Ето вече май дойде,ОКТОМВРИйското дете,ще каже момиче ли е то или момче!!!

  • 12 697
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Нямам идея ,даже сега чувам,че в Шумен ще има 3Д newsm78
То не е въпроса да го види човек само,а да го види специялст. По този повод аз ще ходя на ФМ във Варна при доц. Балев. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте и от мен и честита ни темичка!   bouquet

За съжаление аз пак трябва да ви се оплача.Sad Насрочих си амниоцентезата за петък сутринта, обаче се оказа, че нямали Анти Д гама имуноглобулин, а аз съм с отрицателен резус фактор и трябва сама да си я купя. Има 2 варианта българска, която струва около 20 лв. и вносна, която е около 180лв. И започнах да търся българската, но са я спряли от производство преди месец и вече никъде няма - и при производителите, и при посредниците и по аптеките към родилните домове. Е, започнах да питам и за вносната, но се оказа, че даже и тя на тази цена не може да се намери от около 2 седмици. Една аптекарка ми обясни, че имало вносна и още една вносна, която била заместител , но даже и тях ги нямало. Тя къде ли не звъняла и пак. Sad

Просто...вече не знам кой ми идва да.... #2gunfire #Cussing out #2gunfire Този месец май е най-кошмарния в живота ми, а лошото е, че няма и да свърши скоро.

Моля ви, ако някой от вас знае някаква информация за Анти Д-то - къде може да се намери да ми пише. Благодаря!   bouquet

# 17
  • Мнения: 227
Ивон - Здравей   bouquet Hug Незнам какво да кажа, просто простотиите в Булгаристан нямат край.
Успех - дано да намериш ! И се успокой всичко ще мине добре  smile3525

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ивон,напиши ми точното име,на това което трябва да търся,мога да попитам в аптеките тук примерно... newsm78

Последна редакция: вт, 08 май 2007, 18:25 от илонита

# 19
  • Мнения: 133
Исках да се включа по темата за запека, защото в началото на бременността и аз имах големи проблеми (а и отказването на цигарите подсили проблема  Embarassed)
Моята рецепта е около 1,5л. вода + 1л. айрян на ден. Даже айряна може да не е всеки ден, ами през ден! С тази 'диетка' нямам ниакви проблеми! Само внимавайте да не пиете основното количество вечер (по-добре сутрин)  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 555
илонита - Благодаря много, то по пинцип така си се казва - Анти Д гама имуноглобулин. За съжаление малко ме съмнява, че ще се намери в аптеките, освен ако не са аптеките на родилните домове. Sad Аз звъня сега по големите вериги - но няма. Проблем всъщност е и това, че май пренасянето на ваксината трябва да стане в хладилна чанта.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 524
Ивон след толкова простотии следва само хубаво.  Hug
Стискам палци за петък и ще питам за Анти Д гама имуноглобулин, но нямам познати по аптеките, та ще се обадя на свекито - тя е бивша лаборантка та ако тя има познати да търси.

Днес ми излязоха и мойте БХС резултати. Не са блестящи, но докторът каза в нормата са 1:1428. В петък съм при Мазнейкова на ФМ .
Днес също ходих и на ЖК (ходя веднъж на частно и веднъж по здравна каса заради болничния), та лекарката днес реши да ме гледа на видеозон и вика "ами не виждам тестиси и пишка"  smile3533 smile3534 smile3534 леле как се израдвах, като се прибрах таткото не повярва. Каза че сигурно го бъзикам и направи една нещастна физиономия, чак ми стана жал, но лекарката не беше категорична, а и Мазнейкова ще си каже тежката дума.

За раждането - ще ни излезе соленичко, защото докторът ни се премести при Мазнейкова, та ще си платим кат попове, но си държим на доктора.

За ходенето до тоалетната, ако нищо не помогне - тогава дуфалак, но след разговор с наблюдаващия лекар. На мен ми помага овесени ядки с топло прясно мляко сутрин на гладно.  smile3550 и никакви такива напъвания  People No Good

Зайче Мече дано и двете се хвалим с пола в петък.

