Много суха кожа на бузките-непрекъснато се напуква...

  • 2 677
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 179
Явно ща трябва да настоявам за изследвания, щото малко се съмнявам, че педито щеше да ми ги предложи.    bouquet
[/quote]

(Това трябваше, да е цитат).... Embarassed

Аз отдавна съм взела нещата в свои ръце, що се отнася до изследвания и направления. Само гледам, да е в началото на месеца, за да не ми излязат с номера, "Направления НЯМА!"

# 16
  • Мнения: 266
Дъщеря ми е със същия проблем.Миналата седмица бяхме при кожен лекар и се оказа ,че е с атопична кожа и ще има проблеми и за напред.Изписаха и FucidinH i Linola Fett.Мажа я вече пети ден само със FucidinH и за сега не виждам особенно подобрение  SadАптекарят от който купих лекарствата ми каза,че масово децата са с такива проблеми Shocked

# 17
  • Мнения: 1 080
Помогна ни единствено Стелатопия на Мустела.

# 18
  • Мнения: 241
И моят бебо е с атопичен дерматит, много суха кожа, чувствителна на материи /вълна и синтетика/.Ползваме само памучни дрехи,памучни одеалца, без плюшени играчки,  по-рядко  мокрене на тялото, изключително само медицинска козметика /А-дерма  за лице и тяло/, но има и доста други марки специално за атопична кожа/ в големите  аптеки/. Най-много внимавам с въвеждането на нова храна, защото  ако има алергична ракция,  се проявява първо върху кожата.

# 19
  • Мнения: 3 205
При това положение ти е нужна консултация с лекар и наистина специализирана козметика !
Nachtkerzen е страхотен крем  Peace

А това , което прочетох да мажеш със Здраве и Бочко ме изуми  Shocked Тези кремове съдържат ЦИНК и са изключително противопоказни в случаите за които говорим - т.е. суха лющеща се кожа  Sick
Искам да апелирам към майките , които ги препоръчват да не правят такива "научно обосновани " изказвания , защото могат много да навредят на някой ...
това , че е помогнало в единични случаи или така си мислите не е причина да давате с лека ръка такива съвети ...

Пиша това , като майка на дете с атопичен дерматит , без да имам претенции , че съм специалист ... Confused

Абсолютно съм съгласна.
Кремовете Здраве и Бочко са против подсичане, което се проявява при влажна кожа. Те изсушават, подради съдържащия се в тях цинк и по този начин позволяват на кожата да заздравее. При АД кожата е суха и няма нужда от допълнително изсушаване. Необходим е мазен крем, който едновременно да хидратира сухата кожа и да оставя отгоре мазен филм, за да не позволява на влагата да избяга.
Нахткерцен балсам е добър избор (аз вече забравих какво е зачервени бузи). Мустела Стелатопиа, А-дерма, Линола Фетт, както и много други също са подходящи. Важното е да е медицинска козметика без парфюм, предназначена за суха и атопична кожа. Добре е да се избягва честото къпане и да се ползват специални сапуни или масла за баня.

# 20
...искам да Ви попитам срещали ли сте проблем с излизане на червено петънце / капилярчета/, след раждане на детето, ако знаете какво се прави, или трябва ли д взема някакви мерки - предварително благодаря за отговорите ВИ!

Татко Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 984
балсама на тайс не е лош, но аз се въздържам да го препоръчвам на деца виж за възрастни е превъзходен. стелаатопия/на мустела/ и ексомега /а - дерма/ каточе ли са наи подходящи /ама не е казано че на вашето дете ще деистват именно те наи - добре/ . често ако е атопичен дерматит се налага да се включи кортикостероид - дипрозон, елоком, дермоват, бетноват. не флуорирани кортикостероиди. лошото е че ако е от по дълго време се инфектират участъците с стафилококи или гъбички. 

# 22
аз вчера водих моето дете на кожен и ми изписа ЛИНОЛА ФЕТТ ТРИПАТИ Я НАМАЗАХРГЛИАМ ЕФЕКТ

# 23
здравейте и от мен,
изчетох всички по темата и реших и аз да ви споделя, моето мнение. От 4 години ползваме само линола фет крем и масло за баня и да се призная ефектът винаги е бил страхотен. ьзапочнах да го препоръчвам и на всичките си приятелки. Мога да ви кажа, че това са продукти, които са регистрирани като лекарство, а не козметика и са специално разработвани за суха кожа. Освен омазняването и хидратирането на кожата, те имат и противовъзпалителен ефект, който по сила е равен на ефекта на кортикостероид, но без неговите вредни въздействия при продължителна употреба. Как се ползват - за крема нищо особено. Мазен е и дори сега през лятото е много добър, защото не позволява кожата на детето да изгори (има такъв защитен ефект, без да съдържа фактори). Маслото обаче трябва да се добавя във ваничката по време на къпане, но в чистата вода, когато изплаквате бебенцата. Може да им мажете и бузките след всяко миене. Важното обаче е да се нанася на мокра кожа - тогава попива напълно, не е мазно, не оставя лекето, но кожата става страхотна. Успокояват се раздразненията и край със проблемите.
За толкова години установих, че много помага при всякакви случаи и ако някой от нас има проблем пробвам първо с линола фет, ако не ми помогне, никога не ми вреди. Пък и цените са много приемливи - крема е около 10лв., а маслото около 12лв. за 200мл.
Желая успех на всички. Опитайте!  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 685
Балсамчето Nachtkertzen (Нахткерцен) на dr.Teiss (Тайс)

Родих се с този крем!

Горещо препоръчвам.

Преди това минахме през всички марки козметика!
newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт