sad
Повечето от момичетата знаят, но пак ще напиша каквото знам до тук и каквото сме преживели.
На около месец ни се появи ингвинална херния, а след един - два дена и пъпна. За съжаление моето синче е от доста ревливите, въпреки че докторите казват, че това нямало значение. Ингвиналната я оперирахме на три месеца, защото ме беше страх от заклещване, а пъпната я лепихме известно време, но се получи ужасен мехур под лепенката и сега все още има белег от него. После пъпчето започна да секретира от проклетите лепенки и след консултация с нашия педиатър, една позната специалист и доц. Бранков - завеждащ детска хирургия Пирогов, спряхме да лепим. Всички бяха на мнение, че ще се оправи по-натам.
Но...! Преди месец пак го заведохме в Пирогов на консултация и там ни казаха да насрочим операцията и за пъпа!  Tired
Сега съм в дълбок размисъл, защото хич не искам да се оперира отново и ужасно ме е страх. Прочетох страшни неща по повод тази операция от една мама, която ми писа, защото търсих информация от някой преживял вече това. По-тежка е от ингвиналната.
Моят съвет е да направиш колкото се може повече консултации, да събереш мнения и да се прецени какво е състоянието.
От това което съм изчела до сега, смятам, че ако е имало възможност пъпчето да се прибере, то е до 6-я месец с лепенки.

Успех и дано не ви се налага операция!
 Hug

# 50
  • Мнения: 147
Момичета, благодаря за бързите отговори  bouquet
Люба, зависи от вида и схемата на приемане на мазилката Mr. Green

# 51
  • Мнения: 903
Здравейте мили майчета  Hug

Днес бяхме с Иванна на детско парти и беше страхотно. Пълно с деца, но по- големи от нас и да знаете колко се забавлява Simple Smile Не се спря за секунда. А тортата беше пиратски кораб и беше страхотна. Та по - тази тема да ви питам вие решили ли сте каква ще е тортата на рождения ден на малчовците???

Дидка, лек път и скорошно завръщане сред нас.  Peace
_albeni_, много ти е хубава дъщеричката, а сините очи са ми слабост  Party
На болничките бързо оздравяване.  Praynig
gabinkismile3525

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА mama_iana

МНОГО ЗДРАВЕ, КЪСМЕТ И ЩАСТЛИВИ СЕМЕЙНИ МИГОВЕ

# 52
  • Мнения: 166
Добър вечер, момичета   bouquet
Охх, emsy, надявам се да не ни се налага операция, по принцип не е чак толкова зле, защото джипката не даде повод за притеснения изобщо, на въпроса ми просто каза "Можеш още малко да го полепиш, да се поприбере" , пък и аз виждам, че не е голямо балончето, но... Ами освен да пробвам, нищо друго не ми остава май  newsm78 . Сега се сещам аз, че моя приятелка, която в момента е извън БГ  Cry, така си оправи щерчицата  Peace Отивайки на операция, дофтура и казал "Абе я си земи детенцето и си иди у вас, пък му "тури" една лепенка на тоз пъп и не се притеснявай, ще се оправи" и бебка сега е пирфиектну   Mr. Green с хлътнало пъпче...  Дано и при вас се размине без операции, че това, което сте преживели, е достатъчно  Praynig Аз ще се пробвам и ако има ефект, ще ти кажа да се пробваш и ти  Peace

коТе, TABBY, благодаря ви от сърце  Hug
Тея не съм я виждала много-много, ама е супер сладка бузка, да и пускаш по-редовно снимчици, да и се радваме, ей  Laughing
А Иванна, да си призная  Embarassed , съвсем на скоро открих каква красавица е станала на последък, какви букли е заформила, ама до сега все по-бебешки снимки съм и виждала, а вече е малка госпожица  Laughing
Може би сте чували, ама аз да си кажа  Mr. Green
Зениците са единствения орган в човешкото тяло, които не променят размера си от раждането до края и за това бебчетата и малките дечица изглеждат с огромни очички (ама и ние май си се кокорим повечко от обичайното  smile3556  hahaha )
Айде лека нощ от нас, че съм станала като таласъм, все по нощите пиша  smile3506

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 458
Добър ден и от нас

Времето пак е суперско и скоро май ще стягаме банските и джапанките.
За сладките ни дечица думи нямама както обикновено то не е красота то не е чудо.
Ние от разходки направо сме се размазали (току виж съм свалила някое и друго килце,че кантара нещо напоследък хич и не мърда).
Вчера бяхме като изтървани цял ден се лашкахме по улиците и мойто чудо хич и немигна,а като се прибрахме откърти здраво към 17и 30 и се събуди чак тая сутрин в 6и30 и сега пак спи като пън направо ми събра очите,че тя като новородена толкоз не ми е спала.
Емси,Албени стискам палци всичко да се размине по най-добрия и безболезнен начин.

Таби за тортата още не съм мислила,но сигурно ще е голяма и красива и ще е или нещо съвсем момичешко или нещо морско.

Целувки и слънчев ден на всички.
И бързо да се разписвате и да не се скатавате

# 54
  • Мнения: 1 138
Чести рожден ден mama_iana!


Букет от нежни пожелания, дарила бих ти с две ръце,
щастие и радост желая ти от все сърце!
Живот и здраве, любов и дълги дни
и нека с рози е окичен живота ти до старини!


# 55
  • София
  • Мнения: 1 750
Честит рожден ден, Яна!
Да си жива и здрава!
Много любов, късмет и хубави емоции!


# 56
  • Мнения: 166
                        МАМА ЯНА,
       ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!


С ПОЖЕЛАНИЯ ЗА МНОГО ЛЮБОВ И КЪСМЕТ, МНОГО ЩАСТИЕ И САМО ВЕСЕЛИ И СЛЪНЧЕВИ ДНИ С МАЛКИЯ БОЖИДАР smile3525

# 57
  • Мнения: 235
здравейте и от нас
горе долу ви изчетох-бебетата са вече Небебета, а деца, всички са направо супер. Мойта лудата сега спи и сме при таткото, та ползвам да понамина
Добре сме и двете, стягаме купона.
Вече е почнала да слуша и да се радва на себе си като изпълни някоя задачка. Пляска си сама и казва вече на колко е годинки. Много е станала забавна е лесно помни нещата. Голяма е радост за мен (както и ваште за вас) Няма да се впускам в подробности че няма време
А witch- в метро може само с деца на кенгуру

# 58
  • Мнения: 729
Мама Яна, Честит рожден ден!
Бъди много щастлива с малкия адаш!
Много здраве, късмет и любов ти пожелавам!
И много, много поводи за усмивка!

smile3525 newsm59 smile3525

# 59
  • Мнения: 363
Яна,Честит Рожден ден!  bouquet Бъди здрава,усмихната и нека късмета винаги е с теб  bouquet  bouquet
Не съм знаела,че има толкова много телета от Юнските мами Hug Hug
Елиа, и ние май ще открием сезона на плажа ако продължават жегите Joy

Общи условия

Активация на акаунт