Седмокласна изпитна тема - 22.06 - 28.06 - НВО приключи, адреналинът още не

  • 44 810
  • 1 153
  •   73
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 17 394
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Информацията в платформата се налива поетапно - паралелки, оценки, резултати от олимпиади... В процеса на кандидатстване са появяват и нови раздели - "Желания", "Класиране"... Важното е, че всичко ще е налично тогава, когато трябва да бъде. Не се притеснявайте за такива неща. Пак да кажа, че ако държите да се притеснявате за нещо, веднага мога да нахвърлям няколко идеи по действителен случай. Joy

# 436
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 859
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Информацията в платформата се налива поетапно - паралелки, оценки, резултати от олимпиади... В процеса на кандидатстване са появяват и нови раздели - "Желания", "Класиране"... Важното е, че всичко ще е налично тогава, когато трябва да бъде. Не се притеснявайте за такива неща. Пак да кажа, че ако държите да се притеснявате за нещо, веднага мога да нахвърлям няколко идеи по действителен случай. Joy
А, sanaka недей так Smiley За притесненията си има ред...резултати, правилно попълнени желания, класиране - място?, та второ класиране....и  дано не стигнат до есента Hands Pray

# 437
  • Мнения: 466
Оф:) прекалявате с квалификациите за децата от СМГ-да умни са, амбициозни са, но повярвайте ми има и много умни деца и по другите училища...и класа на моето дете (мат.профил) огромна част от децата са решили и 6 и 21 при това правилно...естествено има и такива, които са ги объркали. Моето дете е сбъркало 6, но казва, че задачата е хубава  ..това е! Виж за 21 не съм ок...това си е "кражба" от знанията на тези, коиъо с се справили. И сега какво се получава- ако едно дете е решило целия 1 модул с грешка само в 6 , губи в сравненир д това, което е посочило грешен на 21! Кой малоумник го допуска??? Срам нямат ли...

# 438
  • София
  • Мнения: 17 394
Скрит текст:
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Информацията в платформата се налива поетапно - паралелки, оценки, резултати от олимпиади... В процеса на кандидатстване са появяват и нови раздели - "Желания", "Класиране"... Важното е, че всичко ще е налично тогава, когато трябва да бъде. Не се притеснявайте за такива неща. Пак да кажа, че ако държите да се притеснявате за нещо, веднага мога да нахвърлям няколко идеи по действителен случай. Joy
А, sanaka недей так Smiley За притесненията си има ред...резултати, правилно попълнени желания, класиране - място?, та второ класиране....и  дано не стигнат до есента Hands Pray
Е, това са си нормалните притеснения. МОН може да предложи и други. Joy

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 298
Аз искам да пошпитам толкова ли е сложно това с реденето на паралелките и кодовете. Учител от нашето училище е казал на децата задължително да ходим там да редим желанията, защото шансът да объркаме кодовете бил голям.
Смятам се за грамотен човек, но вече се притеснявам да не объркам нещо с толкова предупреждения (от няколко места го чувам това вече).

# 440
  • София
  • Мнения: 17 394
Глупости! Елементарно е. Освен това вече могат да се оправят грешки чрез подаване на ново завление без ограничения в рамките на срока за подаване. Системата помни само последното подадено заявление. Кодовете дори не ви трябват. Може да се търси по име на училището и паралелка. Училищата няма да объркате, нали?

# 441
  • shumen
  • Мнения: 22 192
Тединце,пълни глупости!Както Санака е казала е лесно,а и може да се поправя.
Моят днес отиде с една тетрадка и химикал също.Не,че ще пишат нещо,но колкото да не е без хич.

# 442
  • Бургас
  • Мнения: 298
Разбира се Simple Smile А предполагам, че всяка различна паралелка е различно желание. Поне така си го представям аз.  И инструкциите съм си принтирала, не е ядрена физика все пак.

# 443
  • София
  • Мнения: 17 394
Разбира се Simple Smile А предполагам, че всяка различна паралелка е различно желание. Поне така си го представям аз.  И инструкциите съм си принтирала, не е ядрена физика все пак.
Да, всяка паралелка с отделен профил е отделно желание. Като намерите училището, излизат ви всички паралелки в него и си ги избирате/подреждате, после следващото училище и така. Независимо дали сте търсили паралелката по код или по име на училището, когато я изберети ви я изписва с пълното име на училището и профила, както и кода.

