Диета без глутен и казеин - Трудния път към успехa 2

  • 90 646
  • 382
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 4 412
mamma B i o n d a, сега видях че лентичката ти. Пожелавам ти успех, вече си към края! Така се радвам като видя бременна мама в този форум. Hug

# 241
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
mamma B i o n d a, радвам се, че пишеш! Hug Много ми се искаше да те поздравя за лентичката преди известкно време, но не си разчистваш кутията ЛС Simple Smile
Момичета, да ви призная , че от известно време не сме на диета, не издържах нито аз, нито домашните ми, удържахме 9 месеца.  Sad Нямаше изгледи да правим изследване за непоносимости, затова и ми се стори безмислено да продължавам да я мъча, без да знам има ли смисъл. Продължавам да се старая да я храня здравословно. При нея ефекта от диетата беше, че стана по-спокойна. След спирането й , Наталия пак е нервна, но не както преди диетата, може би и заради това , че е по-голяма, общо взето сега е търпимо. Иначе няма други промени, вървим напред с тройно забавено темпо, както обикновено Simple Smile
mamma B i o n d a, доколкото си спомням твоята принцеса ядеше само пасирана храна, затова не виждам как би яла хляба Confused Моят съвет е да даваш каша или да сгъстяваш яденето с царевично брашно  newsm78 Наталия рядко ми ядеше оризовите питки, затова и рядко й ги правех, разчитах на сгъстените ястия и картофеното пюре. Храните, към които има непоносимост са много,  с ограничените продукти, които предлагат диетичните магазини, ще ти е доста трудно. Sad Непоносимостта към ориза може да се е развила в последствие, заради честата му употреба.
Аз се бях сдобила без да искам с една книжка за принципите при храненето в случаите с хранителни непоносимости и ротационна диета за преодоляването им, на английски. Понеже аз не ползвам езика, само снимах книгата, и в момента тя е в  nadejda.v.l, която вчера успя да ми преразкаже голяма част от нея, мисля , че ще ти е от голяма полза. Предполагам, няма да има нищо против да я прегледаш, ако проявиш интерес.

Последна редакция: вт, 09 окт 2007, 07:16 от ljuboznatelna

# 242
  • Мнения: 126
tigonew и ljuboznatelna, благодаря за хубавите думи!
На мен също напоследък ми е доста трудно с диетата, защото от известно време Мими има желание да вкусва различни храни, дори се опитва да отхапва и дъвче. Реших, че е крайно време да съм наясно какво бива и какво не бива да яде. Като си дадох сметка, че изследването в лаборатория Great Plains, на което дълго се надявах, няма да се осъществи скоро, реших да прибегна до компромисен вариант. Направихме изследването в Бодимед - за непоносимост към 93 храни, струва 590 лв.
Сега ситуацията с менюто изглежда доста сложна, но силно се надявам с храненето да се разрешат доста от поведенческите проблеми на Мария, а също и запекът. Най-безнадеждно ми изглежда положението с приготвянето на хляба, но идеята на ljuboznatelna за сгъстяване на ястията е много сполучлива!   bouquet Наскоро видях да се продава царевично брашно за директна консумация - препечено е и само се разбърква с вода, мляко или компот до получаване на каша.
ljuboznatelna, вчера говорихме с nadejda.v.l за книгата. При първа възможност ще я копирам, защото от разговора с нея разбрах, че съдържа много ценна информация.

# 243
  • Мнения: 3 591
ако детенцето ти харесва каши, има една бебешка Фризокрем - която е без мляко и глутен(ама незнам дали не е оризова  newsm78) която е много вкусна и на големите деца.
Наистина ви съчувствам - ако ние трябва да изключим соята направо ще се побъркам....
А за запека - моето дете беше години наред със ужасен запек. Само с махането на прясното мляко и проблема се реши - което ме навежда на мисълта, че запека е изцяло алергична реакция на организма. Лошото е, че докато има запек детето задържа токсини. От там - поведението ще се влошава.
Обаче и аз също мисля, че някои от алергиите ви може да са придобити след включването на диетата. Ротирането(въртенето на продуктите) докато детето е на БГБК диета е много важно, точно заради опасността да се придобие някаква непоносимост.Аз единственото което не мога да въртя е соята...направо незнам как да избягам от това мляко.
На еднатата от бебешките каши на бебока ми (просо) пише, че може да се разтвори с повече вода за получаване на напитка. Обаче става като боза и на  вкус е като счукан суров боб  Sick..някакви идеи за сменяне на вкуса?
И още нещо за безглутеновите макарони - норманите като са сварени, изцедени и после поляти със студена вода като се приберат в хладилника траят доста време и могат да се ползват наготово. Обаче безглутеновите стават на пихтия - дали защото нещо бъркам с варенето(преварени да стават) или и при вас се получават така и просто не стават за приготвяне за няколко дни?