Manira и аз не знам какво точно е 3 и 4Д видеозон, но си го обяснявам като тридемензионално и четридемензионално, т.е показва три и четри равнини. Мисля че на Мазнейкова е 4Д, т.е. един от най-модерните. Ти доволна ли си от прегледа при нея, разкажи повече.

ushco много си права трябва да пием много течности.
 smile3549

# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Ще помисля до утре къде мога да попитам newsm78
Ще ти пиша ако има нещо ново... Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 555
meggyv, илонита - Благодаря ви много!  Hug  bouquet

meggyv- аз тъкмо допрочитах старата темичка и видях, че си била на преглед и веднага дойдох да видя дали не си се оцветила в синьо или в розово.  Mr. Green Аз да ти кажа, че щом не вижда нищо лекарката, значи според мен си е момиченце, все пак си в 18 г.с.Simple Smile А резултатите ти от БХС са направо чудесни и в норма.  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Ивон Обадих се на позната във Варна и тя ми обеща утре да потърси дали има там такава ваксина, та на обяд пак ще и звънна. Обадих се в клиниката на Мазнейкова - там в аптеката тел 8184621, но и там нямат и от там ми казаха да говориш с гинеколога си и ако си с клинична пътека от болницата са длъжни да ти осигурят такава ваксина. В краен случай опитай се в самото Шейново да задействаш връзки. Ако се окаже че във Варна имат, ще му мислим как да стигне до София. Най-добре със самолет в лед, но ако има  Praynig ще ти съдействам да долети до тук.
Фармацевката от там ми каза че аптеките Селена разполагат с такива ваксини, но складовете работят до 1800ч
Свекито е забегнала, но и нея като намеря ще задействам да търси. Само се успокой и не съм запозната с отрицателните кръвни групи, но непременно ли трябва да се бие ваксината след аминото.

# 25
  • Мнения: 22 433
Здравейте от мен.)))
И честита нова тема.)))
Днес бях на консултация, всичко е наред, минах и на ехограф, бебето напълно си отговаря на 18г.с., или по-точно на 17г.с- и 3дни.)))
Този път не знам на къде се беше завъртяло, но се виждаха идеано гръбначният стълб и гръдният кош, буквално можеха да се преброят ребрата.))))
Що се отнася до пола на бебето, лекарката каза, че това на нормален (обикновен) ехограф се вижда чак към 6тият месец. На 4D ехограф може и още сега, но...за съжаление не съм в София.)) Така че явно ще си чакам още месец и половина.
В нашият град направиха преди месец клиника която има 3 и 4D ехограф, но казаха, че още се учат и няма смисъл да ходя.)))

Иначе гледам, че говорехте за килограми и запек. Аз засега съм с +1кг, запек слава богу нямам, надявам се и да не се появи.

# 26
  • Мнения: 1 919
Mirama   Hug ей как го постигна това +1 кг..кажи тайната  Praynig Praynig Praynig

# 27
Момичета и аз имах проблеми със запека.нито веднъж не съм повръщала, дори не ми е прилошавало,но за сметка на това неможех да ходя в тоалетна.Овесените ядки и топлото прясно мляко много помагат.
По въпроса за раждането-в нашия град също няма частна клиника в която да родя,мислех във Варна но се отказах защото полувината акушерки са познати така че ще ми обарнат голямо внимание.Ще платя 300-350лв. на доктора при когото ходя в момента на консултация и това е.   

# 28
  • Мнения: 22 433
Mirama   Hug ей как го постигна това +1 кг..кажи тайната  Praynig Praynig Praynig


Ами не знам честно казано.))
Понякога си хапвам повечко, друг път доста по-малко, но не спазвам стриктно някакъв режим. Гледам да си включвам в менюто от всички групи храни, но не внимавам маниакално какво ям.

# 29
  • Мнения: 22 433
Гледам, че се заговори за частни клиники за раждане и т.н.
В Плевен има 2, или 3такива клиники, но лошото в тях е, че при евентуално усложнения при раждането или друг проблем не могат да реагират своевременно, тъй като нямат необходимото оборудване за спешни случаи и т.н.
Аз лично смятам да раждам в държавната болница, моята гинеколожка работи и там, доста близки сме с нея и разчитам, че ще подбере наистина добър екип.
Екстрата, която се предлага в държавната болница е да си сам в стая, за което се доплаща 10лв. Засега се чудя, но не съм решила окончателно дали да бъда сама в стаята, или не.

Общи условия

Активация на акаунт