# 444
  • Мнения: 37
А когато почнеш да редиш в профила и преди да си натиснал "Потвърждавам" подредбата може ли да се променя (например да си слайдваш нагоре-надолу) паралелки? Т.е., ако след подредбата се сетиш, че искаш паралелка Х да е на по-предно място от паралелка Y (но вече си ги подредил така), трябва наново целия списък ли да подреждаш?

# 445
  • София
  • Мнения: 17 394
Можеш да променяш и разместваш, да. Мисля, че беше със стрелки. Платформата е направена добре, лесна е за ползване и трудно може да объркаш нещо.

# 446
  • Мнения: 9 701
Разбира се Simple Smile А предполагам, че всяка различна паралелка е различно желание. Поне така си го представям аз.  И инструкциите съм си принтирала, не е ядрена физика все пак.
Да, всяка паралелка с отделен профил е отделно желание. Като намерите училището, излизат ви всички паралелки в него и си ги избирате/подреждате, после следващото училище и така. Независимо дали сте търсили паралелката по код или по име на училището, когато я изберети ви я изписва с пълното име на училището и профила, както и кода.
Само едно пояснение - понякога има няколко паралелки с един код, например 91НЕГ са 7 паралелки с един код (91 момичета и 91 момчета). Да не се шашнете и да пишете на 7 реда. Simple Smile

Кодовете имат смисъл само при голям брой желания, да се пише по-бързо... Копират се редовете от ДПП на желаните паралелки, подреждат се по ред и се принтира (имаме случаи и с подписи на разпечатания списък от подопечното непълнолетно/малолетно лице, ако се явява бунтар!). После си цъкате кода и си прочитате името на излязлата паралелка, ако не ви се цъка по падащи списъци.

Аз не вярвам цялото това да го доверя на някой в училището да го прави и аз да му проверявам през рамото, вместо да си седна на спокойствие и да го направя пред компютъра Thinking

# 447
  • София, Младост
  • Мнения: 2 501
Скрит текст:
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Информацията в платформата се налива поетапно - паралелки, оценки, резултати от олимпиади... В процеса на кандидатстване са появяват и нови раздели - "Желания", "Класиране"... Важното е, че всичко ще е налично тогава, когато трябва да бъде. Не се притеснявайте за такива неща. Пак да кажа, че ако държите да се притеснявате за нещо, веднага мога да нахвърлям няколко идеи по действителен случай. Joy
А, sanaka недей так Smiley За притесненията си има ред...резултати, правилно попълнени желания, класиране - място?, та второ класиране....и  дано не стигнат до есента Hands Pray
Е, това са си нормалните притеснения. МОН може да предложи и други. Joy

Като две първи класирания в вдин ден, например 😁

# 448
  • София
  • Мнения: 17 394
Или грешни резултати.

# 449
  • Мнения: 9 701
Скрит текст:
Ох! Притесних се. В сайта на РУО ги знам, отдавна съм ги разпечатала. Обаче помислих, че не влизам където трябва или не правя каквото трябва и затова не ми се зареждат в системата за кандидатстване. Явно просто още ги няма. Много благодаря!
Информацията в платформата се налива поетапно - паралелки, оценки, резултати от олимпиади... В процеса на кандидатстване са появяват и нови раздели - "Желания", "Класиране"... Важното е, че всичко ще е налично тогава, когато трябва да бъде. Не се притеснявайте за такива неща. Пак да кажа, че ако държите да се притеснявате за нещо, веднага мога да нахвърлям няколко идеи по действителен случай. Joy
А, sanaka недей так Smiley За притесненията си има ред...резултати, правилно попълнени желания, класиране - място?, та второ класиране....и  дано не стигнат до есента Hands Pray
Е, това са си нормалните притеснения. МОН може да предложи и други. Joy

Като две първи класирания в вдин ден, например 😁
С пресконференция между тях, с дълбокомислени анализи на понижените балове в някои училища Smiling Imp

Или грешни резултати.
Тогава на миналогодишните номера тазгодишните резултати (или обратното), но беше БРУТАЛНО!!!

Общи условия

Активация на акаунт