# 244
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Безглутеновите български макарони се варят за много кратко време и са едни мекички Rolling Eyes В хладилника наистина търпяха, но ползвах и италиански, с международната отметка GF , те пък искаха повече време за варене от пшеничните и в хладилник ставаха ужасни за ядене. Кои бяха по-истински, не знам, но така или иначе Наталия не ги обича, ама никак.
[desi] аз правих от просо каша, която пасирах и се получаваше много добре, подслаждах я с фруктоза и слагах и банан, ама това си е рецепта от mamma B i o n d a
Наталия пък не може без сладко, затова доста мед изяде Simple Smile
Имам снимана цялата книга, (не копирана), нокато размер на файла е колкото половин филм Laughing По-удобно ще е да се копира, така и по-лесно се чете.

# 245
  • Мнения: 549
ако детенцето ти харесва каши, има една бебешка Фризокрем - която е без мляко и глутен(ама незнам дали не е оризова  newsm78) която е много вкусна и на големите деца.

Има и САМО царевица на Фризокрем. И моят син я харесва. Давам му рядко за закуска, когато трябва да сгъстя плод , като череша или круша т.е нещо различно от банан. Затварям си леко очите за "обогатителите" в нея , като захар, малтодекстрин, растителни хидрогенирани мазнини, лецитин, ванилин. Но това е цената само и само да му пробутам пресен плод  Wink
Ето един стар пост на mamma_Bionda. Реших, че може да е полезно да го припомним като информация, че темата стана безкрайно дълга и полезните неща се загубват. Май трябва да направим нещо да съберем и подредим рецептите и съветите за храни, продукти и добавки.  newsm78

# 246
  • София
  • Мнения: 2 351
В една аптека ми препоръчаха Пикногенол.С отметката, че е в пъти по слаб антиоксидант от Саменто. Все пак е повече от нищо.

# 247
  • Мнения: 155
Катина като са ти препоръчали друго ти не си ли доволна от Саменто та търсиш друг заместител. Аз от скоро давам на Давид саменто и съм доволна тъй като вече за трети път се отърваваме от антибиотиците само с чай и капки и така.

# 248
  • София
  • Мнения: 2 351
Не, напротив - аз съм фен на Саменто.То ми личи от постингите  ooooh!.Обаче имам логорея  Embarassed, и си чупех лаф с аптекарката, та тя жената искайки да участва в безкрайните ми монолози - се опита да направи диалог.Така ме заинтригува да млъкна  Mr. Green.Попрочетох какво пише и ме заинтригува този продукт.

А, и отскоро моят каприз почна да пие чай  newsm53.Почнах да му купувам Ройбос.Пие го.Разбира се, правя се на маймуна, сервирам го студен и във водна чаша.Прилича на уиски.Чукаме се, викаме си наздраве и пием.Не пропускам да го изчакам да ме предвари в пиенето и да се радва  Wink

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 11:21 от Катина

# 249
  • Мнения: 3 591
Ройбоса, освен силен антиоксидант, няма никакъв танин. Затова може да го оставиш дълго време пакетчето и чая ще стане червен. Може така повече да му хареса. А вкуса е особен, защото съдържа желязо. Променя се ако вътре сложиш мляко.
Моите деца го харесват студен, аз им го правя на "лимонада". нарязвам 4-5 лимона на парчета барабар с кората, слагам ги в една огнеупорна кана, слагам отгоре фруктоза, слагам 3-4 пакетчета чай и заливам с 1 литръ вряща вода. Оставям да истине, после в хладилника. Като искат сок им наливам от "лимонадата" и им слагам лед да плува да се кефят. Сламката и високата чаша е задължителна  Mr. Green.
Тука го дават вместо вода на бебетата. А при колики, за бебеци, които са на сухо мляко съветват да се разрежда млякото с чай.
Възрастните пък го пият с мляко или сметана по кафенетата...
Въпросната "лимонада" пресича веднага разстройство.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
дайте някаква идея за заместител на киселото мляко. Малкия го обича много, а не ми идва нищо наум за продукт със подобен вкус, който да не е кисело мляко.

# 251
  • Мнения: 3 591
Има соево кисело мляко  newsm78

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
А вкуса как е, ако сте го ползвали де..... Все пак хлапето вече е осъзнато и не мога да му пробутам някакво отвратително мляко, и къде се продава - в диетичен магазин ли?

# 253
  • Мнения: 3 591
Абе на мен от обикновенното соево мляко ми се гади Sick, ти ме питаш за вкуса на киселото  Joy
Моето диване яде и двете. А е от капризните, така че явно си е до дете.
Предполагам е подобен на соевото мляко, знам ли...
Можеш да му даваш обикновенно, в което всяка седмица махаш една лъжичка и прибавяш една соево и следващата седмица 2 т.н. Така би трябвало да свикне лесно.
Нали затова казват, че въвеждането на диетата отнема месеци...
А кисело мляко може да се прави и от орехово мляко, от бадемово...всъщност от всякакво.
Само че в немлечните, като затоплиш млякото трява да добавиш захар, за да има от каквоа да се хранят бактериите, нали вътре няма лактоза/млечна захар/. Тази захар после ще се преработи на киселина от бактериите.
Ако не става достатъчно като гъстота детето да го харесва може да се досгъсти с пектин.
А готовото мляко може да смесваш с плодчета да му промениш/донякъде/ вкуса предполагам.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Огромно благодаряяяя, ще видим как ще го въвеждам....

Общи условия

Активация на акаунт