идеи за сос за спагети ?

  • 30 163
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 500
Аз пък разтопявам масло в една тенджера, добавям синьо сирене, става кремообразна смес, после заквасена сметана /обаче, стават по-тежки/ или прясно мляко. Малко се загрява и се дърпа от огъня, слагам ситно нарязан магданоз - повечко и глава чесън пресована. Изсипвам спагетите/макарони/таяители, или както там се казва точно Sick разбърквам и ям. Ей таквоз нещо мога да изям цяла тенджера Animal Pig.

# 16
  • Мнения: 266
Любимият ми сос-                                                                                                            1 майонеза
1 эаквасена сметана 100гр
200-300гр. пушено филе
5-6 кисели краставички нарязани много ситно
пикантина на вкус
Филето се реже също на много ситно.
Всичко се разбърква много добре  и  се слага от готовата смес върху порцията  сварени спагети.Отгоре се рендосва кашкавал.
Соса е за цял пакет спагети.
Да ви е сладко Grinning Grinning

# 17
  • Мнения: 1 910
По памет:
Равни части пушено сирене, топено сирене и синьо сирене ( аз слагам по-малко от него).
Запържваш в малко масло скилидка пресован чесън (чесъна е по желание). Добавяш сирената и малко вода. Гледаш да доливаш/изпаряваш водата, така че да се получи сос с прилична гъстота.
В края съм слагала и бланширано броколи, и шунка и задушени гъбки-сърнелки.  Изсипваш в соса и сварената паста.  Яде се моменталически...

И трите пъти беше вкусно, но тежичко.  Simple Smile

P.S. Май се слагаше и малко бяло вино в соса  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 2 609
И аз да се разпиша:
загрявам олио,слагам 1 буркан доматен сок,като поври малко слагам настъргано сирене,шунка,1 пил.булон,гъбки.Като се позгъсти махам от котлона,слагам чубрица и чер пипер и заливам сварените спагети.При поднасяне добавям майонеза и горчица

# 19
  • София
  • Мнения: 2 896
Айде и една натурализирана по произход италианка да се включи, с любимият си и най-лесният паста сос Аglio e Olio - чесън и олио:

Спегеттини, най-тънките...2/3 от пакета от 500 гр, за предпочитане пастата да е италианско производство Barilla, Arrighi, Divella, De Ceccо..други в Б-я не съм виждала.

За двама души:
6-7 скилидки чесън, нарязани на филийки се запържват във зехтин, заедно с трохите от една филия хляб и ситно нарязан магданоз (количеството - на око).

Ей тва е, по-просто не ме би могло да бъде...става за две минути и е любимият паста сос на мъжО.

Ето и една друга рецетпа, която написах преди малко пак тук във форума

Паста с тиква, праз и бекон

Някакъв вид паста, но най-добре Tagliatelle all'uovo (талятелле с яйца, има ги в Билла), за двама души - малко по-малко от пакет 250 гр.

паста (не давам количество, всеки обича различно съотношение паста:сос, рецептата е за ориентировъчно 2-3 души)
400 гр тиква
2 стръка праз, само светлата част
100-200 гр бекон
масло за запържване
олио за запържване

Тиквата се реже на ситни кубчета, около 0,5 см3 и се запържва докато омекне в маслото и се зачерви. Изважда се от тигана, където се запържва празът,ситно нарязан, пак с малко масло. Като омекне празът, се изкарва от тигана и там с много малко олио се запържва беконът, нарязан на малки кубчета. И трете неща се смесват със сварената паста. Предполагам знаете, но пастата трябва да се смеси със сосът веднага след като се свари/изцеди, т.е. сосът трябва да е готов, преди пастата. Може да се прибави много малко лют пипер. Във водата, където се вари пастата, а също така и при тиквата, може да се сложи малко шафран. Разбира се пармазан по желание. Buon appetito!
 
Разбира се правя и  други сосове, рецепти-upon request
  Hug

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 14:19 от Гуш

# 20
  • София
  • Мнения: 2 896
Carbonara (или Паста по Въглищарски)...ими много варианти, но аз ви предлагам приетият за оригинал в Италия.

Спагетти или спагеттини, за двама души около 2/3 от пакет 500 гр.

1 глава кромид
5-6 скилидки чесън
100-200 гр бекон
2 жълтъка е и 1 едно цяло яйце
пармезан
черен пипер
лют пипер
малко олио за запържване

Беконът, нарязан на средно дебели пръчици, се запържва докато стане хрупкав, като по някое време към него се прибавят кромида и чесъна да се запържат до златисто. В една купа се разбиват жълтъците и яйцето заедно с паремезана, да стане средно гъста каша, към която може да се прибави черен пипер. Когато пастата е сварена/изцедена, върху нея се изсипва запръжката и после сместа от купата (да, сурова!), жлъчно-яйчено-пармезанената смес полепва по спагетите и така достига кулинарна готовност. По желание може да се прибави лют пипер. Ако стане прекалено сухо, може да се прибави малко от водата, в която се е варила пастата.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ето соса на моя мъж/той е спеца в това/:
1 гол. кофичка заквасена сметана
300гр.бекон/може и повече/
соев сос на вкус
чесън на вкус
сол на вкус/ако соевият сос е солен,внимавайте/

Бекона се нарязва на ситно и се запържва. След това се слага сметаната, смления чесън и соевия сос. Всичко се бърка, докато стане на хомогенна смес.

Става много бързо и вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт